جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ۲ دسامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

بازر فیلم هفتاد و سومین جشنواره کن امسال به صورت کاملا آنلاین و از تاریخ ۲۲ تا ۲۶ ژوئن (۲ تا ۶ تیرماه) برگزار می‌شود.
بازر فیلم هفتاد و سومین جشنواره کن امسال به صورت کاملا آنلاین و از تاریخ ۲۲ تا ۲۶ ژوئن (۲ تا ۶ تیرماه) برگزار می‌شود.

به گزارش هنرمندنیوز, به نقل از هالیوود ریپورتر، پلتفورم آنلاین "Cinando" میزبان بازار جشنواره فیلم کن ۲۰۲۰ است و متقاضیان ثبت نام در این رویداد که برای اولین بار به صورت غیرحضوری و آنلاین برگزار می‌شود تا تاریخ ۲۹ می باید ۱۰۳ دلار و پس از این تاریخ ۲۱۲ دلار پرداخت کنند.

هزینه بازار آنلاین فیلم کن در حالی حداقل ۱۰۳ دلار اعلام شده است که سینماگران در سال‌های گذشته برای حضور در این بخش مهم از جشنواره کن باید ۳۴۷ دلار برای ثبت نام به موقع و ۴۷۱ دلار برای ثبت نام دیرهنگام پرداخت می‌کردند و همچین هزینه‌های شرکت در ورکشاپ‌ها و کنفرانس‌ها نیز به صورت مجزا از شرکت‌کنندگان دریافت می‌شد.

«تیری فرمو» دبیر باسابقه جشنواره کن در بیانیه‌ای اعلام کرد: "هیچ‌کس نمی‌داند نیمه دوم سال چگونه خواهد بود و یا این امکان وجود خواهد داشت که در سال ۲۰۲۰ شاهد برگزاری جشنواره‌ای سینمایی شامل جشنواره کن باشیم یا خیر و بنابراین کن تصمیم گرفته تا فرمت خود را با این سال عجیب تطبیق دهد".

بازار آنلاین جشنواره کن (online Marché du Film) شامل غرفه‌های مجاری برای کمپانی‌های فیلمسازی است و این امکان را فراهم کرده تا این کمپانی‌ها آثار سینمایی و پروژه‌های د حال ساخت خود را به نمایش بگذارند و با خریداران بین‌المللی ارتباط برقرار کنند. همچنین غرفه‌هایی مجازی نیز برای صندوق‌های حمایت از آثار سینمایی و هیات‌های منطقه‌ای فیلم در نظر گرفته شده است.

شرکت‌کنندگان در بازار فیلم آنلاین  کن می‌توانند از طریق ویدئوکنفرانس ویدئویی درخواست برگزاری نشست را ثبت کنند و اید جلسات را سازماندهی کنند.

هسته اصلی بازار فیلم آنلاین کن سالن‌های نمایش آنلاین است و در مجموع ۱۵ سینمای آنلاین کهبه نمایش‌های فیلم‌ها بر اساس برنامه از پی اعلام شده می‌پردازد.

 به دلیل بحران جهانی شیوع ویروس کرونا، جشنواره کن امسال تاریخ اصلی خود را که ابتدا از ۱۲ تا ۲۳ ماه می (۲۳ اردیبهشت تا ۳ خرداد) بود به تعویق انداخت و اعلام کرد پایان ماه ژوئن و اوایل جولای را به عنوان گزینه اصلی خود برای برگزاری جشنواره در نظر گرفته اما با تمدید شرایط قرنطینه در این کشور تا تاریخ ۱۱ می (۲۲ اردیبهشت) و ممنوعیت برگزاری هر جشنواره و رویدادی تا اواسط ماه جولای (اواخر تیرماه)، برگزاری جشنواره کن و رویدادهای جنبی آن عملا در بازه زمانی جدید درنظر گرفته‌شده غیرممکن شده است.

چند روز پیش، بخش‌های جنبی جشنواره شامل دوهفته کارگردانان، هفته منتقدین و انجمن سینمای مستقل و توزیع اعلام کردند با توجه به شرایط پیش‌آمده و شیوع ویروس کرونا امسال برگزار نمی‌شوند و بازار فیلم کن که از بااهمیت‌ترین رویدادهای جهان در حوزه فروش، توزیع و معرفی آثار سینمایی است نیز امسال به صورت آنلاین برگزار می‌شود اما هنوز سرنوشت بخش اصلی جشنواره کن امسال مشخص نیست و دست‌اندرکاران این رویداد سینمایی در بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند در حال بررسی تمامی گزینه‌های ممکن برای تحقق بخشیدن به جشنواره هستند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..