یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مدیر فرهنگی هنری منطقه ۶ و رئیس فرهنگسرای سرو با اعلام برنامه‌های این فرهنگسرا به مناسبت ایام فاطمیه گفت: مسابقه «یک آیه آفتاب» با موضوع سبک زندگی فاطمی و کارگاه‌های نقاشی خط و خوشنویسی در «هنرواره فاطمی» به این مناسبت برگزار می‌شود.
مدیر فرهنگی هنری منطقه ۶ و رئیس فرهنگسرای سرو با اعلام برنامه‌های این فرهنگسرا به مناسبت ایام فاطمیه گفت: مسابقه «یک آیه آفتاب» با موضوع سبک زندگی فاطمی و کارگاه‌های نقاشی خط و خوشنویسی در «هنرواره فاطمی» به این مناسبت برگزار می‌شود.

هنرمندنیوز: به نقل از فرهنگسرای سرو، رویا فتحی با تشریح برنامه‌های این فرهنگسرا به مناسبت ایام فاطمیه اظهارداشت: ایام فاطمیه و فرارسیدن سالروز شهادت حضرت زهرا (س) فرصت بسیار خوبی برای آشنایی هر چه بیشتر با سبک و سیره زندگی بی‌بی دو عالم، دختر پیامبر اسلام (ص) و همسر امیرالمؤمنین علی (ع) است. اهمیت معرفی زندگی ایشان برای نسل جوان و نوجوان و بانوان گرانقدر، دوچندان است. از این روی، فرهنگسرای سرو برنامه‌های متعددی را برای ایام فاطمیه در نظر گرفته است.

وی گفت: مسابقه مجازی «یک آیه آفتاب» یکی از برنامه‌های مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۶ ویژه ایام فاطمیه است. این مسابقه با هدف آشنایی مخاطبان با سیره و شخصیت‌شناسی حضرت زهرا (س) تدارک دیده شده و تلاش دارد سبک زندگی ائمه مصعومین(س) را به عموم جامعه معرفی کند.

فتحی افزود: این مسابقه مجازی براساس خطبه فدکیه و با محوریت آیاتی از قرآن کریم است که در شأن حضرت زهرا (س) نازل شده است. از جمله این آیات می‌توان به آیه ۲۴ سوره مبارکه آل عمران، ۱۷ سوره مبارکه اسراء، ۵۹ سوره مبارکه حشر و ... اشاره کرد.

رئیس فرهنگسرای سرو با اشاره به برگزاری رویداد هنری «هنرواره فاطمی» اظهارداشت: به مناسبت ایام شهادت صدیقه کبری، فرهنگسرای سرو قصد دارد «هنرواره فاطمی» را در قالب‌ کارگاه‌های نقاشی خط و خوشنویسی برگزار کند.

وی گفت: در این رویداد هنری، اسماء مبارک بی‌بی دو عالم در قالب نقاشی‌خط و خوشنویسی نوشته شده تا زینت‌بخش خانه‌ها و مکان‌های اطراف‌مان باشد. برای برگزاری این کارگاه از عموم هنرمندان این دو رشته دعوت می‌شود تا در فرهنگسرای سرو حضور پیدا کنند.

آشنایی کودکان با حضرت زهرا(س) با ساخت گل لاله و شقایق

مدیر فرهنگی هنری منطقه ۶ از برگزاری برنامه‌ای با محوریت آشنایی کودکان با حضرت زهرا(س) خبر داد و افزود: ایستگاه مسابقه نقاشی و دست‌سازه‌های کاغذی با عنوان «بانوی بی‌نشان» برنامه دیگری است که به مناسبت فرارسیدن دهه فاطمیه و ایام شهادت حضرت زهرا(س) در مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۶ برگزار می‌شود. ساخت «گل لاله و شقایق» توسط کودکان به یاد حضرت زهرا (س) در این ایستگاه انجام می‌شود.

