یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ ۲۶ ژوئن ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نویسنده و کارگردان نمایش عروسکی «آی‌تک» گفت: این نمایش به صورت غیر مستقیم به کودکان دوری از برخی رفتارهای نادرست و اشتباه را آموزش می‌دهد.
نویسنده و کارگردان نمایش عروسکی «آی‌تک» گفت: این نمایش به صورت غیر مستقیم به کودکان دوری از برخی رفتارهای نادرست و اشتباه را آموزش می‌دهد.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی بیست‌و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک ‌و نوجوان همدان، فاطمه برمال کارگردان این اثر نمایشی اظهار کرد: «آی‌تک» تلاش می‌کند با زبان نمایش، کودکان را از رفتارهایی مثل لج‌بازی و خودخواهی دور کند و با قصه به سمت رفتارهایی درست که مورد رضایت والدین هم هست، هدایت کند.

وی عنوان کرد: نمایش «آی‌تک» معضلات امروزی بین کودکان که والدین را در امر تربیت دچار مشکل کرده، نشان می‌دهد و به صورت غیرمستقیم کودکان را از این خصوصیات بد که باعث آزار و اذیت بزرگ‌ترها می‌شود، آگاه می‌کند.

برمال تصریح کرد: این نمایش عنوان می‌کند که کودکان از هم‌سالان خود بیشتر حرف‌شنویی دارند و اشاره به رفتارهای نادرست کودکان از جمله لج‌بازی و خودخواهی می‌کند.

وی بیان کرد: نمایش عروسکی «آی تک» از داستان‌های فولکلور آذربایجان ایده گرفته شده که با تکنیک پاپ‌آپ‌بوک؛ یکی از شیوه‌های نمایش عروسکی، در بخش کودک بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان اجرا می‌شود.

نویسنده و کارگردان نمایش «آی‌تک» از اردبیل خاطرنشان کرد: حضور گروه در بیست‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی کودک‌ونوجوان همدان را یک اتفاق خوب و مثبت می‌دانیم.

برمال در ادامه به معرفی اعضای گروه خود پرداخت و گفت: یلدا یوسفیان بازی‌دهنده؛ فاطمه برمال طراح دکور؛ حجت مجرد طراح پوستر؛ فاطمه برمال و لیلا نظمی اجرای دکور و عروسک‌ها؛ پری‌ناز ستونه شاعر؛ بهرام رجبعلی‌زاده آهنگساز؛ یلدا پروین‌پر، سیامک شاگردی، حسین نوروززاده، هلیا داداشی و فاطمه برمال موسیقی؛ مهدی دلنواز دستیارکارگردان؛ پریسا باقریان منشی صحنه و مریم رضایی به عنوان مدیرصحنه در این اثر حضور دارند.

بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری امیر مشهدی‌عباس از یکم تا ششم تیرماه در کهن شهر تاریخی همدان برگزار می‌شود. مشروح اخبار جشنواره را می‌توانید از سایت https://icy.theater.ir/fa/ دنبال کنید.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..