چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ۸ فوریه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

در تماشاخانه سنگلج؛

آیین نکوداشت پیشکسوتان و شبیه خوانان شرکت کننده در دوازدهمین دوره سراسری و اولین رویداد بین المللی «صاحبدلان» در تماشاخانه سنگلج تهران برگزار می شود.
آیین نکوداشت پیشکسوتان و شبیه خوانان شرکت کننده در دوازدهمین دوره سراسری و اولین رویداد بین المللی «صاحبدلان» در تماشاخانه سنگلج تهران برگزار می شود.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، آیین نکوداشت پیشکسوتان و شبیه‌خوانان شرکت کننده در دوازدهمین دوره سراسری و اولین رویداد بین‌المللی «صاحبدلان» با حضور مدیران هنری تهران و هنرمندان عرصه شبیه‌خوانی، توسط اداره کل هنرهای نمایشی روز شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸ در تماشاخانه سنگلج برگزار خواهد شد.

دومین بخش از رویداد هنری «صاحبدلان» با عنوان نمایش‌های عاشورایی تعزیه در دهه سوم محرم سال جاری از شنبه ۲۹ مرداد تا دوشنبه ۷ شهریور به مدت ۱۰ شب از ساعت ۲۰ با حضور ۱۰ گروه نمایشی و اجرای تعزیه توسط تعزیه‌خوانان شهرستان‌های تهران در محوطه باز مجموعه تئاتر شهر میزبان علاقه‌مندان و عزاداران حسینی بود.

در این مراسم از بزرگان و پیشکسوتان عرصه شبیه‌خوانی، به‌واسطه سال‌ها تلاش برای معرفی و اعتلای این هنر نمایشی، تجلیل خواهد شد.

همچنین، تمامی اعضای گروه‌های شبیه‌خوانی شهرستان‌های تهران که در دومین بخش از رویداد هنری «صاحبدلان» در محوطه باز تئاتر شهر به اجرای تعزیه پرداختند نیز مورد تقدیر و تشکر قرار خواهند گرفت.

دوازدهمین دوره سراسری و اولین رویداد بین‌المللی «صاحبدلان» به دبیری محمود فرهنگ از تیر سال جاری با محوریت نمایش‌های دینی در سراسر کشور در حال برگزاری است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..