پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱ ۳۰ ژوئن ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مدیر تئاتر شهر مطرح کرد

مدیر مجموعه تئاتر شهر درباره ورود این مجموعه به فضاهای آنلاین گفت: در این زمینه و با درنظر گرفتن اتفاقاتی که رخ داده، مطالعاتی انجام داده‌ایم. باید توجه داشت هنرمندان همیشه خلاقیت‌های فردی خود را دارند ولی ما در مجموعه تئاتر شهر باید با هدفی معین، در این فضا فعالیت کنیم، بویژه که در شرایط فعلی، مباحث حقوقی و بحث مجوزها هم مطرح است.
مدیر مجموعه تئاتر شهر درباره ورود این مجموعه به فضاهای آنلاین گفت: در این زمینه و با درنظر گرفتن اتفاقاتی که رخ داده، مطالعاتی انجام داده‌ایم. باید توجه داشت هنرمندان همیشه خلاقیت‌های فردی خود را دارند ولی ما در مجموعه تئاتر شهر باید با هدفی معین، در این فضا فعالیت کنیم، بویژه که در شرایط فعلی، مباحث حقوقی و بحث مجوزها هم مطرح است.

به گزارش هنرمندنیوز, سعید اسدی در گفت‌وگویی اعلام کرد: ابتدا ظرفیت‌های خود و بخش خصوصی را گردآوری کردیم. یک وجه این ماجرا به تامین امکانات برمی‌گردد و وجه دیگر هم منوط به استفاده از سایر ظرفیت‌هاست. ولی در هر حال برای‌مان مهم است که اعتبار و برند مجموعه تئاترشهر را حفظ کنیم، به این معنا که وارد سلیقه رایج بازار نشویم، چون اعتبار تئاتری از هر نکته دیگری برای‌مان مهم‌تر است.

او اضافه کرد: فعلا درخواست‌هایی را برای تامین اعتبار ارائه کرده‌ایم و پس از تصویب شدن، برای انجام فعالیت‌های جدید و با هماهنگی گروه‌های نمایشی، زمینه‌های لازم را ایجاد خواهیم کرد.

اسدی از احتمال تولید نمایش‌های تازه بر اساس شرایط تئاتر آنلاین خبر داد ولی در عین حال متذکر شد: البته باید با طمانینه و در نظر گرفتن همه جوانب وارد این فضا شویم، ضمن این‌که بخشی از اجرایی شدن این ایده، به تامین اعتبار وابسته است و بخشی دیگر هم به فراهم کردن زمینه‌های قانونی و حقوقی بویژه درمورد صدور مجوز؛ چراکه در حال حاضر مباحثی درباره صدور مجوز فیلم تئاترها مطرح شده است. به هر حال با هماهنگی اداره کل هنرهای نمایشی، درخواست‌های‌مان را در این زمینه‌ها ارائه کرده‌ایم.

مدیر تئاتر شهر در پاسخ به این پرسش که اگر گروه‌هایی که اجرای‌شان به دلیل کرونا متوقف شده است، به ادامه اجرا به صورت آنلاین تمایل داشته باشند،  آیا چنین امکانی در مجموعه تئاتر شهر فراهم است، توضیح داد: این احتمال هست، ولی به گروه و شرایط پخش آنلاین بستگی دارد. ضمن این‌که برای اجرای آنلاین باید کیفیت هنری را هم در نظر بگیریم. این نکته را هم فراموش نکنیم که اگر اجراهای صحنه‌ای از سر گرفته شود، اجرای آنلاین این نمایش‌ها می‌تواند بر ریزش مخاطبان‌شان تاثیرگذار باشد و همه این‌ها چالش‌ها و پرسش‌هایی است که باید به آن‌ها بیندیشیم و تصمیم شتاب‌زده‌ای نگیریم.

اسدی با تاکید بر این‌که ناچاریم با احتیاط قدم برداریم، ادامه داد: تصمیم نهایی درباره این شرایط به اجماع نظر هنرمندان، گروه‌ها و مدیران بستگی دارد. ضمن این‌که باید شرایطی را در نظر بگیریم که مشکلی برای اجرای صحنه‌ای نمایش‌ها پیش نیاید.

او درباره تولید نمایش‌های تازه ویژه پخش آنلاین گفت: باید بررسی کرد در چنین شرایطی چه متن، اجرا و چه عواملی می‌توانند برای مخاطب جذاب باشند، چون در فضای اینترنت، نسبت ما با مخاطب متفاوت می‌شود و طبیعتا باید تولیدات جدید متناسب با ویژگی‌های این فضا باشد و همان‌گونه که توضیح دادم، معیارهای کیفی تئاتر هم برای ما اهمیت بسیار دارد.

این مدیر هنری درباره حمایت از گروه‌هایی که اجرای‌شان در اسفندماه متوقف شده و دیگر گروه‌هایی که در نوبت اجرای فروردین بوده‌اند با توجه به اطلاعیه دوم مرکز هنرهای نمایشی، توضیح داد: ازآن‌جاکه مرکز هنرهای نمایشی به شکل متمرکز به همه امور رسیدگی می‌کند و با توجه به این‌که کارگروهی ویژه رسیدگی به این امور تشکیل شده است، تمام اطلاعات لازم را از طرف مجموعه تئاتر شهر ارائه کرده‌ایم ولی طبیعتا در تصمیم‌گیری‌ها دخالت مستقیمی نخواهیم داشت.

اسدی افزود: در حال حاضر با گروه‌های نمایشی و مراجع رسمی در ارتباط مستمر هستیم و مدام مشغول تغییر برنامه‌ایم ولی فعلا بازگشایی سالن‌ها و چگونگی ادامه اجراها مشخص نیست، چراکه در حال حاضر همچنان برپایی تجمعات ممنوع است.

او در عین حال خبر داد که گرچه در حال حاضر هیچ اجرا و تمرینی در تئاتر شهر جریان ندارد ولی فعالیت‌های داخلی این مجموعه در زمینه حفظ و نگهداری سالن‌ها و سرکشی به آن‌ها در جریان است و برای مشکلاتی که در حین کار وجود دارد، گام‌هایی برداشته شده است.

سعید اسدی در پایان گفت: در حال حاضر همکاران ما در بخش اداری به صورت شیفتی در مجموعه حضور دارند تا ضمن رعایت نکات بهداشتی، نگهداری و انجام امور اداری تئاتر شهر دچار اخلال نشود.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..