سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳ آوریل ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

برای تلاش درحفظ میراث فیلم هند؛

ستاره بالیوودی دریافت کننده جایزه سالانه فدراسیون بین‌المللی آرشیو فیلم در سال ۲۰۲۱ خواهد بود.
ستاره بالیوودی دریافت کننده جایزه سالانه فدراسیون بین‌المللی آرشیو فیلم در سال ۲۰۲۱ خواهد بود.

هنرمندنیوز: به نقل از ورایتی، جایزه سالانه فدراسیون بین‌المللی آرشیو فیلم(FIAF) که از سال ۲۰۰۱ با اهدا به مارتین اسکورسیزی برای تلاش وی در حفظ آرشیوها کارش را شروع کرد، امسال برای تجلیل از آمیتاب باچان به این بازیگر بالیوودی اهدا می‌شود.

اینگمار برگمان در سال ۲۰۰۵، مایک لی در سال ۲۰۰۵، پیتر باگدانوویچ در سال ۲۰۰۷، ریتی پان در سال ۲۰۰۹، آنیس واردا در سال ۲۰۱۳، ژان‌پی‌یر و لوک داردن در سال ۲۰۱۶، کریستوفر نولان در سال ۲۰۱۷، ژان لوک گدار در سال ۲۰۱۹ و والتر سلز در سال ۲۰۲۰ از جمله دریافت کنندگان این جایزه بوده‌اند.

این جایزه در مراسمی مجازی که ۱۹ مارس (۲۹ اسفند) برگزار می‌شود از سوی اسکورسیزی و نولان به باچان اهدا می‌شد.

فریدریک میری رییس FIAF در این باره گفت: به لطف همکاری نزدیک ما با بنیاد میراث فیلم هند از سال ۲۰۱۵، فیاف در هند و جنوب آسیا بسیار فعال بوده است. با اهدای جایزه سالانه خود به آمیتاب باچان می‌خواهیم نشان دهیم که میراث فیلم چقدر غنی و متنوع و در عین حال شکننده است. به این ترتیب ما از باچان برای نقشی که به عنوان یک مدافع برجسته در نجات این میراث در هند و حتی فراتر از آن داشته است، قدردانی می‌کنیم.

نولان با تبریک با باچان گفت می‌داند حضور چهره‌های صنعت فیلم چقدر برای حفظ میراث فیلم ضروری است و باچان نیز نقش مهمی در این زمینه در هند و شبه قاره داشته است.

اسکورسیزی نیز حضور آمیتاب باچان برای حفظ میراث فیلم هند را استثنایی خواند.

سال ۲۰۱۸ آمیتاب باچان در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم کلکته سخنرانی پرشوری برای حفظ فیلم انجام داد و گفت بیشتر فیلم‌هایی که ساخته فیلمسازان افسانه‌ای هند است یا در شعله‌های آتش سوخته‌اند یا در انبارهای قراضه به فراموشی سپرده شده‌اند.

وی تاکید کرده بود که اگر برای نجات آنچه باقی مانده اقدامات سریع انجام نشود دیگر هیچ خاطره‌ای از این فیلم‌ها و هیچ بهانه‌ای برای جشن گرفتن سینما باقی نمی‌ماند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..