یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۶ مه ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مرکز موسیقی حوزه هنری همزمان با حلول ماه مبارک رمضان آلبوم موسیقایی «رسم مناجات» را با مشارکت مرکز موسیقی صدا و سیما منتشر کرد.
مرکز موسیقی حوزه هنری همزمان با حلول ماه مبارک رمضان آلبوم موسیقایی «رسم مناجات» را با مشارکت مرکز موسیقی صدا و سیما منتشر کرد.

هنرمندنیوز: به گزارشی از روابط عمومی حوزه هنری، مرکز موسیقی حوزه هنری که در سال ۱۳۹۹ همزمان با ماه مبارک رمضان با همکاری مرکز موسیقی صدا و سیما  آلبوم شهر مناجات را که شامل آوازهایی در مناجات از استادان برتر موسیقی ایرانی منتشر کرده بود، در راستای سیاست‌های اصولی کلی خود همزمان با ماه مبارک رمضان ۱۴۰۰ آلبوم رسم مناجات را با توجه به استقبال کم‌نظیر مخاطبان و علاقه‌مندان و در پاسخ به این شور علاقه‌مندی منتشر کرد.

همین گزارش حاکی است در تولید آلبوم رسم مناجات که با یاری ۸ خواننده‌ شاخص از نسل‌های مختلف کشور تولید شده تمام همت تولید کنندگان معطوف بر این نکته بوده است که ظرافت‌ها و ظرفیت‌های شعر و موسیقی ایرانی در شناساندن ابعاد زیبای این ماه مبارک به سمع و نظر مخاطبان به خصوص جوانان و نوجوانان قرار داده شود.

این آلبوم که در ۸ قطعه؛ گره‌گشا، باز آ، وصال تو،   نور تجلی، سزاوار، غیر از تو نخواهم، تماشایی، تو دستم را گرفتی  در مایه‌های دستگاهی افشاری، سه‌گاه، بیات ترک، شور و مثنوی سه‌گاه تدارک دیده شده است، مخاطب را همراه با صدای  ۸ تن از نام‌آوران موسیقی ایرانی، قاسم رفعتی، مظفر شفیعی، سیدرضا طباطبایی، سید جلال‌الدین محمدیان، مهدی محمدی، مهدی شهسوار، مهران زمانی یکتا و اشکان کمانگری در رشحاتی از انوار زیبای ماه مبارک رمضان غرق خواهد کرد.

همچنین اشعار این آلبوم از ریاضی یزدی، ابوسعید ابی‌الخیر، مولوی، حافظ، سجاد سامانی، خواجه عبدالله انصاری، محمد مهدی سیار و پروین اعتصامی است؛ تا سعی شود نگاه حاکم بر این ماه مبارک را در اعصار مختلف به نمایش گذاشته شود.

مدیر تولید این آلبوم، اشکان کمانگری و مشاور حمیدرضا نوربخش دیگر چهره نام‌آشنای حوزه موسیقی است و کار هماهنگی و پالایش این آلبوم را مهدی سالک اردستانی و یاسر فلاح‌پور به عهده داشته‌اند.

آلبوم رسم مناجات با ثبت اثر شماره  ۳۹۹/م-۴۰۰ مرکز موسیقی حوزه هنری انقلاب اسلامی پیش روی مخاطبان قرار گرفته است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..