سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ۳۱ ژانویه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

فرهاد حسن‌زاده عنوان کرد

فرهاد حسن‌زاده می‌گوید: بیشتر بازار کتاب کودک و نوجوان ایران توسط کتاب‌های ترجمه احاطه شده است، در حالی‌ که به رمان تالیفی برای خواننده ایرانی با توجه به فرهنگ و ذائقه مخاطب نیاز داریم.
فرهاد حسن‌زاده می‌گوید: بیشتر بازار کتاب کودک و نوجوان ایران توسط کتاب‌های ترجمه احاطه شده است، در حالی‌ که به رمان تالیفی برای خواننده ایرانی با توجه به فرهنگ و ذائقه مخاطب نیاز داریم.

به گزارش هنرمند این نویسنده ادبیات کودک و نوجوان در حاشیه نهمین نمایشگاه سراسری کتاب زنجان در ویژه‌برنامه «مثبت کتاب» از بخش‌های جنبی این نمایشگاه، به دعوت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال ۸۹ با هدف تولید رمان اشاره کرد و گفت: این کار سبب شد تا شاهد تولید آثار داستانی خوبی در حوزه کودک و نوجوان باشیم و باید مطالعه کرد، چرا که مطالعه اساس کار یک نویسنده است  و نویسندگی یک کار ذوقی است که برای تبدیل شدن به یک نویسنده موفق باید با استفاده از تجربیات، نگارش روزانه و مداوم را مورد توجه قرار دهند.

حسن‌زاده بر ترویج فرهنگ مطالعه تاکید کرد و افزود: ادبیات کودک و نوجوان ما جوان است و متاسفانه کتابخوانی در اولویت جامعه نیست و حتی در مدارس هم برای ترویج کتابخوانی کاری انجام نمی‌شود.

نویسنده رمان «هستی» در خصوص این اثر داستانی، یادآور شد: «هستی» یک ‌رمان شخصیت‌محور بر اساس زندگی دختری نوجوان با همین نام است که با همه فرق دارد و ویژگی شخصیت اصلی از طرف خانواده پذیرفته نمی‌شود. این کتاب به زبان انگلیسی ترجمه شده و ‌قرار است به ترکی هم ترجمه شود.

فرهاد حسن‌زاده نویسنده کتاب‌های ماجرا، روباه و ‌زنبور، مار و ‌پله، سمفونی حمام، گاه روشن گاه تاریک، بزرگ‌ترین خط‌کش دنیا و هدیه خیس است و تاکنون بیش از ۸۰ اثر به رشته تحریر درآورده است. در کارنامه او کسب نشان ماه طلایی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان به چشم می‌خورد. همچنین در سال ۲۰۱۸ کاندیدای دریافت جایزه هانس کریستین اندرسن شد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..