جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱ ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

با همکاری دو نهاد فرهنگی

انجمن مطبوعات خارجی هالیوود به تعمیر و بازسازی بیش از ۳۰۰ اثر به جا مانده از برادران لومیر کمک می کند.
انجمن مطبوعات خارجی هالیوود به تعمیر و بازسازی بیش از ۳۰۰ اثر به جا مانده از برادران لومیر کمک می کند.

به گزارشهنرمندنیوز به نقل از ورایتی، انجمن مطبوعات خارجی هالیوود (HFPA) قصد دارد با همیاری و کمک به جشنواره فیلم لومیر در لیون فرانسه، ۳۰۰ فیلم کوتاه بازمانده از آگوست و لوییس لومیر مخترعان تصاویر متحرک و سینما را تعمیر و بازسازی کنند. این کمک اهدایی، موسسه لومیر و مرکز آرشیو فیلم بولونیا Cineteca di Bologna را قادر می کند تا دومین مرحله از این پروژه را اجرا کنند.

انجمن مطبوعات خارجی هالیوود سازمانی غیردولتی متشکل از روزنامه‌نگاران و عکاسان صنعت سرگرمی ایالات متحده آمریکا است که مسئولیت برگزاری جوایز سینمایی گلدن گلوب را نیز برعهده دارد.

ماهر تاتنا رییس HFPA در این باره گفت: انجمن مطبوعات خارجی هالیوود از دیرباز حامی تعمیر و بازسازی فیلم‌ها و آرشیوهای به جا مانده در تاریخ با هدف حفظ میراث غنی صنعت سینما بوده است. ما مفتخر به همکاری با موسسه لومیر در لیون هستیم که یکی از پیشگامان عرضه و نمایش آثار کلاسیک و موجود تاریخ سینما است.

موسسه لومیر نیز اعلام کرده است که این همکاری باعث تجدید تعهد این مرکز در احیای فیلم‌هایی است که گذر سالیان و دهه ها موجودیت آنها را به مخاطره انداخته است.

تیری فریماکس دبیر موسسه لومیر با بیان اینکه اهداف هر دو مرکز یکی است، گفت: انجمن مطبوعات خارجی هالیوود نیز متعهد به حفظ فرهنگ و تاریخ تصاویر متحرک، پرورش تبادلات و تفاهمات فرهنگی در قالب برپایی همایش و رویدادها و ایجاد و رشد خلاقیت‌های آموزشی و فرهنگی در راستای صنعت فیلم و سرگرمی است.

دیروز در دهمین دوره جشنواره فیلم لومیر که از شنبه ۱۳ اکتبر (۲۱مهر) آغاز شده است نسخه تکنیکالر فیلم کلاسیک «کفش های قرمز»(۱۹۴۸) به نمایش درآمد که با همکاری موسسات HFPA، موسسه لوئیس بی مایر و مرکز آرشیو فیلم دانشگاه لس آنجلس به نسخه ۴K ارتقا داده شده بود.

مسئولان جشنواره فیلم لومیر از فاش کردن میزان دقیق کمک اهدایی انجمن مطبوعات خارجی هالیوود سر باز زده اند.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..