چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ ۲۲ مارس ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر اصفهان از دوشنبه ۱۷ بهمن‌ماه آغاز می‌شود و اکران فیلم‌ها در اصفهان تا ۲۳ بهمن‌ماه به مدت ۷روز در سینماهای فلسطین و پردیس سینمایی ساحل برای اکران عمومی و در سینما سپاهان ویژه اکران اصحاب رسانه، مطبوعات و هنرمندان ادامه خواهد داشت.
سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر اصفهان از دوشنبه ۱۷ بهمن‌ماه آغاز می‌شود و اکران فیلم‌ها در اصفهان تا ۲۳ بهمن‌ماه به مدت ۷روز در سینماهای فلسطین و پردیس سینمایی ساحل برای اکران عمومی و در سینما سپاهان ویژه اکران اصحاب رسانه، مطبوعات و هنرمندان ادامه خواهد داشت.

هنرمندنیوز: علی تمنایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، امروز (چهارشنبه ۱۲ بهمن‌ماه) در نشست خبری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر اصفهان که با حضور اصحاب رسانه در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان برگزار شد، با اشاره به مشارکت اصفهان در برگزاری این جشنواره، اظهار کرد: امسال چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در حالی برگزار می‌شود که اصفهان نیز در برگزاری این جشنواره سهیم خواهد بود.

او با بیان اینکه ستاد اجرایی سیزدهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان از ماه گذشته تشکیل شد، افزود: به دلیل برگزاری هرچه بهتر این جشنواره در اصفهان، حدود ۸ کمیته ازجمله اطلاع‌رسانی و تبلیغات، فضای مجازی، اکران هنرمندان، برنامه‌های جنبی، نظارت و اختتامیه تشکیل‌شده است که فعالیت خود را از ماه گذشته آغاز کرده‌اند و قرار شد که امسال اصفهان حضور پررنگی در برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم فجر داشته باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه تعداد ۷۲ فیلم به دبیرخانه مرکزی این جشنواره ارسال شد که درنهایت پس از بررسی‌ها تعداد ۱۸ فیلم در بخش سودای سیمرغ به تأیید رسیدند، توضیح داد: اصفهان از اکران فیلم‌ها بی‌نصیب نخواهد بود و همه فیلم‌ها در اصفهان نیز اکران خواهد شد. ضمن اینکه جشنواره بین‌المللی فیلم فجر اصفهان از روز دوشنبه ۱۷ بهمن‌ماه با مراسم افتتاحیه و تجدید میثاق هنرمندان با شهدا در گلستان شهدا اصفهان آغاز خواهد شد و اکران فیلم‌ها در اصفهان تا ۲۳ بهمن‌ماه به مدت ۷روز ادامه خواهد داشت. درنهایت، برنامه اختتامیه جشنواره فیلم فجر اصفهان در روز دوشنبه ۲۴ بهمن‌ماه برگزار خواهد شد.

او با بیان اینکه امسال سینماهای فلسطین و پردیس سینمایی ساحل برای اکران عمومی و سینما سپاهان ویژه اکران اصحاب رسانه، مطبوعات و هنرمندان انتخاب‌شده‌اند، گفت: دو برنامه ویژه ازجمله جشن مهر سینمای ایران تلفیقی با جشنواره فجر و مراسم تجلیل از متخصصان سینما استان را خواهیم داشت که در کنار جشنواره در بخش‌های جنبی برگزار خواهند شد.

تمنایی حضور هنرمندان اصفهانی در جشنواره بین‌المللی فیلم فجر را قابل‌توجه دانست و افزود: در راستای دیده شدن هنرمندان و اهالی سینمای استان، در برنامه اختتامیه جشنواره فیلم فجر اصفهان از آن‌ها تجلیل و از زحمات آن‌ها تشکر خواهد شد که بر این اساس هیئت انتخاب در استان تشکیل و نامزدها بررسی شدند. همچنین برای توجه به تولیدات هنرمندان استانی فراخوانی منتشر کرده‌ایم تا افراد علاقه‌مند برای اکران آثارشان در جشنواره فجر درخواست دهند. بر این اساس آثار این افراد در سینما سپاهان در کنار فیلم‌های سودای سیمرغ اکران خواهند شد.

