جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ۲ دسامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

چهارمین جلسه کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما برگزار شد.
چهارمین جلسه کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما برگزار شد.

به گزارش هنرمندنیوز، در این جلسه مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گزارشی از روند اعطاء وام ۱۰ میلیونی به ازاء هر پرده به سینماها ارائه کرد و از ارائه درخواست ۵۰ سینما شامل ۱۰۵ پرده برای دریافت این وام قرض‌الحسنه خبر داد و قرار شد درخواست‌ها صرفا تا ضرب الاجل تعیین شده تا پایان فروردین ماه پذیرفته شود.

همچنین مصوب شد با توجه به مجوز ریاست هیات امنای بنیاد سینمایی فارابی مبنی بر تخصیص نیمی از مطالبات وصول شده بنیاد در فروردین و اردیبهشت ماه به کارگروه کرونا، پیگیری‌های لازم معمول تا بین سینماگران و فعالیت‌های آسیب دیده توزیع شود.

از دیگر مصوبات این جلسه می‌توان به راه اندازی سامانه‌ای در راستای مصوبه دولت به منظور ثبت درخواست حمایت فعالان سینمایی که دچار آسیب شده‌اند اشاره کرد. این سامانه از روز دوشنبه فعال می‌شود و کلیه فعالان حوزه سینما که متقاضی حمایت هستند می‌توانند درخواست خود را از طریق سامانه ارسال کنند. تعیین اولویت‌ها و میزان حمایت با توجه به اطلاعات دریافتی به تصویب کارگروه خواهد رسید.

همچنین قرار شد ضمن ادامه توقف صدور پروانه ساخت فیلم ، معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی جلسه‌ای با حضور تهیه کنندگان پروژه‌هایی که صرفا چند جلسه از فیلمبرداری آنها باقی مانده و نماینده تشکل‌های تهیه کنندگان به منظور بررسی وضعیت آنها جهت پیشنهاد به ستاد ملی کرونا برگزار کند.

در جلسه بعدی این ستاد که روز چهارشنبه برگزار می‌شود میزان و نحوه کمک خانه سینما به اعضاء بررسی و تصمیم گیری خواهد شد و سناریوهای محتمل در بازگشایی سینماها در صورت اعلام وضعیت سفید نیز بررسی می‌شود.

 

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..