شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ ۲۸ ژانویه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

گزارش هنرمندنیوز از مراسم اختتامیه برنامه کارآفرینی «میدون»

اختتامیه فصل سوم برنامه تلویزیونی «میدون» با حضور کار آفرینان برتر برگزار شد...
اختتامیه فصل سوم برنامه تلویزیونی «میدون» با حضور کار آفرینان برتر برگزار شد...

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی برنامه، با گذشت سه فصل روز گذشته اختتامیه فصل سوم مسابقه «میدون» با گردهمایی کارآفرینان سراسر کشور در برج میلاد برگزار شد، در این مراسم سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی فناوری ریاست جمهوری، مهدی بلوکات قائم‌مقام شبکه سه، همچنین داوران برنامه در این سه فصل همچون علیرضا یونچی، مینا مهرنوش، علیرضا شیرمحمدی، امیر شکوهی نیا، حسین مصطفی زاده، محمدامین حاج کاظمیان،پرویزکرمی،علیرضا نبی و... حضور داشتند.

در بخش ابتدایی بلوکات قائم مقام شبکه سه سیما گفت: برنامه میدون اگر موفقیتی داشته است، اصل و اساس آن حضور و مشارکت شما کارآفرینان است.

وی ادامه داد: برنامه میدون عقبه ۵ ساله دارد که به حوزه کارآفرینی و اقتصاد می پردازد و بیش از ۲۵۰ برنامه از شبکه سه سیما در سه فصل پخش شده است.

قائم مقام شبکه سه عنوان کرد: ارتباط کارآفرینان و اساتید و داوران مختلف حقیقتاً کمک کردند تا یک قاب متقاوتی را در رسانه ملی مشاهده کنید. البته در پس آن اتاق های فکر، جلسات متعدد و بررسی های کارشناسی در خصوص این برنامه صورت گرفت تا این برنامه روی آنتن برود. از اساتید دانشگاههای تهران و سایر دانشگاه کارشناسی های مختلف کارآفرینان و شما عزیزانی که در تولید این برنامه مشارکت داشتند تشکر می کنم.

بلوکات اظهار کرد: برنامه میدون یکی از برنامه های موفق در قالب جدید در حوزه کارآفرینی طراحی شد، این برنامه طبق نظرسنجی‌هایی که صورت گرفت در چند دوره جزء برنامه های پر مخاطب رسانه ملی انتخاب شده است.

وی عنوان کرد: بنا داریم این مسیر را با جدیت ادامه دهیم و تلاش می کنیم با جذابیت های بصری و برنامه سازی بهتر بتواند بدنه بیشتری از مردم را جذب کند، همین قلمرو گسترده مخاطب باعث میشود علاقمندان بیشتر در حوزه کارآفرینی با سرعت به این حوزه جذب شوند و یک حرکت ترویجی و تبلیغی داشته باشیم.

خطر ۸ میلیون شغل در کشور

شکوهی نیا داور برنامه «میدون» گفت: از امروز باید به فکر تغییرات باشیم چراکه در ۱۰ سال آینده خیلی از شغل ها تغییر کرده و عوامل متعددی همچون عوامل زیست محیطی و اجتماعی تاثیرگذار است. یکی از دلایل جدی این تغییرات تکنولوژی است. شما اگر آمار را بررسی کنید تقریبا از ۳۰ درصد مشاغل، ۶۰ درصد آنها به دلیل تکنولوژی تغییر می کند و ۵ درصد مشاغل کاملاً از بین می رود و می توان گفت از هر پنج شغل دو شغل از بین خواهد رفت.

فاطمی امین در اختتامیه فصل سوم برنامه تلویزیونی «میدون» با تاکید بر اینکه برنامه «میدون» نمونه موفق یک کار رسانه‌ای در حوزه اقتصاد است، افزود: وقتی صحبت از کارآفرین می‌شود، معمولاً به محصول آن توجه می‌کنیم در حالیکه آن کسب‌وکاری که کارآفرین ایجاد کرده از اهمیت بیشتری برخوردار است.

دهقانی فیروزآبادی معاون علمی فناوری ریاست جمهوری گفت: اولین شرط توسعه این است که بتوانیم و یاد بگیریم از یک نفر به یک گروه و یک مجموعه بزرگ تبدیل شویم. اگر یاد بگیریم کسب و کارهای خود را با همدیگر به اشتراک بگذاریم موفق تر خواهیم بود و مسئله بعدی ایمان و باور قلبی است، اگر کسی به کاری و هدفی باور داشته باشد و روی آن صبر کند حتماً نتیجه آن را خواهد دید.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..