دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ۲ اوت ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

پایان خوش سال پرماجرا

ارکستر سمفونیک تهران در آخرین اجرای خود در سال ۹۹ شامگاه جمعه ۲۲ اسفندماه در تالار وحدت به صحنه رفت و آثار مشاهیر موسیقی جهان را آنلاین اجرا کرد.
ارکستر سمفونیک تهران در آخرین اجرای خود در سال ۹۹ شامگاه جمعه ۲۲ اسفندماه در تالار وحدت به صحنه رفت و آثار مشاهیر موسیقی جهان را آنلاین اجرا کرد.

هنرمندنیوز: این ارکستر پس از اجرای آنلاین در سی‌وششمین جشنواره موسیقی فجر که به رهبری نصیر حیدریان برگزار شد، این بار به رهبری سهراب کاشف در تالار وحدت به اجرا پرداخت.

در ابتدای این برنامه قطعه «هشت بهشت» اثر محمدسعید شریفیان توسط اعضای ارکستر اجرا شد. هشت بهشت موسیقی سریالی با همین نام به کارگردانی اکبر خواجوئی است که در اواخر دهه ۶۰ پخش می‌شد و موسیقی این سریال با استقبال بسیار بالایی روبرو شد.

قطعه بعدی که توسط ارکستر سمفونیک اجرا شد قطعه فانتزی «شبی بر فراز کوهستان سنگی» اثر مودست موسورگسکی بود. «شبی بر فراز کوهستان سنگی» با الهام از افسانه‌های ادبی روس، تصاویری موسیقایی با موضوع سحر جادوگران بر فراز یک کوه عریان است که در مراسم ایوان کوپالا اتفاق می‌افتد. موسورگسکی این اثر را در همان شبِ ۲۳ ژوئن ۱۸۶۷ که چنین مراسمی آغاز می‌شود، به پایان رساند.

قطعات L’Arlésienne Suite No اثر ژرژ بیزه و Finlandia, op.26 اثر ژان سیبلیوس دیگر قطعاتی از موسیقی کلاسیک جهان بودند که توسط ارکستر سمفونیک تهران اجرا شدند.

اجرای ارکستر سمفونیک تهران، سیزدهمین کنسرت آنلاینی بود که به همت بنیاد رودکی در ایام همه‌گیری کرونا در تالار وحدت اجرا شد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..