یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

هم‌اندیشی بین‌المللی اتحادیه تئاتر جهان اسلام در قالب چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر صبح ۹ بهمن برگزار شد.
هم‌اندیشی بین‌المللی اتحادیه تئاتر جهان اسلام در قالب چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر صبح ۹ بهمن برگزار شد.

هنرمندنیوز: سالن مشاهیر مجموعه تئاتر شهر صبح یکشنبه ۹ بهمن میزبان همایش بین‌المللی اتحادیه تئاتر جهان اسلام چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر شد.

این همایش با حضور پژوهشگرانی از کشورهای الجزایر، ایران، تونس، عراق و مصر و همچنین مهمانان خارجی حاضر در جشنواره برگزار شد.

صادق رشیدی دبیر همایش در ابتدای این همایش ضمن خوشامدگویی به حاضران، گفت: اولین همایش کار خود را آغاز کرده و امیدواریم باعث گسترس روابط ملل اسلامی و توسعه تئاتر در جهان اسلام باشد.

سپس کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی نیز اظهار کرد: امیدواریم در این هم اندیشی اتفاقات خوبی رخ دهد و باعث شکل‌گیری اتحادیه تئاتر جهان اسلام شود زیرا جای آن خالی است. امیدواریم این اتحادیه بتواند مقر، شیوه‌نامه، اساسنامه و اعضا داشته باشد تا برنامه‌ریزی برای گسترش تئاتر در جهان اسلام را رقم بزند.

در ادامه با حضور کاظم نظری و کوروش زارعی دبیر جشنواره تئاتر فجر پوستر هم‌اندیشی رونمایی شد.

زارعی نیز درباره این همایش خطاب به مهمانان و حاضران خارجی حاضر در همایش گفت: از اجراها و نمایش‌های شما، هم مردم و هم مخاطبان ایران لذت بردند و امیدواریم با شکل گیری این اتحادیه اتفاقی بزرگ در تئاتر جهان اسلام رخ دهد.

وی تأکید کرد: تئاتر واسطه‌ای است تا به هم نزدیک‌تر و واحدتر شویم و صلح و دوستی را در جهان بسط و گسترش دهیم. کشورهای اسلامی در فرهنگ و سیاست و اقتصاد رشد چشمگیری در جهان داشته‌اند و تئاتر نیز باید این توسعه و پیشرفت را داشته باشد و ما با هم و در کنار هم می‌توانیم تئاتر جهان اسلام را گسترش دهیم.

دبیر چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در ادامه سخنان خود یادآور شد: تئاتر هنر دیالوگ است و ما با تئاتر می‌توانیم بین تمدن‌ها، کشورها و فرهنگ‌های مختلف دیالوگ و ارتباط برقرار کنیم.

زارعی با بیان اینکه تئاتر هنری است که به انسان می‌پردازد، تصریح کرد: ما می‌توانیم با آموزه‌های اسلامی خود صلح و دوستی را که حلقه مفقوده و گمشده جهان امروز است، پیدا کنیم و بین تمام اقوام و مردم جهان اتصال دهیم. امروز جهان نیازمند به پرداختن به ارزش‌های والای انسانی و اخلاقی است و تئاتر چیزی جز پرداختن به اخلاق و انسان نیست.

وی در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد که این اتحادیه محوری برای گردهم‌آیی هنرمندان تئاتر جهان اسلام باشد تا به انسان امروز بپردازیم و نقش‌مان را در جهان تئاتر به درستی ایفا کنیم.

پس از این سخنان پژوهشگران و سخنرانان حاضر در این همایش به ارائه مقالات خود پرداختند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..