سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ۳ اوت ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

وزیر گردشگری و آثار باستانی مصر همزمان با ۱۸ ماه می به مناسبت روز جهانی موزه دو موزه تازه در داخل فرودگاه بین‌المللی قاهره افتتاح کرد.
وزیر گردشگری و آثار باستانی مصر همزمان با ۱۸ ماه می به مناسبت روز جهانی موزه دو موزه تازه در داخل فرودگاه بین‌المللی قاهره افتتاح کرد.

هنرمندنیوز: در مراسم آغاز بهره‌برداری از این دو موزه در ترمینال‌های دو و سه فرودگاه قاهره خالد العنانی، وزیر گردشگری و آثار باستانی و محمد منار، وزیر پروازهای داخلی مصر حضور داشتند. هدف از راه‌اندازی این دو موزه در مسیر مسافران ورودی و خروجی معرفی تاریخ و تمدن مصر به گردشگران داخلی و خارجی و نشان دادن گوشه‌ای از گنجینه‌ای ارزشمند این کشور آفریقایی اعلام شده است.

کمیته عالی موزه‌ها در وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر بخش‌هایی از گنجینه‌های موزه مصر در میدان تحریر، موزه ملی سوآز و موزه رومی-یونانی اسکندریه را در دو موزه تازه فرودگاه قاهره گرد آورده است. مسئولان ارشد دولت مصر پیش‌تر در اوایل سال ۲۰۲۰ و همزمان با اوج گرفتن شیوع کرونا از برنامه خود برای راه‌اندازی یک موزه تازه در فرودگاه قاهره با هدف رونق دادن به گردشگری خبر داده بودند.

از جمله مهم‌ترین اشیایی که در دو موزه تازه فرودگاه قاهره به نمایش درآمده، دو مومیایی بسیار قدیمی را می‌توان نام برد. تندیس برنزی ایزیس الهه بالدار، کوزه‌های بازمانده از مصر باستان، قطعات کوچک از دوره‌های اسلامی و قبطی و چند پرتره متاخر از دیگر آثاری است که در این موزه‌ها در معرض دید قرار گرفته است.

موزه شرم الشیخ مصر هم همزمان با روز جهانی موزه ابتکار «من می‌توانم» را با همکاری گروهی از دانشجویان داوطلب در صحرای سینای جنوبی با هدف رونق دادن به گردشگری منطقه بنیان نهاد. روز جهانی موزه امسال با شعار «آینده موزه‌ها، بازیابی و بازنمایی» گرامی داشته شد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..