دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ ۲۸ نوامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

موزه «پرادو» در مادرید، تحقیقاتی را درباره بیش از ۶۰ اثر هنری موجود در این موزه آغاز کرده است تا به شبهاتی درباره مصادره‌ شدن این آثار طی قرن‌های گذشته پاسخ دهد.
موزه «پرادو» در مادرید، تحقیقاتی را درباره بیش از ۶۰ اثر هنری موجود در این موزه آغاز کرده است تا به شبهاتی درباره مصادره‌ شدن این آثار طی قرن‌های گذشته پاسخ دهد.

هنرمندنیوز: به نقل از المیادین، «پرادو» این تحقیقات را انجام می‌دهد تا  بببیند این آثار هنری در زمان جنگ داخلی اسپانیا (۱۹۳۹ ـ ۱۹۳۶) مصادره شده‌اند یا در زمان دیکتاتوری ژنرال فرانسیسکو فرانکو که تا سال ۱۹۷۵ به طول انجامید.

در توضیح این پروژه تحقیقاتی آمده است که، این بررسی ها به منظور کشف منشأ برخی از آثار هنری که درباره آن‌ها شک و شبهه‌ای وجود داشته انجام می‌گیرد و اگر ثابت شود اثری در آن زمان ها مصادره شده است، به صاحبان اصلی خود بازگردانده خواهد شد.

در ابتدای امر، در روز سه شنبه موزه پرادو، نام دو اثر را منتشر کرد که ممکن است در زمان فرانکو مصادره شده باشند؛ این لیست سپس در روزهای آینده به ۶۲ اثر رسید.

در میان این آثار، نقاشی‌های از فرانسوا بوشه، یان بروگل و خواکین سورولا به چشم می‌خورد.

«پرادو» اشاره کرده که تیمی تحقیقاتی به سرپرستی آرتور کولرادو ـ کارشناس میراث فرهنگی و جنگ داخلی ـ تشکیل داده تا منبع اصلی این آثار هنری را مشخص کند و افزوده که قرار است گزارشی را در ژانویه سال آینده در این زمینه منتشر کند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..