دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ ۲۰ مارس ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

انتقاد نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس به گرانی سفرهای داخلی

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه احتمال ایجاد رانت در بسته های حمایتی گردشگری وجود دارد، گفت: حال گردشگری کشور مطلوب نیست و سیاست های اعمالی دولت ها برای رونق آن تاکنون راه به جایی نبرده است.
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه احتمال ایجاد رانت در بسته های حمایتی گردشگری وجود دارد، گفت: حال گردشگری کشور مطلوب نیست و سیاست های اعمالی دولت ها برای رونق آن تاکنون راه به جایی نبرده است.

به گزارش هنرمندنیوز به نقل از خانه ملت اصغر مسعودی با انتقاد از اینکه سفرهای داخلی بسیار گران است، تلاش سازمان گردشگری برای اختصاص ۷۵۰ میلیارد تومان اعتبار تشویقی جهت سفرهای داخلی و ایرانگردی را در بهبود وضعیت گردشگری داخلی موثر دانست و گفت: متاسفانه هزینه سفرهای داخلی بسیار گران است و در برخی موارد سر به فلک می کشد به گونه‌ای که مردم می توانند با نصف آن به کشورهای همسایه مانند ترکیه سفر کنند. نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بهبود و رونق وضعیت گردشگری به عوامل زیادی بستگی دارد، افزود: هر چند اختصاص تسهیلات و اعتبارات تشویقی می تواند در رونق گردشگری داخلی موثر باشد اما باید در کنار آن انگیزه لازم را در مردم ایجاد کرد و همچنین معرفی جاذبه های گردشگری در دستور کار قرار گیرد زیرا اغلب اماکن و جاذبه های گردشگری  کشور برای مردم هنوز ناشناخته هستند.

حال گردشگری کشور مطلوب نیست و سیاست های اعمالی دولت ها تاکنون برای رونق آن راه به جایی نبرده است

وی با انتقاد از اینکه حال گردشگری کشور مطلوب نیست و سیاست های اعمالی دولت‌ها برای رونق آن تاکنون راه به جایی نبرده است، تصریح کرد: متاسفانه شاهد وعده‌های توخالی برای رونق گردشگری هستیم؛ وعده هایی که هیچ وقت به واقعیت تبدیل نشد.

از بی برنامگی در حوزه گردشگری رنج می بریم

این نماینده مردم در مجلس دهم از عدم ساماندهی تاسیسات گردشگری انتقاد کرد و افزود: تبلیغات در  حوزه گردشگری مغفول مانده است و از بی برنامگی این حوزه رنج می‌بریم. این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر لزوم برخورد جدی سازمان میراث فرهنگی با آژانس‌های مسافرتی متخلف، گفت: آژانس ها باید به وعده‌هایی که به مسافران می‌دهند عمل کنند و خدمات را بر اساس قرارداد و وعده های تبلیغاتی ارائه کنند.

احتمال ایجاد رانت در بسته‌های حمایتی گردشگری وجود دارد

مسعودی با تاکید بر اینکه احتمال بروز رانت در بسته‌های حمایتی گردشگری وجود دارد، تصریح کرد: ارائه مشوق‌ها و بسته‌های حمایتی تا حدودی می تواند حال ناخوش گردشگری را بهبود دهد اما راهکار اصلی نیست زیرا می‌تواند رانت‌زا باشد بنابراین بهتر است دولت تقویت زیرساخت‌های گردشگری و تبلیغات مناسب را در اولویت قرار دهد. نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه برای بهبود وضعیت گردشگری دستگاه‌های دولتی و خصوصی باید تعامل مناسب را با هم داشته باشند، گفت: رونق گردشگری مستلزم همکاری هماهنگ تمامی دستگاه های دولتی و خصوصی است و باید برای رفع مشکلات سد راه این صنعت گام های بلند برداشته شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..