سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ ۲۷ ژوئیه ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

آیا مخاطب به شبکه سه برمی‌گردد؛

مدتی است از شبکه سه خبرهای خوبی به لحاظ مخاطب شنیده نمی شود و این باعث نگرانی بسیاری از اهالی رسانه و دلسوزانه رسانه ملی است . شبکه‌ای که وقتی به جمع کانال‌های تلویزیون اضافه شد با پخش برنامه‌های سرگرم کننده و جوان پسند اعم از سریال‌های تلویزیونی، مسابقات، برنامه‌های گفت و محور (تاک شو) و برنامه‌های ورزشی توانست مخاطب را به سرعت جذب کند..
مدتی است از شبکه سه خبرهای خوبی به لحاظ مخاطب شنیده نمی شود و این باعث نگرانی بسیاری از اهالی رسانه و دلسوزانه رسانه ملی است . شبکه‌ای که وقتی به جمع کانال‌های تلویزیون اضافه شد با پخش برنامه‌های سرگرم کننده و جوان پسند اعم از سریال‌های تلویزیونی، مسابقات، برنامه‌های گفت و محور (تاک شو) و برنامه‌های ورزشی توانست مخاطب را به سرعت جذب کند..

هنرمندنیوزمدتی است از شبکه سه خبرهای خوبی به لحاظ مخاطب شنیده نمی شود و این باعث نگرانی بسیاری از اهالی رسانه و دلسوزانه رسانه ملی است . شبکه‌ای که وقتی به جمع کانال‌های تلویزیون اضافه شد با پخش برنامه‌های سرگرم کننده و جوان پسند اعم از سریال‌های تلویزیونی، مسابقات، برنامه‌های گفت و محور (تاک شو) و برنامه‌های ورزشی توانست مخاطب را به سرعت جذب کند. حتی ورود رسانه‌های دیجیتال و فراگیری ماهواره هم نتوانست از محبوبیت برخی از برنامه‌های این شبکه بکاهد . این شبکه با ساختار درست مدیریتی توانست به سرعت در دیدگان مخاطب جا باز کند و جزء بهترین‌های شبکه‌ها باشد. اما امروز چه بلایی به سر شبکه آمده که بهار ۹۸ با بهار ۹۹ این شبکه شاهد ریزش مخاطب در آن هستیم ریزشی نزدیک به ۰۵/۱۰ درصد (براساس آمار اعلام شده از سوی سازمان صدا و سیما) که برای این شبکه جای نگرانی است.

متاسفیم که شاهد توقف پخش برنامه‌های جذابی چون «حالا خورشید» و جلوگیری از پخش برنامه پرمخاطب «نود» بودیم . سیاست‌های نادرست مدیران این شبکه تلویزیونی باعث شد که سرمایه‌های این شبکه یکی یکی از رسانه ملی فاصله بگیرند. احسان علیخانی را ازبرنامه‌های افطار حذف کردید چه اتفاقی افتاد هیچ سالی بعد از ماه عسل نتوانستید موفقیت برنامه‌های این تهیه کننده و مجری خوب را تکرار کنید و یا به موفقیت این برنامه پرمخاطب نزدیک شوید. عادل فردوسی پور را از شبکه سه حذف کردید چه اتفاقی به جزء اعتراضات و واپسگرایی و ریزش مخاطب از این شبکه پرطرفدار عایدتان شد. محمد حسین میثاقیان که کشف فردوسی پور را جایگزین این فرد با تجربه و موفق در حوزه ورزش کردید .

مدیر گروه اجتماعی شبکه سه جناب نجارزادگان حتما شما در جریان هستید که در حالت عادی برنامه سازی برای سیما باید حداقل توان جذب ۱۰ درصد مخاطب را داشته باشد. چرا برنامه‌هایی که در این گروه ساخته شده کمتر از این رقم مخاطب داشته و همچنان ادامه دارد. چگونه از پول بیت المال حراست می‌کنید در حالی مسابقه میدون تنها ۶ درصد مخاطب دارد یا برنامه تلویزیونی بازیمون تنها به ۴ درصد مخاطب طبق آمار ارایه شده دست یافته است.

آقایان چگونه این شبکه را مدیریت می‌کنید که سیاست‌های شما باعث کاهش مخاطب می‌شود. چه بر سر رضا رشیدپور با آن سابقه طولانی در برنامه سازی آوردید که برنامه «اتفاق» تنها ۳ درصد مخاطب را توانست جذب کند.

مدیران این شبکه چطور رویکرد این شبکه را از یاد برده اند که برنامه‌ای با هدف توانمندسازی کودکان و نوجوانان را برای این شبکه در نظر گرفته اند. برنامه «اعجوبه‌ها» باید در شبکه‌هایی که با این رویکردها تعبیه شده از جمله نسیم یا شبکه‌های کودک باید ساخته و روانه آنتن شود.

باعث تاسف است که وقتی از پرمخاطب بودن شبکه سه صحبت می‌کنیم باید از افعال ماضی استفاده کنیم زیرا مدیران این شبکه با حذف تعدادی از برنامه‌های پربیننده شبکه سه امروز حرف چندانی برای ارایه ندارند و طرفداران این شبکه تا حد زیادی دلسرد شده‌اند.

ماحصل همه تغییرات ایجاد شده در برنامه‌های شبکه سه سیما کم‌رمق شدن کنداکتور و ریزش شدید مخاطبان بود که خود آغاز روندی بر خروج شبکه سه از لیست شبکه‌های پرطرفدار ملی است. این تغییرات نتیجه روی کار آمدن مدیران جدید و سیاست‌های غلط آنان است و زنگ خطری برای مدیران سازمان صداوسیمای ملی است در شرایطی که این شبکه بالاترین بودجه را نسبت به شبکه‌های دیگر در اختیار دارد. ایکاش مدیران این شبکه درباره برنامه‌های کم مخاطبی که روانه آنتن می‌کنند هزینه‌های آن را اعلام می‌کردند تا ببینیم با چه بودجه‌هایی این برنامه‌های کم مخاطب ساخته و روانه اکران می‌شود. شفافیت مالی یکی از خواسته‌های کارشناسان و مخاطبان این شبکه است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..