جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ ۳ آوریل ۲۰۲۰
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مرادی‌کرمانی در بازدید از نمایشگاه هفته‌ی ملی کودک:

هوشنگ مرادی‌کرمانی ضمن بازدید از نمایشگاه هفته‌ی ملی کودک با اشاره به شعار «آینده را باید ساخت» بر اهمیت انتقال دانش و فرهنگ به کودکان با اجرای برنامه‌های سازنده تاکید کرد.
هوشنگ مرادی‌کرمانی ضمن بازدید از نمایشگاه هفته‌ی ملی کودک با اشاره به شعار «آینده را باید ساخت» بر اهمیت انتقال دانش و فرهنگ به کودکان با اجرای برنامه‌های سازنده تاکید کرد.

به گزارش هنرمندنیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، نویسنده‌ی قصه‌های مجید در بازدید از نمایشگاه هفته‌ی ملی کودک گفت: همه‌ی فعالیت‌های کانون آموزنده، خلاقانه و مفید است و شعار «آینده را باید ساخت» از طریق انتقال دانش، فرهنگ و هنر ممکن می‌شود. او در این رابطه عنوان کرد که برگزاری برنامه‌هایی در این وسعت که بچه‌ها را به فرهنگ و هنر جذب می‌کند باعث خوش‌حالی است.

مرادی‌کرمانی در این بازدید که محمدرضا زمردیان معاون فرهنگی کانون پرورش فکری او را همراهی‌ می‌کرد، ابتدا از غرفه‌های ادبی کانون دیدن کرد و ضمن تشکر از فعالیت مربیان گفت: آشنایی کودکان با چهره‌های ادبی و فرهنگی کشور اهمیت بسیاری در زندگی آن‌ها دارد و آثار و فعالیت این افراد باید به دور از نگاه گزینشی به بچه‌ها معرفی شود.

این نویسنده‌ی کودک ‌و نوجوان هم‌چنین در غرفه‌ی معرفی‌ها که مخاطبان را با چهره‌های موفقی که زمانی عضو کانون بوده‌اند آشنا می‌کند، عنوان کرد که بچه‌ها باید بفهمند با رشد و پرورش استعدادهای خود می‌توانند در زندگی موفق شوند.

مرادی‌کرمانی در بازدید از غرفه‌ی کتاب‌خانه‌ی کانون ضمن بازدید از فعالیت‌هایی چون داستان‌نویسی برای تصاویر، به تماشای فعالیت‌های بخش فراگیر این غرفه که برای کودکان با نیازهای ویژه انجام می‌شود، پرداخت. او با ابراز امیدواری از گسترش این فعالیت‌ها گفت: کتاب‌خانه‌های کانون به خصوص در بخش فراگیر اهمیت زیادی در زندگی کودکان دارند.

او هم‌چنین در بازدید از غرفه‌ی خوش‌نویسی گفت: خط خوش و خوانا بسیار خوب است، اما مهم‌تر از آن این است که خط بچه‌ها در زندگی از سوی بزرگ‌ترها خوانده شود. این نویسنده‌ی کودک ‌و نوجوان در ادامه از غرفه‌های هلال‌احمر، آتش‌نشانی، سازمان حفاظت از محیط‌زیست، شرکت پست، انارستان، زیرگذر تاریخ و کارگاه انیمیشن دیدن کرد.

خالق داستان موفق «خمره» در پایان در غرفه‌ی صدابرداری فیلم و انیمیشن ضمن دیدار از فعالیت‌هایی چون پخش با استفاده از آپارات فیلم‌های ۱۶ میلی‌متری و ضبط قصه‌گویی بچه‌ها به شیوه‌ی آنالوگ با اصغر میرزایی، صدابردار فیلم خمره تجدید دیدار کرد. گفتنی است میرزایی از پیشکسوتان حوزه سینمایی و استودیو صدای کانون است.

ویژه‌برنامه‌های هفته‌ی ملی کودک از ۱۴ تا ۲۰ مهر ۱۳۹۷ در تهران به میزبانی مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان ‌و نوجوانان در خیابان حجاب و همچنین مراکز فرهنگی هنری کانون سراسر کشور برگزار خواهد شد.

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..