وی بیان کرد: هدف اصلی این مسابقه، معرفی زندگی حضرت زهرا (س) به نسل جوان به ویژه کودکان و نوجوانان است تا الگویی ناب از این بانوی بزرگ را در معرض دید آنان قرار بدهد.

برنامه‌های کتابخانه سرو

فتحی با تشریح برنامه‌های کتابخانه سرو در ایام فاطمیه اظهارداشت: کتابخانه سرو با هدف توسعه و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و آشنایی بیشتر نوجوانان با حضرت فاطمه (س) برنامه‌ مجازی جدیدی با عنوان «سرور زنان جهان» را برگزار می‌کند. این برنامه اختصاص به معرفی کتاب «گفت‌وگوی دختران با سرور زنان جهان» نوشته غلامرضا حیدری ابهری دارد که در قالب ویدئوکلیپ توسط این کتابخانه تولید شده و به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا (س) منتشر می‌شود.

رئیس فرهنگسرای سرو درباره اهمیت توجه به کتاب «گفت‌وگوی دختران با سرور زنان جهان» گفت: معرفی سبک زندگی حضرت زهرا (س) به عنوان الگویی ناب از یک زن کامل اسلامی برای دختران امروز از اهمیتی دوچندان برخوردار است. در این بین، کتاب «گفت‌وگوی دختران با سرور زنان جهان» از غنای ادبی و علمی زیادی برخوردار است و می‌تواند این هدف را به شیوه‌ای درست محقق کند.

وی افزود: کتابخانه سرو همزمان با دهه فاطمیه و با هدف جاری ساختن روح دینی در جامعه، ویژه برنامه‌ای با عنوان «توشه فردا» برای قرائت صلوات خاصه حضرت زهرا (س) برگزار می‌کند. این برنامه ویژه کودکان مناطق کمتر برخوردار مناطق محروم اطراف تهران اجرا می‌شود.

فتحی بیان کرد: همچنین به مناسبت ایام فاطمیه و به همت کتابخانه فرهنگسرای سرو، ویژه برنامه‌ای با عنوان «زیباترین نام جهان» همراه با مرثیه‌خوانی، قرائت زیارت عاشورا و شعرخوانی با موضوع حضرت فاطمه زهرا (س) در مناطق محروم اطراف تهران برگزار می‌شود.

مدیر فرهنگی هنری منطقه ۶ اظهارداشت: کتابخانه سرو، ویژه برنامه‌ای با عنوان «مهربان‌تر از نسیم» را به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و آشنایی و شناخت بیشتر شهروندان با شخصیت حضرت زهرا (س) برگزار می‌کند. در این برنامه، مسابقه کتابخوانی از کتاب «کشتی پهلو گرفته» اثر سیدمهدی شجاعی برگزار می‌شود. این مسابقه از ۲۰ آذر تا ۱۵ دی به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

وی گفت: برنامه دیگر کتابخانه سرو در ایام فاطمیه، برگزاری نمایشگاه کتاب «یاس کبود» است. این برنامه با هدف معرفی شخصیت حضرت زهرا (س) در قالب کتاب‌هایی که درباره ایشان نوشته شده است، برگزار می‌شود. ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی از دیگر اهداف ویژه برنامه «یاس کبود» است. همچنین کتابخانه سرو به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت زهرا (س)، ویژه برنامه نقاشی گروهی را برای آشنایی کودکان با زندگی دختر مکرم پیامبر اسلام(س) با عنوان «مادر آسمانی» برگزار می‌کند.

فتحی افزود: تلاوت و قرائت قرآن کریم، قصه‌گویی از زندگی حضرت فاطمه و معرفی الگوی تربیتی فرزند توسط ایشان، معرفی سیره زندگی حضرت فاطمه (س) در فضای مجازی در قالب برنامه «فاطمه فاطمه است» از دیگر برنامه‌های خانه فرهنگ گلها زیرنظر مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۶ و فرهنگسرای سرو است که در ایام فاطمیه اجرا می‌شود. همچنین کارگاه قصه گویی یاس فاطمی(س) با مشارکت مهدقرآن شهید علیپور برگزار می‌شود.

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..