چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ۲۹ نوامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

در نگارخانه‌های فرشچیان و لرزاده موسسه صبا؛

در راستای برگزاری مراسم نکوداشت استاد ابراهیم مقبلی و نمایشگاه نقاشی«از عینیت تا ذهنیت»، تازه‌ترین آثار این هنرمند در نگارخانه‌های فرشچیان و لرزاده موسسه صبا رونمایی می‌شود.
در راستای برگزاری مراسم نکوداشت استاد ابراهیم مقبلی و نمایشگاه نقاشی«از عینیت تا ذهنیت»، تازه‌ترین آثار این هنرمند در نگارخانه‌های فرشچیان و لرزاده موسسه صبا رونمایی می‌شود.

به گزارش هنرمندنیوز به نقل از روابط عمومی موسسه صبا وابسته به فرهنگستان هنر، نمایشگاه «از عینیت تا ذهنیت» حاصل نیم قرن فعالیت هنری ابراهیم مقبلی از چهره‌های پیشکسوت هنری کشورمان است که با ارایه نزدیک به ۸۰ اثر نقاشی و طراحی‌ در قالب رنگ روغن و ترکیب مواد، سیری از تجربیات این هنرمند را روایت می‌کند.

آثار این نمایشگاه که بیش از نیمی از آن برای نخستین بار به نمایش درمی‌آید، تمامی دوره‌های کاری استاد مقبلی را دربرمی‌گیرد که از رئالیسم آغاز شده و در گذر از امپرسیونیسم در دو دهه اخیر فعالیت هنری‌اش به نوآوری و نگاه انتزاعی و رویکرد آبستره پا نهاده است.

آیین گشایش نمایشگاه با حضور جمعی از هنرمندان و علاقه مندان به حوزه نقاشی شامگاه چهارشنبه ۲۳ آبان ماه از ساعت ۱۷ تا ۲۰ در نگارخانه‌های استاد لرزاده و فرشچیان موسسه صبا برگزار خواهد شد. مراسم نکوداشت این هنرمند فرهیخته نیز در همین روز، ساعت ۱۵ تا ۱۷ در سالن همایش‌های فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

نمایشگاه نقاشی «از عینیت تا ذهنیت»، تا دوشنبه ۲۸ آبان ماه ادامه خواهد داشت.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ به جز روزهای تعطیل به درب شرقی موسسه صبا واقع در خیابان ولی‌عصر(عج)، خیابان طالقانی، خیابان برادران شهید مظفر، پلاک ۱۲۵ و درب غربی در خیابان ولی‌عصر(عج)، نرسیده به تقاطع طالقانی، پلاک ۱۵۵۲، نگارخانه استاد لرزاده و فرشچیان مراجعه کنند.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..