چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ۲۰ اکتبر ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

فیلم کوتاه تحسین‌شده‌ ایرانی، «زنگ تفریح» ساخته‌ نوید نیکخواه‌آزاد، در مسابقه بین‌الملل جشنواره فیلم کوتاه «ویزیونی کورته» ایتالیا روی پرده می‌رود.
فیلم کوتاه تحسین‌شده‌ ایرانی، «زنگ تفریح» ساخته‌ نوید نیکخواه‌آزاد، در مسابقه بین‌الملل جشنواره فیلم کوتاه «ویزیونی کورته» ایتالیا روی پرده می‌رود.

هنرمندنیوز: به گزارشی از روابط عمومی فیلم، جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «ویزیونی کورته» امروز ۲۷ شهریور (۱۸ سپتامبر میلادی) رسما آغاز به کار می‌کند و فیلم کوتاه زنگ تفریح به کارگردانی نوید نیکخواه‌آزاد در بخش مسابقه بین‌الملل این جشنواره برای مخاطبان به نمایش درمی‌آید. این فیلم کوتاه در سی و هشت جشنواره بین‌المللی به نمایش درآمده و جوایزی کسب کرده است.

جشنواره بین المللی فیلم کوتاه «ویزیونی کورته» استعدادیابی و پرورش استعداد در کارگردانان نوظهور در سطح سینمای ایتالیا، اروپا و جهان را هدف اصلی برگزاری این رویداد اعلام کرده است و با سیاست ادغام فرهنگ، جغرافیا و گردشگری به این هدف جامه‌ی عمل می‌پوشاند.

طبق اعلام رسمی جشنواره، از میان دو هزار متقاضی حضور در جشنواره، ۱۰۶ اثر از ۳۷ ملل و پنج قاره به بخش‌های مختلف جشنواره راه‌یافته اند. ۷۲ اثر در بخش‌های رقابتی جشنواره و ۳۴ اثر در بخش خارج از مسابقه به نمایش درمی‌آیند. در این دوره، زنان حضور چشمگیری در جشنواره دارند و شصت و هشت کارگردان زن در بخش‌های مختلف جشنواره حضور دارند.

این جشنواره، همچنین، در این دوره بخش ویژه ای را به مرور آثار کوتاه سینمای ایران اختصاص داده است.

نخستین روز برگزاری جشنواره با نمایش آثار حاضر در بخش رقابتی در سالن «سینما آریستون» آغاز می شود. در اولین سانس نمایش فیلم، «زنگ تفریح» از ایران که در بخش بین الملل حاضر است، به نمایش درمی آید.

از ایران فیلم کوتاه زنگ تفریح به کارگردانی نوید نیکخواه‌آزاد و «شاهد» به کارگردانی علی عسگری در بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره برای کسب جوایز اصلی در این بخش به رقابت می‌پردازند.

فیلم کوتاه زنگ تفریح به نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی نوید نیکخواه‌آزاد تولید شده و محصول «شمید فیلم» است.

دهمین دوره جشنواره بین‌المللی ویزیونی کورته (Visioni Corte International Short Film Festival) از ۲۷ شهریور تا سوم مهر (۲۵-۱۸ سپتامبر) به صورت رویداد حضوری و برخط برگزار می‌شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..