سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ۱۵ ژوئن ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

به همت آموزشگاه هنری «پویندگان» و گالری استاد «احدی» و به مناسبت روز جهانی صنایع دستی:

به همت آموزشگاه هنری پویندگان و گالری استاد احدی به مناسبت روز جهانی صنایع دستی نمایشگاه بین المللی دنیای من با حضور هنرمندان ایران و ترکیه در استان گیلان در شهر زیبای لاهیجان در گالری استاد احدی ۲۰ خرداد ماه افتتاح شد.
به همت آموزشگاه هنری پویندگان و گالری استاد احدی به مناسبت روز جهانی صنایع دستی نمایشگاه بین المللی دنیای من با حضور هنرمندان ایران و ترکیه در استان گیلان در شهر زیبای لاهیجان در گالری استاد احدی ۲۰ خرداد ماه افتتاح شد.

هنرمندنیوز: به همت آموزشگاه هنری پویندگان و گالری استاد احدی به مناسبت روز جهانی صنایع دستی نمایشگاه بین المللی دنیای من با حضور هنرمندان ایران و ترکیه در استان گیلان در شهر زیبای لاهیجان در گالری استاد احدی ۲۰ خرداد ماه افتتاح شد. در دنیایی که بشریت و موجودات جهان در گیر خشونتهای مختلف و جنگ وناحقی و اخیرا ویروس کرونا شده اند. برگزاری چنین نمایشگاهایی شاید بتواند بذر امید و همدلی بین تمامی جوامع بشریت رابه سمت دنیایی پر از صلح و آرامش سوق دهد. هنر همواره شکلی از گفتار و نیز ابزاری جهت تعلیم و آموزش و شادمانی ‌و شعف بوده و مضمون و محتوای دنیای من بیانگر این مطلب می‌باشد.

نمایشگاه نقاشی «دنیای من» با حضور هنرمندان ایران و ترکیه در گالری استاد «احدی»

ابتدا قرار بود این نمایشگاه مخصوص هنرجویان آموزشگاه باشد ولی با استقبال هنرمندان جهت حضور در این نمایشگاه با تایید شورای هنری پویندگان در حدود دو ماه پیش فراخوان نمایشگاه مطرح گردید و علاوه بر هنرمندان گیلانی از استان گرگان، البرز، شهرهای همدان، مشهد، قم، شیراز و تهران آثار به دییر خانه نمایشگاه بین المللی "دنیای من" رسید و همچنین آثار هنرمندان ترکیه نیز در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت. در این نمایشگاه اثری از استاد حسین محجوبی منظره ساز طبیعت که از ویژگیهای آثار ایشان درختان سبز و برافراشته و اسبهای رها در طبیعت بیانگر تاکید بر حفظ محیط زیست میباشد.

اساتید امیر احدی، علیرضا مرزبان، بهناز پورنگ و yilmaz şenol از هنرمندان در این نمایشگاه هستند. یکی از اهداف این نمایشگاه علاوه بر معرفی هنرمندان جوان در کنار اساتید پیشکسوت گسترش صنعت فرهنگ گردشگری برای جذب توریسم میباشد وهمچنین با توجه به قدمت استان گیلان و جاذبه‌های فرهنگی وهنری آن نمایشکاه دنیای من میتواند فرهنگ‌های مشترک دو کشور ایران و ترکیه رانیز مطرح نماید، با توجه به روز جهانی صنایع دستی تلاش براین بود که هنرهای سنتی ودستی استان گیلان رانیز معرفی نماییم هنرمندان لاهیجانی در این بخش معرف استان گیلان به عنوان یک مرکز توریستی جهت جذب صنعت توریسم می‌باشد.

دنیای من میزبان چهل  هنرمند، با موضوعات و تکنیک وسبکهای متنوع و حدود ۶۰ اثر نقاشی و در بخش جانبی صنایع دستی و سنتی استان گیلان مطرح می‎گردد.از ویژگیهای خاص این نمایشگاه حضور چند کودک هنرمند لاهیجانی میباشد و امید است بتوانیم جهت رشد و اعتلای فرهنگ سازی برای آیندگان گامی کوچک برداشته باشیم.

نمایشگاه بین المللی «دنیای من» با حضور هنرمندان ایران و ترکیه

اسامی هنرمندان شرکت‌کننده در این نمایشگاه به شرح ذیل است:

الناز قنبری، افسانه فاضلی، پوران غفاری، ترمه محبی، ثمر محمودی، زهرا روستایی، سمانه صلح جو، سارا آصف، شیلا مهرزادگان، فاطمه رحمانی، فرحناز محمدی، کبرا رمضانی، کیانا حسن زاده، کیان ساجدی، متین فکری فلاح، مریم فکری، مریم راغ، مهرناز شادفر، نیوشا رشادت، نارسیس رشادت، نرجس بابایی، نسیم رضایی، نادیا ستوده، یسنا مهروز،

parivash khoshdelan

zenep yüksel

yilmaz şenol

sibel ağce

ümit pursil

vedia arslan

sema akarca

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..