جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

گفتگوی اختصاصی هنرمند با آرمین زارعی در روز میلادش

آرمین زارعی با نام هنری «آرمین تو ای اف ام» متولد پنج اردیبهشت، تهران، خواننده و ترانه سرای موسیقی «آر اند بی» که مخاطبان حرفه ای موسیقی او را بیشتر با ترانه های «مبارک باشه»، «چیزی شده؟»، «یه چیزی بگو»، «طبق معمول»، «مثل تو هیچ جایی ندیدم» و «دیوونه» می شناسند، هنرمندی که یکی از پرهوادارترین هنرمندان حال حاضر ایران است و تنها در صفحه اینستاگرام خود بیش از ده میلیون دنبال کننده دارد، با این خواننده خوش صدا و خوش چهره بعد از یک سکوت عمیق چند ساله در روز تولدش گفتگویی صمیمی داشته ایم که با هم می خوانیم.
آرمین زارعی با نام هنری «آرمین تو ای اف ام» متولد پنج اردیبهشت، تهران، خواننده و ترانه سرای موسیقی «آر اند بی» که مخاطبان حرفه ای موسیقی او را بیشتر با ترانه های «مبارک باشه»، «چیزی شده؟»، «یه چیزی بگو»، «طبق معمول»، «مثل تو هیچ جایی ندیدم» و «دیوونه» می شناسند، هنرمندی که یکی از پرهوادارترین هنرمندان حال حاضر ایران است و تنها در صفحه اینستاگرام خود بیش از ده میلیون دنبال کننده دارد، با این خواننده خوش صدا و خوش چهره بعد از یک سکوت عمیق چند ساله در روز تولدش گفتگویی صمیمی داشته ایم که با هم می خوانیم.

هنرمندنیوز: دفعه قبل که گفتگو داشتیم پایان سکوت دو ساله شما بود، تعهدی دو ساله برای فعالیت نکردن و پس از آن حالا گرفتن مجوز، به اینهمه صبر می ارزید؟

قطعأ که خیلی حرفها برای سالها کار و پشت سر گذاشتن سختی ها دارم و می توانم بگویم امروز زندگی ام فضای جدی تری پیدا کرده و برای چنین  روزی تلاش کرده ام تا با طرفدارهایم و در کنار آنها باشم، سالها  زحمت کشیده ام و امروز برای من لذت بخش است چون از نظر من تولدی دوباره در زندگی شخصی و کاری ام رقم خورده است، نهایتأ می توانم بگویم که: بله!

بسیاری از هنرمندان و خواننده های ما در این مدت مهاجرت کردند، حتما شرایط کوچ همیشگی برای شما هم بارها فراهم بوده است، چرا این اتفاق هرگز نیفتاد؟

من عاشق کشورم هستم، پدرم در این خاک در خانه ابدی است و باید به او سر بزنم چون دلتنگش می شوم و رگ و ریشه من اینجا است، شرایط سختی را تحمل کرده ام و روزهای سختی که شاید برای کسی قابل باور نیست را طی کرده ام و پشت سر گذاشته ام، اما لحظه آخر ورق برگشت و من به آرزویم رسیدم، در این سالها پیشنهادات زیادی برای رفتن داشتم و بارها وسوسه شدم اما هیج وقت تصمیم برای رفتن نداشتم، لطف خدا شامل حال من شد و در کنار عزیزانم تلخی های گذشته فراموش می شود و امیدوارم گذشته ای که سخت بود را جبران کنم.

و حالا استیج مجاز ؟

این بزرگترین آرزوی هر هنرمند و خواننده ای است که برای مردمش و کنار آنها کارها و آثاری که ساخته را اجرا کند، برای رسیدن به این استیج و روی صحنه رفتن خیلی ها زحمت کشیده اند و در کنار من بوده اند، خیلی ها برای بودنم و لمس کردن این روز تشویقم کرده اند و از آنها ممنون هستم، دنیای مجاز متفاوت است و باید وارد شویم و آن را حس کنیم که تازه فرقش را متوجه می شویم، قطعأ این لحظه ها هم در سرنوشت کاری ام بعد از سالها سختی ثبت خواهد شد، هیجان دیدن دوستدارانم من را به وجد می آورد و حس پرواز را برای من خلق می کند که باز هم خدا را شکر می کنم.

با یک مدیر برنامه مطرح و کاربلد مثل آقای رجب پور باید منتظر کنسرت های پرشمار آرمین بعد از این باشیم؟ شاید بخواهید تمام این سالها را با یک شلوغ کاری بابرنامه جبران کنید.

بله آقای رجب پور به عنوان مدیرعامل شرکت ترانه شرقی و مهیار رجب پور به عنوان تهیه کننده کنسرت ها و کارها در کنار من هستند، پسری که در کنار پدرش فعالیت حرفه ای و مدیریت را یاد گرفته و یکی از تهیه کنندگان جوان در این عرصه است و سالهای بعد بیشتر از فعالیت های او خواهیم دید، قطعأ آقای رجب پور و تیم ترانه شرقی برنامه ریزی هایی دارند که به مرور زمان انجام خواهیم داد، تازه شروع شده ولی برای مخاطبین خودم همیشه سوپرایزهایی دارم، آهسته و آرام به سمت جلو حرکت می کنیم و برای تولید آثار و آلبوم و برنامه ای که شرکت دارد برنامه ریزی دقیقی انجام شده است، همانطور که می دانید این تیم است که با مدیریت آقای محسن رجپ پور و مهیار عزیز کارها را انجام می دهد.

