چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ۲۳ سپتامبر ۲۰۲۰
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نخستین جشنواره بین‌المللی کتاب کودک و نوجوان روز پنج‌شنبه ۲۲ آذرماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح می‌شود.
نخستین جشنواره بین‌المللی کتاب کودک و نوجوان روز پنج‌شنبه ۲۲ آذرماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح می‌شود.

به گزارش هنرمندنیوز، به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی رویدادهای ترویج کتابخوانی، نخستین جشنواره بین‌المللی کتاب کودک و نوجوان از روز پنج‌شنبه ۲۲ آذر تا یک‌شنبه ۲۴ آذرماه در کاشان پایتخت کتاب ایران برپا می‌شود، این جشنواره از برنامه‌های چهارمین پایتخت کتاب ایران است که به همت اقامتگاه‌های بوم‌گردی و هتل‌های کاشان و حمایت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش با برگزاری نمایشگاه تخصصی تصویرگری کتاب کودک و نوجوان شماری از تصویرگران جهانی نیز در این جشنواره حضور خواهند داشت.

در این دوره موضوع ویژه جشنواره بین‌المللی کتاب کودک و نوجوان، «آب» است، در ایام جشنواره  کارگاه‌ها و نشست‌هایی با موضوع داستان، شعر، قصه‌گویی، ترجمه، سفر و ادبیات، بحران و چالش آب، کارگاه‌ فیلم‌نامه و نمایش‌نامه و ... برگزار می‌شود.

کارگاه‌ها در دو بخش علاقه‌مندان بزرگ‌سال و هم‌چنین کودکان و نوجوان‌ها برپا می‌شود. علاوه بر آن با حضور بیش از پنجاه نویسنده و تصویرگر در مناطق مختلف شهری و روستایی، شهرستان کاشان برنامه صبحگاه نویسنده  اجرا می‌شود  و  نویسندگان اول صبح در مدارس حاضر می‌شوند و در برنامه صبح‌گاه  مدارس با بچه‌ها گفت‌وگو خواهند کرد.

علاوه بر این‌ها مجموعه‌ای از فیلم‌ها برگزیده کودک و نوجوان در اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی و هم‌چنین سالن هتل‌های شهر کاشان برای علاقه‌مندان نمایش داده می‌شود.

برگزاری شب شعر  و داستان، شب تجربه و تقدیر از فعالان عرصه ادبیات کودک و نوجوان همچنین برگزاری نمایشگاه نقاشی، نمایشگاه کتاب  و تور گردشگری از تاسیسات آب نیز از دیگر فعالیت‌های این رویداد  است.

همچنین در ایام برگزاری جشنواره ایده‌های برای نوشتن داستان  و تصویرگری درباره آب که به دبیرخانه رسیده است، داوری و ارزیابی می‌شود و در مراسم پایانی پنج نویسنده و پنج تصویرگر به عنوان برگزیده معرفی خواهند شد و از آن‌ها برای نشر آثارشان حمایت می‌شود.

 در جشن پایانی در روز بیست و چهارم آذرماه کتاب‌های  کودک و نوجوان برگزیده یک دهه اخیر با موضوع «آب» معرفی خواهند شد و از نویسندگان و تصویرگران برتر تقدیر می‌شود.

 

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..