سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ ۲۱ مارس ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نگاهی به فجر چهل و یکم؛

چهل‌ویکمین جشنواره فیلم فجر درحالی کار خود را آغاز کرد که عملا توانست پروژه تحریم و انزوا را طی دو مرحله، شکست داده و با شکوه خوبی همراه شود.
چهل‌ویکمین جشنواره فیلم فجر درحالی کار خود را آغاز کرد که عملا توانست پروژه تحریم و انزوا را طی دو مرحله، شکست داده و با شکوه خوبی همراه شود.

هنرمندنیوز: به گزارش  اداره کل  روابط عمومی سازمان سینمایی، در گام نخست، تلاش‌های بسیاری صورت گرفت تا فیلم‌های چندانی به این رویداد ارسال نشود. هدف از این کار آن بود تا جشنواره، از محتوا خالی شده و مدیران، مجبور به تعطیلی این رویداد شوند اما تعداد فیلم‌های ارسالی امسال، ۵ فیلم بیشتر از سال گذشته بود.

در گام دوم اما تلاش شد تا سینماگران و علی‌الخصوص کسانی که فیلمی در جشنواره دارند، نسبت به تحریم این رویداد همت کنند. در این فضاسازی، تلاش‌های بسیاری صورت گرفت تا مردم و اهالی رسانه نیز توجهی به جشنواره نداشته باشند اما روز نخست جشنواره نشان داد که این تیر کاسبان تحریم نیز به سنگ خورد و جشنواره فیلم فجر در میان اقبال خوبی از سوی مردم، اهالی رسانه و سینماگران، کار خود را آغاز کرد.

اتفاقی که در روز نخست جشنواره افتاد، تشکیل صف برای تماشای ۲ فیلم این روز بود. اهالی رسانه و منتقدان در پردیس ملت، شاهد تشکیل صفوف بلند مقابل ۴ سینمای نمایش‌دهنده فیلم‌ها بودند. تجمع جمعیت در سالن نشست خبری نیز به سوژه بسیار خوبی برای عکاسان تبدیل شد تاجایی که بیشترین تصاویر مخابره‌شده از روز نخست جشنواره چهل‌ویکم، مربوط به نشست‌های پرسش و پاسخی بود که نه‌تنها هیچ صندلی خالی نداشت بلکه کریدورهای منتهی به این سالن نیز با تجمع جمعیت مواجه شده بود.

این میزان جمعیت از آن جهت مهم تلقی می‌شود که عموما استقبال خوبی از روز نخست جشنواره به عمل نمی‌آید. این اتفاق حتی از زبان چند مقام و هنرمند نیز رسانه‌‍ای شد که روز نخست جشنواره امسال، از روز نخست جشنواره سالیان اخیر، باشکوه‌تر بود. نکته دوم هم به این موضوع برمی‌گردد که برای امسال، مراسم فوتوکال به شیوه سالیان گذشته برگزار نمی‌شود. در ادوار گذشته، برای مراسم عکس، جمعیت بسیاری جمع می‌شد اما اینکه امسال این میزان جمعیت و حتی بیشتر، صرفا برای تماشای فیلم و شرکت در نشست رسانه‌ای حاضر شده‌اند، نشان از یک استقبال حقیقی از جشنواره دارد.

در روز نخست، گعده‌های دوستانه بسیاری در فضاهای مختلف پردیس ملت برگزار شد و سینمادوستان، پس از مدت‌ها، دیدار تازه کرده و به بحث راجع مسائل روز سینمایی کشور پرداختند.

در برج میلاد نیز فضا، مملو از جمعیت بود. با آن‌که خانه جشنواره، امسال پذیرای مهمانان خارجی و هنرمندان است اما استقبال خوبی از ۲ فیلم نمایش داده‌شده در این روز به عمل آمد. در یک فضای فراخ از طبقه همکف، میزی مزین به پرچم کشورهای حاضر در جشنواره امسال تدارک دیده شده است که تقریبا نظر هر مخاطبی را به خود جلب می‌کند.

فضای داخلی برج میلاد، کاملا خود را برای برگزاری بخش بین‌الملل جشنواره آماده کرده است. پوسترها، پرچم‌ها و نمادهای بین‌‍المللی با سلیقه خوبی طراحی و آذین‌بندی شده‌اند. در روز نخست، مخاطبان خارجی اندکی در برج میلاد حضور یافتند که این جمعیت برای روزهای آینده، بیشتر خواهند شد.

انتظار می‌رود با توجه به تعطیلی روز شنبه، فرآیند استقبال از جشنواره فیلم فجر در پردیس ملت و برج میلاد و البته سینماهای مردمی، به بالاترین میزان خود برسد و یک رکورد خوب در ادوار اخیر جشنواره رقم بخورد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..