دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ۲۰ سپتامبر ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

جشنواره آنلاین «کوکو ۱۹» که از اواسط تیرماه آغاز شده است، با گذشت مدتی از انتشار فراخوان، اسامی داوران خود را اعلام کرد.
جشنواره آنلاین «کوکو ۱۹» که از اواسط تیرماه آغاز شده است، با گذشت مدتی از انتشار فراخوان، اسامی داوران خود را اعلام کرد.

هنرمندنیوز: دنا ضیایی رییس شورای سیاست‌گذاری جشنواره کو.کو ۱۹ ضمن بیان اینکه تاکنون شاهد استقبال خوب کودکان و خانواده‌های ایرانی از جشنواره کو.کو ۱۹ بودیم، گفت: با گذشت کمتر از ۳۰ روز از انتشار فراخوان این جشنواره، بیش از ۴۰۰ اثر به دبیرخانه ارسال شده است. در این آثار که با محوریت بخش‌های مختلف این رویداد بوده شاهد خلاقیت کم‌نظیری از سوی کودکان ایرانی در نقاط مختلف کشور بودیم و این جای بسی خوشحالی است.

وی در ادامه درباره ارزیابی آثار رسیده به جشنواره کو.کو ۱۹ نیز توضیح داد: شهره لرستانی، مامک یحیی‌پور، مریم اسلامی و زهرا موسوی از جمله اشخاصی هستند که به عنوان داوران اولین دوره جشنواره کو.کو ۱۹ (کودک و کووید ۱۹) با ما همکاری کرده و به ارزیابی آثار شرکت‌کنندگان در بخش‌های مختلف می‌پردازند.

ضیایی در ادامه بیان کرد: این رویداد فرهنگی و هنری به صورت رایگان و با حمایت مالی و معنوی برنامه کمک‌های کوچک تسهیلات محیط زیست جهانی، برنامه توسعه ملل متحد و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا اواسط شهریورماه به صورت برخط ادامه پیدا می‌کند و تا پایان روز کاری ۲۲ مردادماه پذیرای آثار شرکت‌کنندگان از نقاط مختلف ایران است.

وی ادامه داد: کودکان در رنج سنی ۷ تا ۱۵ سال با ارسال آثار در حوزه‌های استنداپ کمدی، شعر، داستان‌نویسی و نقاشی و خانواده‌ها با ارسال فیلم کوتاه از مشارکت اعضای خانواده در خواندن شعر، بازی و هر نوع سرگرمی خلاقانه در محیط خانه در دوران همه‌گیری کووید ۱۹ می‌توانند در همه بخش‌های این جشنواره شرکت کنند.

رییس شورای سیاست‌گذاری جشنواره کو.کو ۱۹ در پایان گفت: داوران جشنواره پس از بررسی آثار شرکت‌کنندگان، در اختتامیه این مراسم که اول شهریور ماه است، در هر بخش اسامی ۱۰ برگزیده را اعلام می‌کند. به این ترتیب آثار برگزیده به مدت چند روز در صفحه اینستاگرام جشنواره به نظرخواهی گذاشته شده و هرکدام از آثار که بیشتر مورد پسند مخاطبان قرار گیرد به عنوان برگزیدگان مردمی معرفی می‌شوند. جشنواره کو.کو ۱۹ علاوه بر جوایز برگزیدگان هیات داوران، به آثار برگزیده منتخب مردمی نیز جوایز ویژه‌ای اهدا می‌کند.

شهره لرستانی بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ایران، علاوه بر دبیری هنری جشنواره کو.کو۱۹، به عنوان یکی از داوران این جشنواره نیز انتخاب شده و بیشتر به ارزیابی آثار ارسال شده در بخش استندآپ می‌پردازد.

مامک یحیی‌پور نقاش و عکاس هنری که یکی از مدرسان هنر در دانشکده‌های هنری است،‌ به عنوان دیگر داور این جشنواره معرفی می‌شود.

مریم اسلامی شاعر و داستان‌نویس و مترجم داستان‌هایی در حوزه کودک و نوجوان بوده که داوری در اولین دوره از جشنواره کو.کو۱۹ را پذیرفته است. او پیش از این نیز سابقه داوری در جشنواره‌های فجر، قلم زرین، رشد و جشنوارهای ادبی کانون پرورش فکری را نیز در کارنامه دارد.

زهرا موسوی نویسنده، شاعر و فیلم‌نامه‌نویس که مولف و شاعر کتاب‌های بی شماری در حوزه کودک و نوجوان است، دیگر داوری است که در اولین دوره از جشنواره کو.کو۱۹ به ارزیابی آثار شرکت‌کنندگان می‌پردازد.

جشنواره کو.کو ۱۹ کاری از کانون آشنایی با حیات وحش و موسسه فرهنگی هنری ودود بوده که در راستای پروژه آگاهی‌افزایی مشارکتی درباره کووید ۱۹ در دو بخش کودک و خانواده برگزار می‌شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..