سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ۳ اکتبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

به خوانندگی اسماعیل قنبری؛

آلبوم «سرو بالای سهی» به آهنگسازی و نوازندگی تار امیر شریفی و خوانندگی محمد اسماعیل قنبری روانه بازار نشر موسیقی شد.
آلبوم «سرو بالای سهی» به آهنگسازی و نوازندگی تار امیر شریفی و خوانندگی محمد اسماعیل قنبری روانه بازار نشر موسیقی شد.

به گزارش هنرمندنیوز، آلبوم «سرو بالای سهی» به آهنگسازی و نوازندگی تار امیر شریفی، خوانندگی محمد اسماعیل قنبری و نوازندگی تمبک حسین زمانی روانه بازار نشر موسیقی شد. این آلبوم که ساز و آوازی در حوزه موسیقی دستگاهی ایران است با رویکردی هنری و جدی و با نیت حفظ اصالت های موسیقی کلاسیک ایرانی توسط آهنگساز و خواننده اثر تولید شده است.

امیر شریفی که عضو هیات علمی دانشکده موسیقی دانشگاه هنر است چهار قطعه برای این آلبوم ساخته و ۲ تصنیف از رپرتوار تصانیف قاجاری را برای این آلبوم تنظیم کرده­ است.

در دفترچه این آلبوم به قلم امیر شریفی که پیش از این آهنگسازی و تولید و نشر آلبوم هایی چون «برافشان»، «چهارسو»، «حُزّان» و «مجموعه تصانیف عارف قزوینی »را در کارنامه­ خود دارد، آمده است:

«امروزه با رشد فزاینده گرایشاتِ مردم پسند در موسیقی ایرانی، بیش از پیش شاهد رنگ باختن یکی از هنری ترین اَشکال ارائه موسیقی دستگاهی؛ یعنی ساز و آواز و در مقابل شاهد رونق کم سابقه تصنیف و ترانه خوانی درموسیقی ایران هستیم؛ این نخستین ضرورتی است که مارا به طراحی و اجرای این ساز و آواز نسبتاً بلند ترغیب کرد.»

مراسم رونمایی این آلبوم با حضور عوامل تولید و اجرای زنده بخشهایی از این آلبوم دوشنبه ۱۹ آذر ساعت ۲۰ در گالری آ واقع در خیابان کریم­خان­ زند، خیابان آبان جنوبی، کوچه­ اردشیر ارشد، پلاک ۷ برگزار خواهد شد.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..