جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «به خاطر یک‌ مشت دلار» به همت انجمن تجسمی انقلاب و دفاع مقدس در مجتمع فرهنگی هنری اسوه آغاز به کار کرد.
نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «به خاطر یک‌ مشت دلار» به همت انجمن تجسمی انقلاب و دفاع مقدس در مجتمع فرهنگی هنری اسوه آغاز به کار کرد.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، آیین افتتاح نمایش کارتون و کاریکاتور «به خاطر یک‌ مشت دلار» به همت انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح روز گذشته با حضور سیدمحمد نادری رئیس بنیاد روایت فتح، مسعود شجاعی طباطبایی، محمد حبیبی، عباس گودرزی و جمعی از مدیران این بنیاد در مجتمع فرهنگی هنری اسوه برگزار شد.

در این مراسم نادری ضمن قدردانی از حضور به‌موقع و به هنگام هنرمندان حوزه تجسمی کشور گفت: وظیفه‌ دارم قدرانی و تشکر کنم از هنرمندان عزیز حوزه تجسمی که انصافاً در فرصت کم و محدود کار جهادی کردند و رسالت هنری خود را در راستای تبیین و روشنگری که مورد انتظار هست انجام دادند.

وی همچنین با اشاره به تعبیر شهید آوینی در خصوص هنرمند متعهد و تجلی آن در شرایط فعلی نیز اظهار داشتند: به تعبیر شهید سید مرتضی آوینی بعضی عهد باخدا بستند و بعضی در عهد شیطان هستند که الحمدالله جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی باوجود هنرمندان متعهد نشان داد که در عهد باخدا سرشار هستند و این نمایشگاه با ۴۰ اثر از هنرمندان سراسر کشور تجلی آشکاری از همان تعهدی است که سید اهل قلم تعبیر کرده بود.

رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح همچنین درباره پیشگام بودن هنرمندان حوزه تجسمی در لبیک به مطالبه رهبر انقلاب پیرامون عمل به‌هنگام و اعلام مواضع صریح و شفاف آنان اظهار کرد: هنرمندان تجسمی به جهت سرعت عملی که دارند فرمایشات حضرت آقا را در انتظارات و مطالبات به‌هنگام جامه عمل پوشاندند و همواره در وقایع مختلف به‌ سرعت در میادین حاضر شدند. همچنین همه ما نسبت به وقایع اخیر همان‌طور که رهبری فرمودند می‌بایست اعلام مواضع شفاف و روشن داشته باشیم که در کنار جنبه تبینی و روشنگری بخشی از آثار این نمایشگاه شاهد اعلام مواضع صریح و شفاف هنرمندان با زبان هنر در این نمایشگاه و آثارشان نیز هستیم.

نمایشگاه «به خاطر یک‌ مشت دلار» با حضور ۴۰ اثر در قالب کارتون و کاریکاتور با آثاری از سیدمسعود شجاعی طباطبایی، سجاد جعفری، سیدمحمدجواد طاهری، عباس گودرزی، فرشاد خسروی، مازیار بیژنی، محمدحسین ساسانی و محمدعلی رجبی از ۱۶ تا ۲۶ آبان (غیر از پنجشنبه و جمعه) ساعت ۹ تا ۱۶ در مجتمع فرهنگی هنری اسوه واقع در خیابان انقلاب، نبش خیابان بهار جنوبی، جنب بانک تجارت، پلاک ۳۹۹ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..