جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ۱ دسامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

اولین شب اجرای نمایش بزرگ میدانی "رسول" به نویسندگی و بازی حمیدرضا نعیمی و کارگردانی سعید اسماعیلی با حضور گرم و پرشور تماشاگرانی از سراسر تهران و به همت منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد روی صحنه رفت.
اولین شب اجرای نمایش بزرگ میدانی "رسول" به نویسندگی و بازی حمیدرضا نعیمی و کارگردانی سعید اسماعیلی با حضور گرم و پرشور تماشاگرانی از سراسر تهران و به همت منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد روی صحنه رفت.

به گزارش هنرمندنیوز به نقل از روابط عمومی منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد، نمایش "رسول" سرگذشت خلافکاری معروف به رسول ترک است که بر اثر اتفاقات پیش روی خود، راه درست را انتخاب می‌کند.

اولین شب اجرای نمایش "رسول" ترک با اندکی سختی به دلیل هوای ابری و سردی محوطه پارک نوروز همراه بود اما تماشاگران با نمایش همراه شده و در پایان به تشویق هنرمندان پرداختند.

در نیمه‌های نمایش بیشتر صندلی‌های تعبیه شده پر شده بود و کسانی که انتظار هوای سرد محوطه را نداشتند، به بخش مسقفی که با وسایل گرمایشی تجهیز شده است، رفتند.

در میانه نمایش که کلیپ‌هایی با مضمون عاشورا و کربلا و سرنوشت رسول نمایش داده می‌شد، عده‌ای از تماشاگران آهسته اشک می‌ریختند و تحت تأثیر قصه و محیط نمایش قرار گرفته بودند.

یکی از ویژگی‌های نمایش بزرگ میدانی "رسول" طراحی و بازسازی دکورهای تهران قدیم و خیمه‌های امام حسین(ع) در مساحتی بیش از ۳ هزار متر مربع است.

نورپردازی، جلوه‌های ویژه میدانی، بازی‌های خوب بازیگرانی چون نعیمی، هژیرآزاد و دهقان نسب و البته گروه بازیگران در نقش لات‌ها و جاهل‌های تهران قدیم، از ویژگی‌های قابل‌توجه شب اجرای نخست بود که از نظر تماشاگران تاثیر زیادی بر گیرایی و جذابیت نمایش داشت.

حضور جمع قابل‌توجهی از اهالی رسانه که به پوشش تصویری و خبری نخستین اجرای این نمایش پرداختند هم از دیگر ویژگی‌های این اجرا بود.

در این نمایش که هنرمندان زیادی حضور دارند، حمیدرضا نعیمی، حبیب دهقان‌نسب و کاظم هژیرآزاد نیز ایفای نقش می‌کنند. دیگر بازیگران نمایش"رسول" مسعود رحیم‌پور، پژمان کاشفی، علی پاکزاد، رضا جهانی، سعید مردی، هاشم آذرهوا، بهزاد ابراهیمی و بهار کریم‌زاده هستند.

این نمایش را گروه نمایشی "فصل شیدایی" اجرا می‌کنند و با بیش از ۱۵۰ هنرور به عنوان یکی از پرشمارترین نمایش‌ها در زمینه حضور بازیگران شناخته می‌شود.

میزبان این اثر نمایشی منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد است که به عنوان قطب فرهنگی و گردشگری در نقطه مرکزی پایتخت میزبان شهروندان و گردشگران داخلی و خارجی است.

نمایش "رسول" به‌عنوان بزرگترین نمایش میدانی کشور از ۶ تا ۱۸ آبان هر شب ساعت ۱۹ تا ۲۱ در بوستان نوروز مجموعه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد روی صحنه می‌رود.

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..