شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰ ژوئن ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

دیدار نمایندگان چین و کره جنوبی با رییس سازمان صدا و سیما

مسؤولان رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه (ای بی یو ) و نمایندگان چین و کره جنوبی به دیدار رییس سازمان صدا و سیما آمدند و خواستار گسترش روابط فرهنگی با ایران به ویژه در عرصه تولیدات رادیویی و تلویزیونی شدند.
مسؤولان رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه (ای بی یو ) و نمایندگان چین و کره جنوبی به دیدار رییس سازمان صدا و سیما آمدند و خواستار گسترش روابط فرهنگی با ایران به ویژه در عرصه تولیدات رادیویی و تلویزیونی شدند.

به گزارش هنرمند به نقل از روابط عمومی صداوسیما،  این دو دیدار به طور جداگانه در حاشیه پنجاه و پنجمین اجلاس برگزار شد؛ مدیرکل بین‌الملل وزارت ارتباطات، فرهنگ و رسانه‌های چین ضمن تمجید از نقش جمهوری اسلامی ایران در عرصه رسانه‌ای در منطقه و عرصه بین الملل گفت: از گسترش روابط با صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران به عنوان رسانه‌ای مستقل استقبال می‌کنیم و آماده تعاملات بیشتر و موثرتر با شما هستیم.

او افزود: باید با هم افزایی رسانه‌ای و استفاده از تجربیات یکدیگر، جلو انتشار اخبار یک سویه و یک جانبه که هم عرصه سیاست و هم اقتصاد بین الملل را تهدید می‌کند، بایستیم.

مدیر بین الملل تلویزیون دولتی کره جنوبی (k b s )نیز در دیداری جداگانه به ارتباط تاریخی تهران و سئول اشاره و بیان کرد : با پشتوانه این ارتباط تاریخی باید روز به روز تعاملاتمان را بیشتر کنیم و به ویژه در زمینه فرهنگی تبادلات قوی‌تری داشته باشیم .

او  افزود :همان طور که پیشتر اعلام کرده‌ایم، خواستار خرید فیلم‌ها و سریال‌های شما و پخش آن در شبکه ملی خود هستیم.

نماینده کره جنوبی همچنین از رییس رسانه ملی دعوت کرد تا در نشستی که با حضور روسای تلویزیون‌های مطرح بین المللی از جمله بی بی سی انگلیس ، زد دی اف آلمان ، سی بی اس آمریکا و ... در آینده نزدیک در این کشور برگزار می‌شود، شرکت کند.

رییس سازمان صدا وسیما هم در این دیدارها ضمن مهم خواندن ارتباطات رسانه‌ای میان کشورهای مستقل، بر آمادگی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برای گسترش این روابط تاکید کرد.

عبدالعلی علی عسکری خطاب به نماینده چین در نشست «ای بی یو» گفت :تهران و پکن همواره روابط راهبردی در مقاطع مختلف داشته‌اند و این روابط به ویژه در فضای جنگ روانی آمریکا علیه دو کشور باید تقویت شود و گسترش ارتباطات رسانه‌ای ایران و چین می‌تواند سد محکمی در مقابل جنگ روانی رسانه‌ای آمریکایی‌ها باشد.

او ادامه داد: صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد که در این ارتباط رسانه‌ای، نقشی موثر ایفا کند و تعاملات ویژه‌ای با چین در بخش‌های مختلف رسانه‌ای داشته باشیم.

همچنین رییس سازمان صدا وسیما در دیدار با نماینده کره جنوبی در این نشست بر استفاده از ظرفیت‌های مشترک دو کشور برای گسترش تبادلات رادیو و تلویزیونی تاکید و تصریح کرد : روابط دو کشور روابط تاریخی و گسترده‌ای است و امیدواریم در آینده این روابط همچنان مستحکم بماند که البته این اتفاق در گرو استقلال داشتن در عرصه تصمیم گیری است.

علی عسکری درباره اهمیت پایدار ماندن روابط تهران و سئول به نماینده کره جنوبی هشدار داد و تاکید کرد : شنیده‌ایم می‌خواهید تحت تاثیر جنگ روانی و تحریم‌های غیرقانونی آمریکا خرید نفت از ایران را کاهش دهید. این کار قطعا کاری غلط است و با عکس العمل مردم ایران روبه‌رو خواهد شد و حتما مردم ما نیز در مراوادات اقتصادی با کره جنوبی تجدید نظر می کنند .

او در پایان گفت: اگر شما چنین کاری کنید، بخش عظیمی از مشتریان خود در ایران را از دست خواهید داد و مردم ما دیگر کالاهای شما را نخواهد خرید .

همچنین رییس سازمان صدا وسیما در پنجاه و پنجمین نشست ای بی یو (اتحادیه رادیو و تلویزیونهای آسیا و اقیانوسیه ) در عشق آباد ترکمنستان  در گفت‌وگو با خبرنگاران حضور در چنین نشست‌هایی را برای هر رسانه‌ای ضروری خواند و افزود: سازمان صدا و سیما به عنوان یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های رسانه‌ای با این هدف در چنین اجلاسی شرکت می‌کند که با گسترش تعاملات، هم تجربیات خود را در اختیار گذارد و هم در جریان آخرین دستاوردهای رسانه‌ای قرار گیرد.

علی عسکری به موفقیت‌های چشمگیر سازمان صدا و سیما در نشست‌های قبلی «ای بی یو» اشاره و تصریح کرد : باید در مسیر پیشرفتی که داریم به بهترین وجه پیشرفت‌های سخت افزاری و نرم افزاری عرصه رسانه را رصد و از آن‌ها استفاده کنیم.

او به جنگ رسانه‌ای امروز در دنیا پرداخت و بیان کرد: در زمانی که رسانه‌های وابسته به نظام سلطه از هر روشی برای اهداف خود استفاده می‌کنند. کشورهای مستقل مانند اعضای ای بی یو باید در کنار یکدیگر و با همکاری تنگاتنگ و هم افزایی، این انحصار رسانه‌ای را بشکنند.

رییس سازمان صداو سیما با بیان اینکه آمریکا با استفاده از رسانه‌های وابسته به نظام سلطه جنگ روانی سنگینی را علیه مردم ایران طراحی کرده است، گفت: ما با هوشیاری در این مقطع حساس حرکت می‌کنیم و با یک دیپلماسی رسانه‌ای هوشمندانه و برنامه ریزی شده در پی تغییر فضای موجود به نفع خود و دیگر کشورهای مستقل هستیم.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..