جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ۲ دسامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

عباس ابوالحسنی مدیر بخش آیین‌های نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش از نمایش بیش از 300 اثر تجسمی در گالری‌های استان مازندران در ایام برگزاری این رویداد خبر داد.
عباس ابوالحسنی مدیر بخش آیین‌های نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش از نمایش بیش از 300 اثر تجسمی در گالری‌های استان مازندران در ایام برگزاری این رویداد خبر داد.

به گزارش هنرمندنیوز به نقل از روابط عمومی نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش، عباس ابوالحسنی مدیر این بخش از جشنواره با اشاره به برنامه‌ها و رویکردهای این دوره بیان کرد: جشنوارهها معمولا متناسب با رویکرد تخصصیشان، بخشهای مختلفی را برای پرداخت همه جانبه به موضوع درنظر می‌گیرند. جشنواره بین المللی فیلم وارش با تاکید بر فرهنگ عامه در نهمین دوره خود، بخش فرهنگی را نیز همانند دوره‌های اول جشنواره احیا نموده و  به آیین ها و آداب و رسوم می‌پردازد. به همین منظور با هدف توجه به هنرمندان مازندران و گسترش  فضاهای هنری این بخش در کنار جشنواره خواهد بود.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه‌های تجسمی در گالری های متعدد افزود: در گالری‌های مختلف متناسب با موضوع جشنواره، نمایشگاه‌های نقاشی، خوشنویسی و آثار حجمی برگزار و در روزهای قبل از برگزاری جشنواره افتتاح می شود. در مجموع ۵ گالری در سطح شهر و سه گالری در محل برگزاری جشنواره به نمایش بیش از ۳۰۰ اثر تجسمی می پردازند.

ابوالحسنی با اشاره به معرفی صنایع دستی استان مازندران در نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش توضیح داد: با تقسیم بندی استان مازندران به چهار بخش غربی، شرقی، مرکزی و دریایی که مربوط به صنعت صید و آبزیان است، صنایع دستی این استان در غرفه هایی ویژه معرفی می‌شوند.

وی ادامه داد: همچنین در بخش دیگری در محوطه برگزاری، گلیم بافی، جاجیم بافی و معرفی صنایع چوبی مازندران را در روزهای جشنواره شاهد هستیم.

مدیر بخش آیین های جشنواره با اشاره به معرفی موسیقی مقامی مازندران در ایام برگزاری این رویداد عنوان کرد: از ۵ گروه حرفه‌ای موسیقی برای حضور در جشنواره  دعوت شده و  معرفی موسیقی مقامی به شهروندان و مهمانان جشنواره را هم در برنامه قرار دادیم.

وی در پایان از اجرای نمایش های محیطی(خیابانی)، صحنهای، پرفورمنس و ویدئوآرت های مرتبط با موضوعات و سرفصل های مورد تاکید در نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش خبر داد.

نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش به دبیری مهدی قربانپور در استان مازندران برگزار می شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..