دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ۵ ژوئن ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

همزمان با سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

همزمان با برگزاری سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب، مرحله جدید باشگاه کتابخوانی 100تایی‌ها از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، اجرا می‌شود.
همزمان با برگزاری سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب، مرحله جدید باشگاه کتابخوانی 100تایی‌ها از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، اجرا می‌شود.

هنرمندنیوز: به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، حمیدرضا خونوئی معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، ضمن اعلام این خبر افزود: فاز جدید طرح باشگاه کتابخوانی ۱۰۰تایی‌ها با هدف ترغیب و ترویج فرهنگ خرید و مطالعه کتاب همزمان با سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران طراحی شده است.
وی درخصوص جزییات این طرح اضافه کرد: با عنایت به برنامه‌ریزی و هماهنگی صورت گرفته با ناشران منتخب در نمایشگاه، تخفیف‌های قابل ملاحظه‌ای برای خرید کتاب‌های درسی و غیردرسی ویژه نوجوانان در نظر گرفته شده است.
خونوئی ادامه داد: این طرح در سطح مدارس متوسطه دوره اول و دوم برگزار می‌شود و کارشناسان فرهنگسراها با حضور در مدارس مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، ضمن اطلاع‌رسانی و معرفی این طرح، از دانش‌آموزانِ علاقه‌مند ثبت نام به‌عمل می‌آورند.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درخصوص روند ثبت نام در این طرح بیان کرد: تمامی نوجوانان می‌توانند تا ۲۵ اردیبهشت با ارسال عدد ۱۰۰ به سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۸۳۷ لینک ثبت نام را دریافت کرده و با تکمیل مشخصات خود و دریافت کارت عضویت باشگاه (به‌صورت دیجیتال)، با حضور در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب، کتب درسی را تا سقف ۵۰ درصد تخفیف و کتب غیر درسی را تا سقف ۲۵ درصد تخفیف، تهیه نمایند.
خونوئی درباره سابقه فعالیت باشگاه کتابخوانی ۱۰۰تایی‌ها گفت: طرح باشگاه کتابخوانی ۱۰۰ تایی‌ها در تابستان سال ۱۴۰۰ با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان مخاطبان کودک و نوجوان اجرا شد و در مرحله دوم در تابستان سال ۱۴۰۱ توانست دو هزار و ۷۰۶ عضو در سطح کتابخانه‌های سازمان جذب کند. افراد از طریق اطلاع‌رسانی کتابخانه‌های سازمان در این باشگاه عضو می‌شدند و در بازه زمانی مشخص شده، تلاش می‌کردند تا با خوانش کتاب و ثبت این خوانش در کارنامه عملکرد خود، در یک رقابت سالم، رکوردی از کتابخوانی را ثبت نمایند. رقابت میان افرادی تعریف می‌شد که حداقل ۴۰ و تا سقف ۱۰۰ کتاب مطالعه می کردند. رکورد افراد با ثبت خلاصه کتاب در کارنامه خود محک می‌خورد و افراد می‌توانستند از منابع کتابخانه‌های سازمان نیز بهره‌مند شوند و در نهایت به قید قرعه در سطوح مختلف جوایزی با هدف انگیزش افراد، به ایشان اهدا می‌شد.
وی در پایان ضمن اعلام شماره تماس ۹۶۶۵۳۴۶۲ جهت پاسخگویی به سوال مخاطبان، توضیح داد: علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت bk100.farhangsara.ir  و یا کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری مراجعه نمایند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..