چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ ۳۰ نوامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

منوچهر نیازی ضمن اعلام طرح شکایت رسمی در مراجع ذیصلاح، خواهان اتخاذ راهکار‌های اساسی برای مجازات متقلبین آثار هنری شد.
منوچهر نیازی ضمن اعلام طرح شکایت رسمی در مراجع ذیصلاح، خواهان اتخاذ راهکار‌های اساسی برای مجازات متقلبین آثار هنری شد.

هنرمندنیوز: منوچهر نیازی استاد نقاش ۸۵ساله، با اعتراض به ارائه آثار تقلبی با امضای او در بازار هنر، در این باره توضیح داد: بیش از هفت دهه است به عشق مردم نقاشی می‌کنم، بن مایه آثارم احساس و عشقی ست که از مردم می‌گیرم و علاقمندان به هنر می‌دانند آثارم همه این سال‌ها در اقصی نقاط دنیا با اقبال و استقبال روبرو شده است. در سال‌های اخیر هم در حراج‌ها با افزایش قیمت روبرو شده و خوشبختانه روند رو به رشدی دارد، اما متأسفانه اخیراً متوجه شدم عده‌ای جاعل و متقلب در حال تولید آثار تقلبی از من هستند و علاوه بر جعل امضای من، سرتیفیکت جعلی هم درست کرده‌اند.

این استاد نقاش تصریح می‌کند: از این اتفاق باور نکردنی بسیار ناراحت و دل شکسته‌ام نه فقط برای خود و هنرم بلکه برای مردم عزیز، خریداران، مجموعه‌داران و گالری دار‌هایی که ندانسته برای اثر جعلی و تقلبی پول پرداخت می‌کنند.

منوچهر نیازی اعلام کرد: هر کس خواهان خرید آثار منوچهر نیازی است به گالری مژده مراجعه کند؛ گالری مژده سرتیفیکیت حرفه‌ای و کد‌گذاری شده طراحی و صادر خواهد کرد و من هم در این گالری حاضر خواهم بود تا آثار اصل و اصیل به دست مردم برسد.

گالری مژده در سال ۱۳۹۳ با انتشار کتاب خیزش خیال، دور تازه فعالیت‌های منوچهر نیازی در ایران را پی‌ریزی کرده بود.

نیازی افزود: بی‌شک از مراجع ذیصلاح پیگیری قانونی خواهم کرد و از متقلبین شکایت رسمی می‌کنم.

این هنرمند پیشکسوت که دوست و هم آتلیه سهراب سپهری بود اعلام کرد: متأسفانه شنیده‌ام از چندین هنرمند پیشکسوت دیگر هم کار‌های تقلبی بسیاری در بازار هنر ارائه می‌شود، این زنگ خطر جدی است که می‌تواند حتی آبروی هنر ایران در سطح بین‌الملل را به مخاطره اندازد. واضح است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همه مراجع ذیصلاح باید برای این مهم چاره‌اندیشی کنند. باید قوانین تنبیهی سختی برای متقلبین در نظر گرفته شود تا این کار که دزدی آشکار است و به کیان هنر ایران آسیب می‌زند متوقف شود.

منوچهر نیازی در پایان گفت: این اعتراض برای دفاع از مردم عزیز و دوستداران گرانقدر هنر است، همه عزیزانی که برای سرمایه‌گذاری و یا برای دل‌شان اثر هنری می‌خرند و نباید به جهت دزدی جاعلان و متقلبین ضرر کنند و پول‌شان پای اثر جعلی برود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..