او اضافه کرد: جشنواره بین‌المللی فیلم فجر همیشه با فرازوفرودهایی همراه بوده، اما دوباره چشم اصفهان به برگزاری جشنواره روشن‌شده است که امیدواریم از برگزاری جشنواره استقبال شده و شاهد نشاط و تحرک ویژه‌ای از سوی هنرمندان باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به اسامی فیلم‌های بخش سودای سیمرغ، اعلام کرد: امسال فیلم‌های سودای سیمرغ هرروز در ۳ سانس ۱۶، ۱۸:۳۰ و ۲۱ اکران خواهد شد و فیلم‌های در آغوش درخت، آه سرد، جنگل پرتغال، شماره ۱۰، پرونده باز است، روایت ناتمام سیما، هوک، چرا گریه نمی‌کنی، های‌پاور، بعد از رفتن، کت چرمی، هفت بهار نارنج، آن‌ها مرا دوست داشتند، استاد، عطر آلود، یادگار جنوب، بچه زرنگ و سرهنگ ثریا در اصفهان اکران خواهد شد.

او ادامه داد: به جهت برگزاری باشکوه جشنواره با دستگاه‌ها اجرایی مشارکتی انجام‌شده که شرکت آبفا، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، موسسه بهمن سبز و موسسه فرهنگی بهروش برای برگزاری این جشنواره کمک کرده‌اند.

افزایش ظرفیت سالن‌ها

رضا دهقان، دبیر سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر اصفهان نیز اظهار کرد: امسال نسبت به سال گذشته ظرفیت سالن‌ها افزایش پیداکرده و سینما سپاهان با ۴۴۴ نفر ظرفیت و سینماهای ساحل و فلسطین با ۵۰۰ نفر ظرفیت قابل‌استفاده خواهند بود. همچنین متوالیان فیلم‌های سینمایی ازجمله بنیاد سینمایی فارابی، سازمان هنری رسانه‌ای اوج و حوزه هنری در برگزاری جشنواره مشارکت کردند، اما نمی‌توان نام جشنواره را دولتی گذاشت، چراکه متولی اصلی جشنواره سازمان سینمایی کشور است.

او با اشاره به نحوه خرید بلیت فیلم‌های جشنواره، توضیح داد: امسال سینما سپاهان ویژه اصحاب هنر، فرهنگ و رسانه خواهد بود و سینما ساحل و فلسطین برای عموم در دسترس است، به همین دلیل بلیت‌فروشی‌ها از طریق سامانه‌های فروش بلیت قبلی انجام می‌شود و شهروندان می‌توانند بلیت‌ها را خریداری کنند؛ ضمن اینکه افزایش قیمت نداریم و بلیت‌ها با همان قیمت‌های قبلی به فروش می‌رسند.

دبیر سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر اصفهان، تصریح کرد: در روز ۲۴ بهمن اختتامیه جشنواره در سینما سپاهان برگزار خواهد شد که مراسم تجلیل از سینماگران و افرادی که آثارشان برای اکران در بخش جنبی پذیرفته‌شده در این مراسم برگزار می‌شود. همچنین امسال فضایی ایجادشده که تولیدات بخش فیلم کوتاه هنرمندان استان ارزیابی شوند، به همین دلیل بخش فیلم کوتاه در بخش جنبی لحاظ شده است.

برگزاری ۱۰ کارگاه آموزشی

همچنین حسن زراعتی، مدیر کمیته برنامه جنبی جشنواره بین‌المللی فیلم فجر اصفهان، اظهار کرد: آیین برگزاری جشنواره فجر از گلستان شهدا خواهد بود که همراه با پخش سرود و تئاتر خیابانی، گل‌افشانی شهدا گمنام و حضور خادمان علی ابن موسی‌الرضا نیز برگزار خواهد شد.

او اضافه کرد: امسال مانند سال‌های گذشته ۱۰ کارگاه در کنار جشنواره تدارک دیده‌ شده که با حضور اساتید بومی اصفهان برگزار می‌شود. این کارگاه‌های آموزشی هرروزه در سینما سپاهان ساعات ۱۰ تا ۱۲ برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان می‌توانند در این کارگاه‌ها حضور پیدا کنند. همچنین در برنامه‌های فرهنگی تدارک دیده‌ شده ۱۲ سرود خیابانی با موضوع استکبارستیزی، انقلاب اسلامی و عفاف و حجاب برگزار خواهد شد. در ادامه برنامه‌های فرهنگی ۲۵۰۰ پک فرهنگی و آموزشی در روزهای جشنواره به بازدیدکنندگان ارائه خواهد شد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..