چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴ آوریل ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

ابتکار فرهنگی قطر با آمریکا!

جف کونز، هنرمند نامدار آمریکایی پاییز سال آینده در نخستین حضور خود در خاورمیانه با ۶۰ اثر به قطر می‌آید تا هشت سال پس از دیمین هرست در گالری الرواق دوحه نمایشگاه برپا کند.
جف کونز، هنرمند نامدار آمریکایی پاییز سال آینده در نخستین حضور خود در خاورمیانه با ۶۰ اثر به قطر می‌آید تا هشت سال پس از دیمین هرست در گالری الرواق دوحه نمایشگاه برپا کند.

هنرمندنیوز: ۲۰۲۱ سال ابتکار فرهنگی آمریکا و قطر است و در همین راستا، قرار است گالری الرواق دوحه میزبان نمایشگاه «جف کونز: گمشده در آمریکا» باشد. هنرمند سرشناس آمریکایی در نخستین سفر به منطقه خاورمیانه بیش از ۶۰ اثر خود را در همان گالری به نمایش می‌گذارد که سال ۲۰۱۳ دیمین هرست، هنرمند نامدار بریتانیایی با آثارش حضور داشت.

هنوز تاریخ دقیق برپا شدن این نمایشگاه در پاییز ۲۰۲۱ اعلام نشده است. از جمله آثار حاضر در نمایشگاه «جف کونز: گمشده در آمریکا» می‌توان به مجسمه‌های غول‌پیکر بادکنکی مربوط به سال‌های ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۰، خمیر بازی سال‌های ۱۹۹۴ تا ۲۰۱۴ و یک مجموعه آثار سال ۱۹۸۸ اشاره کرد. برخی آثار بی‌پروایانه‌تر کونز به دلایل فرهنگی به این نمایشگاه نمی‌آیند.

قطر که میزبان جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ است، در سال‌های اخیر برنامه‌های فرهنگی مشترک با دیگر کشورها برگزار کرده است. ژاپن، ترکیه و فرانسه در سال‌های ۲۰۱۲، ۲۰۱۵ و ۲۰۲۰ همکار این کشور کوچک حاشیه خلیج فارس در رقم زدن رویدادهای فرهنگی بوده‌اند و ابتکار فرهنگی آمریکا و قطر با حمایت مالی دو شرکت هواپیمایی قطر و اکسون‌موبیل برگزار می‌شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..