چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ۲۰ اکتبر ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

«کرکس » سودابه فضائلی روی صحنه ایرانشهر

نمایشنامه «کرکس» نوشته سودابه فضایلی با کارگردانی فرزاد امینی از ششم مهر ماه در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود.
نمایشنامه «کرکس» نوشته سودابه فضایلی با کارگردانی فرزاد امینی از ششم مهر ماه در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی گروه، با بهبود شرایط و گذر از پیک پنجم کرونا، فرزاد امینی نمایش« کرکس» نوشته سودابه فضایلی را از ششم مهر ماه در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه خواهد برد.

سودابه فضائلی ، متولد ۱۳۲۶، نویسنده، مترجم و پژوهشگر ایرانی است که بیشتر با آثارش در اسطوره‌شناسی و نمادشناسی شناخته می‌شود. در طول بیش از چهار دهه فعالیت، بیش از ۴۰ کتاب از او منتشر شده که بعضی از مراجع اصلی در فارسی محسوب می‌شوند. فضائلی در فاصله سال‌های ۱۳۴۸ تا ۱۳۵۱ در کمبریج و لندن به تحصیل ادبیات انگلیسی پرداخت و در دهه ۵۰ در دانشگاه سوربون-پاریس در رشته‌های زبان پهلوی   درس خواند. فضائلی از سال ۵۲ تا ۵۶ نیز به تحصیل در رشته زبان و ادبیات تطبیقی پرداخت.  او سال ۱۳۹۵ جدیدترین رمان خود را منتشر کرد.

همچنین فرزاد امینی که در کارنامه خود کارگردانی آثاری همچون؛ «من از سگ بودنم چیزهای جدیدی فهمیده بودم»، «عشق سال های وبا»، «آه شهلا این گاوی که جلوم داره راه می‌ره، اسمش داووده»، «هیپولیت»، «ترس و لرز» و «یازده جریحه روح» را دارد، درباره این نمایش می گوید: «کرکس» نمایشنامه‌ای‌است که استاد فضایلی آنرا در سال ۱۳۴۸ نوشته است. کرکس یک تراژدی مدرن است در فضائی از سمبولیسم و بیانِ تو در تویِ درامِ سودابه فضایلی. درامی که مختصِ اوست. هم در رمان‌هایش و هم در نمایشنامه‌هایش».
بازیگران این نمایش به ترتیب الفبا از این قرارند: نازنین زهرا برومند، محمد پسندیده کار، ژاله رازبان صفا، آزیتا رحیمی، ماهان ریاضی، میلاد صفوی، مونا کریمی، شاهین عبدیان، غزل منعمی، یاسمن مومنی و مهناز میرجلیلی. همچنین؛ غزاله فراهانی کیا طراح لباس و محمدعلی کنجدی دستیار کارگردان این اثر نمایشی هستند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..