چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ ۲۸ ژوئیه ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

محوطه کلیسای «نوتردام» واقع در پاریس از روز دوشنبه (بیست و هفتم آوریل) برای آماده کردن تمهیدات لازم برای ادامه پروژه بازسازی این مکان تاریخی بازگشایی می‌شود.
محوطه کلیسای «نوتردام» واقع در پاریس از روز دوشنبه (بیست و هفتم آوریل) برای آماده کردن تمهیدات لازم برای ادامه پروژه بازسازی این مکان تاریخی بازگشایی می‌شود.

به گزارش هنرمندنیوز, به نقل از آرت‌نیوزپیپر، با کاهش محدودیت‌های قرنطینه توسط مقامات فرانسه، محوطه کلیسای «نوتردام» برای از سرگیری روند بازسازی از اوایل ماه «می»، بازگشایی می‌شود.

موانع اطراف این کلیسا از محل برداشته می‌شوند تا تیم ۱۰ نفره کارگران شرایط مناسب برای بازگشت ۵۰ کارگر ساختمانی در تاریخ چهارم ماه «می» را فراهم کنند.

قرار است روند جمع‌آوری ۴۰ هزار تیر داربست آسیب‌دیده که در زمان حادثه آتش‌سوزی به بنا وصل شده‌ بودند و رسیدگی به آن به دلیل گسترش ویروس «کووید ۱۹» به تعویق افتاده بود نیز آغاز شود.

پروژه بازسازی این بنا یک بار در تابستان سال گذشته به دلیل نگرانی‌های ناشی از مسمومیت سرب، ‌یک بار در پاییز به دلیل وزش بادهایی به سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت در پاریس و اخیرا نیز به دلیل شیوه ویروس «کرونا»به تعویق افتاد.

کلیسای تاریخی «نوتردام» پانزدهم آوریل سال ۲۰۱۹ دچار آتش‌سوزی مهیبی شد که در نهایت بخش قابل توجهی از ساختار این بنا با آسیب جدی مواجه شد. کمی پس از این حادثه «امانوئل مکرون» رئیس‌جمهور فرانسه مهلت چندساله برای بازسازی این کلیسا تعیین کرد.

چندی پیش، مسوولان بازسازی کلیسای نوتردام مصادف با سال‌روز این حادثه آتش‌سوزی برای اتمام پروژه بازسازی تا سال ۲۰۲۴ ابراز امیدواری کردند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..