دنیای فعالیت های مجاز و غیر مجاز یا به قول معروف زیرزمینی چه تفاوت هایی با هم دارند؟

من هر دو فضا را تجربه کرده ام اما فعالیت رسمی شرایط خودش را دارد که در چهارچوب و برنامه دیگری می شود آن را بررسی کرد، شاید خیلی ها اصلا تمایلی برای مجاز شدن نداشته باشند، یعنی فقط مجوز فعالیت رسمی و گذاشتن برنامه صحنه ای در ایران ولی فعالیتشان را به نوع دیگری انجام می دهند، به هر حال فضای مجاز متفاوت است ولی در فضای بدون نظارت به این شدت قطعأ نیست، اما هر کدام مسائل خودش را دارد و کاملا از هم جدا است، سبک و روش زندگی در مجاز و غیر مجاز فرق می کند.

برای شما سخت نیست ترانه هایی که غالبا بدون سانسور می نوشتید و پخش می کردید حالا باید از فیلترهایی بگذرد تا اجازه اجرا بگیرد؟

دقیقأ فرق مجاز و غیر مجاز همین است و من هم با این موضوع مواجه شده ام و براساس شرایطی که وجود دارد کارهایم را می نویسم تا در روند کار خللی وارد نشود، قطعأ در انتخاب کلمات تاثیر مستقیم دارد ولی باید با به روز بودن واژه هایی که استفاده می کنیم مخاطب را راضی نگه داشت.

آرتیستی وجود دارد که از گذشته یا حتی امروز دوست داشته باشید با هم کار مشترک اجرا کنید؟

سوال سختی است برای پاسخ دادن، من کار مشترک در کارنامه موسیقایی ام داشته ام و شاید کسانی باشند که کارشان را دنبال می کنم اما باید فضای موسیقی ما برای کار مشترک با هم هارمونی داشته باشد، سبک های مختلف موزیک را در داخل و خارج از ایران دنبال می کنم و باید ببینم در آینده چه می شود، اگر شرایطش بود حتمأ هستند کسانی که مدنظر دارم.

چند شخصیت که دوست دارید در کنسرت بعدی شما ردیف اول بنشینند چه کسانی هستند؟

عزیزانی که تشریف می آورند برای من باعث خوشحالی و افتخار است، اجازه بدهید به خاطر دوستان زیادی که دارم اسمی را نیاورم تا یک وقت اسمی از قلم نیفتد، اما برای تک تک کسانی که به اجراها تشریف می آورند احترام و ارزش خاصی قائل هستم و امیدوارم بتوانم در لحظاتی که کنار هم هستیم یک خاطره قشنگ برای آنها رقم بزنیم.

در دنیای مجازی مخاطبان و فن های دو آتیشه قابل توجهی دارید، نظرات مردم چقدر روی کار شما تاثیر می گذارد؟

کسانی که موسیقی من را گوش می دهند برای من خیلی محترم هستند و به  همه آنها احترام می گذارم، احترام به گوش کسانی که موسیقی گوش می کنند بسیار مهم است و مطمئنم نظر همه دوستانم که در این عرصه فعالیت می کنند همین است، برای من همیشه مخاطبهایم در اولویت هستند و طرفدارانم را که برای آنها موسیقی تولید می کنم خوب می شناسم و می دانم که چه انتظاری از من دارند.

لقب تو ای اف ام از کجا آمد و حالا که آرمین ۲afm آرمین زارعی شده است این پسوند را برای همیشه به صندوقچه خاطرات سپرده اید؟

اسم هنری یا لقب دادن یا گرفتن در عرصه هنری یک امر طبیعی یا بدیهی است، سالهاست فعالیت
می کنم ولی در واقع این اسم از دوستی هایی شکل گرفت که در سالهای نوجوانی با هم موسیقی را شروع کرده ایم و در آن سالها برای اینکه رسانه ای نبود که بتوانیم کارهایمان را، عنوانی را که انتخاب کرده ایم و من خواننده گروه بودم معرفی کنیم، این لقب هم روی من ماند و دوستان دیگر به حرفه های دیگری رفتند، همه من را با همین اسم می شناسند و خیلی هم برای من قابل احترام است چون سالهاست با این لقب و عنوان زندگی کرده ام و بزرگ شده ام، طرفدارهایی که با این اسم بزرگ شده اند و در کنارشان در طول این سالها خاطره ساخته ایم، من تمام لحظاتم را با این لقب نفس کشیده ام و زندگی کرده ام.

آرمین زارعی وقتی به پشت سر نگاه می کند از جایی که حالا ایستاده راضی است؟

هیچ کسی نمی تواند بگوید من به همه آرزوهایم رسیده ام و راضی هستم، هر هنرمندی به دنبال صد خودش می گردد و تا رسیدن به نهایت آرزوهایش تلاش می کند، من هم مستثنی نیستم اما می توانم این را بگویم که روزهای سختی و شرایط سختی را پشت سر گذاشته ام، اول از همه خدا را شکر می کنم و بعد لطف عزیزانمان که بدرقه راهم بوده است، همیشه با مردم بوده ام و در کنار مردم و همین که در کنارشان هستم خیلی خوشحال هستم، همین که می بینمشان ذوق می کنم و حالم با آنها خوب است، من مردم را خیلی دوست دارم چون به گردن من حق دارند و همیشه مورد محبتشان بوده ام، فقط ای کاش پدرم بود...

و یک آرزو برای امروز، روز تولدتان وقتی شمع ها را فوت خواهید کرد؟

اول از همه حال خوب برای همه مردمی که در تمامی این سالها حمایتم کرده اند و همه مردم ایران، امیدوارم هر کسی هر آرزویی دارد به آن برسد و برای همه سالی پر از ثروت، سلامت، سعادت و آرامش باشد.

گفتگو: عباسعلی اسکتی

عکس: معین زارع

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..