چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ۲۹ نوامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

برنامه نشست‌های تخصصی سی ‌و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با عنوان «۳۵- ۲۰» با حضور اساتید ایرانی و بین‌المللی اعلام شد.
برنامه نشست‌های تخصصی سی ‌و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با عنوان «۳۵- ۲۰» با حضور اساتید ایرانی و بین‌المللی اعلام شد.

به گزارش هنرمندنیوز به نقل از ستاد خبری سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، بیست نشست‌ تخصصی این دوره از جشنواره با عنوان «۳۵ - ۲۰» همزمان با برگزاری سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از ۱۸ تا ۲۱ آبان ماه با حضور اساتیدی چون احمد الستی، سعید عقیقی، عطااله کوپال، منصور براهیمی، مجید برزگر، محمدرضا اصلانی، مهرداد اسکویی، مجید شیخ انصاری، محمدرضا ابوالقاسمی، علیرضا سمیع آذر و ویرجیل ویدریش به همراه گفت‌وگوهای بین‌المللی حضوری یا از طریق اسکایپ در پردیس سینمایی ملت برگزار خواهد شد.

همچنین در کلیه نشست‌ها دکتر احمد الستی به عنوان دبیرعلمی در کنار اساتید حضور داشته و به هدایت جلسات می‌پردازند.

جمعه ۱۸ آبان ماه نخستین روز جشنواره، از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۰:۳۰ نمایش فیلم‌های کوتاه رئالیستی خواهد بود. سپس سعید عقیقی نشست تخصصی را با عنوان «باورپذیری در سینما» از ساعت ۱۱ تا ۱۳ برگزار می‌کند. «رئالیسم در هنر» عنوان نشست تخصصی دیگری است که از ساعت ۱۵ تا ۱۶:۳۰ توسط عطااله کوپال اجرا می‌شود.

دو نشست دیگر با موضوع «رئالیسم در سینما» ساعت ۱۷ تا ۱۹ توسط منصور براهیمی و همچنین «رئالیسم در فیلم کوتاه» از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۳۰ توسط مهرداد اسکوئی برگزار خواهد شد.

در دومین روز جشنواره از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۰:۳۰ نمایش فیلم‌های کوتاه مینیمالیستی خواهد بود. سپس مجید شیخ انصاری نشست تخصصی «سبک در سینما» را از ساعت ۱۱ تا ۱۳ برگزار می‌کند. در این روز، نشست‌های تخصصی «مینیمالیسم در هنر» توسط علی‌رضا سمیع آذر از ساعت ۱۵ تا ۱۶:۳۰، «مینمالیسم در سینما» با حضور سعید عقیقی از ساعت ۱۷ تا ۱۹ و «مینیمالیسم در فیلم کوتاه» توسط مجید برزگر از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۳۰ برگزار خواهدشد.

در ادامه نشست‌های تخصصی این دوره از جشنواره، یکشنبه ۲۰ آبان ماه، از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۰:۳۰نمایش فیلم های کوتاه فرمالیستی خواهد بود. سپس نشست «آغاز در فیلم» با حضور احمد الستی از ساعت ۱۱ تا ۱۳، «فرمالیسم در هنر» توسط محمدرضا ابوالقاسمی از ساعت ۱۵ تا ۱۶:۳۰، «فرمالیسم در سینما» با حضور محمدرضا اصلانی از ساعت۱۷ تا ۱۹ و «آسیب‌شناسی یک موضوع: فیلم‌ها از کجا شروع می‌شوند؟» توسط سعید عقیقی از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۳۰ برگزار می‌شود.

در چهارمین روز از سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۰:۳۰نمایش فیلم های کوتاه تجربه گرایی خواهد بود. سپس نشست «پایان در فیلم» از ساعت ۱۱ تا ۱۳ و «هنر تجربی در روزگار ما» از ساعت ۱۵ تا  ۱۶:۳۰ با حضور احمد الستی، «سینمای تجربی معاصر» توسط ویرجیل ویدریش از ساعت ۱۷ تا ۱۹ و «آسیب شناسی یک موضوع: فیلم‌ها چگونه پایان می‌یابند؟» با حضور سعید عقیقی از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۳۰ برگزار می‌شود.

شایان ذکر است از تاریخ ۱۸ تا ۲۱ آبان ماه همه روزه نشست‌های بین‌المللی به صورت حضوری یا از طریق اسکایپ از ساعت ۲۲ تا ۲۳ در پردیس سینمایی ملت برگزار خواهد شد. همچنین هر روز از ساعت۱۳:۳۰ تا ۱۴:۳۰ تکرار نمایش فیلم‌های کوتاه موضوعی خواهد بود.

علاقه‌مندان به منظور شرکت در نشست‌های تخصصی این دوره از جشنواره می توانند حداکثر تا ۱۵آبان ماه از طریق سامانه www.tisff.ir نام‌نویسی و اقدام به تهیه کارت ورود به نشست کنند.

سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از ۱۸ تا ۲۲ آبان ماه سال جاری به دبیری سیدصادق موسوی در پردیس سینمایی ملت برگزار خواهد شد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..