سه شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱ ۲۸ ژوئن ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

برای درگذشت مرد شیرین سریال ها

امروز خبر درگذشت احمد پورمخبر مخابره شد؛ اتفاقی تلخ که به رغم خبرهای دروغین قبل که در فضای مجازی منتشر شده بود، متاسفانه این بار درست بود. خبر از همان بدو شنیدنش مخاطب را به سرعت می برد به دهه ۸۰ و کارهای کمدی آن دوره و لحن پیرمرد دوست داشتنی سریال های رضا عطاران که از همان ابتدا در دل مخاطب جا باز کرد.
امروز خبر درگذشت احمد پورمخبر مخابره شد؛ اتفاقی تلخ که به رغم خبرهای دروغین قبل که در فضای مجازی منتشر شده بود، متاسفانه این بار درست بود. خبر از همان بدو شنیدنش مخاطب را به سرعت می برد به دهه ۸۰ و کارهای کمدی آن دوره و لحن پیرمرد دوست داشتنی سریال های رضا عطاران که از همان ابتدا در دل مخاطب جا باز کرد.

 پورمخبر به سال ۱۳۱۹ متولد شد؛ یعنی حدودا ۶۵ ساله بود که برای نخستین بارها مقابل دوربین رفت اما از همان ابتدا نگاه ها را به خود جلب کرد و لحن متفاوت و به اصطلاح داش مشتی اش، مکملی شد برای کمدی های موفق آن دوره.

«متهم گریخت» عطاران که سال ۸۴ پخش شد، علاوه بر موفقیتی که در آن زمان در جذب مخاطب کسب کرد توانست چهره ای جدید را به عرصه کمدی معرفی کند. آنهم در سنی که به ندرت می توان بازیگر مناسبش را یافت.

اما ماجرای بازیگر شدن پورمخبر چه بود؟

خودش که اینطور تعریف کرده است که همراه با پسرش می رود تا او برای ایفای نقش در سریال عطاران تست بازیگری بدهد اما رضا عطاران پدر را بر پسر ترجیح می دهد و اینگونه می شود که پورمخبر می شود بازیگر کارهای کمدی.

عطاران از پورمخبر انتظار بازی نداشت، او می خواست پورمخبر خودش باشد و خود به بابابزرگ داستان خط دهد و انصافا احمد پورمخبر هم به خوبی از عهده آن برآمد.

حضور پورمخبر سال های بعد هم با دو سریال دیگر طنز از عطاران (بزنگاه و ترش و شیرین) در قاب جادو ادامه یافت و توانست خودش را به خوبی تثبیت کند؛ به نحوی که در سال ۹۰ وقتی سعید آقاخانی خواست سریال «راه در رو» را بسازد بار دیگر پورمخبر را مقابل دوربینش آورد و مهران غفوریان هم پنج سال بعد برای «همسایه ها» از او دعوت کرد.

ادامه حضور پورمخبر در عالم تصویر اغلب به سینما برمی گردد. هرچند او اصلا با بازی در سکانس کوتاهی از فیلم «بچه‌های آسمان» به کارگردانی مجید مجیدی وارد دنیای بازیگری شده بود و در سال‌های فعالیتش در این حوزه در آثاری همانند توفیق اجباری (محمد حسین لطیفی)، زن‌ها فرشته‌اند(شهرام شاه حسینی)، خروس جنگی (مسعود اطیابی)، دردسر بزرگ (مهدی گلستانه)، اخراجی‌ها(مسعود ده نمکی)، دایناسور(پرویز شیخ طادی)، ده رقمی (همایون اسعدیان) و ... به ایفای نقش پرداخته بود.

صبح امروز  ـ ۳۰ تیر ماه ـ رضا عطاران با انتشار خبری کوتاه در صفحه شخصی‌اش، مخاطبان را از درگذشت احمد پورمخبر باخبر کرد؛ بازیگری که با مجموعه‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی، خنده بر لبان تماشگران نشاند، در واپسین روزهای تابستان، به فرشته مرگ لبخند زد و بعد از مدتی بیماری آرام گرفت.

پورمخبر که زاده سال ۱۳۱۹ در تهران و بازنشسته ارتش بود، در آخرین روزهای زندگی‌اش به مدت یک ماه در بیمارستان بستری شد پسرش می گفت در روزهای آخر عمر در کما بوده است تا اینکه صبح امروز ۳۰ تیر ماه، خبر درگذشت او بر صفحه شخصی رضا عطاران نقش بست تا دیگر هنرمندی باشد که در ماه های اخیر مهمان دیاری باقی شده است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..