چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ ۲۸ ژوئیه ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

کارگردان نمایش «قصه بخت»:

امروز تئاتر ایران با مشکلات بسیار زیادی مواجه است و از جملۀ مهم ترین آن‌ها می‌توان به نبود تماشاگر در حین اجرای عمومی اشاره کرد...
امروز تئاتر ایران با مشکلات بسیار زیادی مواجه است و از جملۀ مهم ترین آن‌ها می‌توان به نبود تماشاگر در حین اجرای عمومی اشاره کرد...

هنرمندنیوزمعصومه پاسیار، کارگردان نمایش «قصه بخت» در گفتگو با خبرنگار تئاتر هنرمند با اشاره به این امر که کلاس‌های آموزشی تئاتر را نزد استاد حبیب الله دانش در اسلامشهر آموخته است، گفت: امروز تئاتر ایران با مشکلات بسیار زیادی مواجه است و از جملۀ مهم ترین آن‌ها می‌توان به نبود تماشاگر در حین اجرای عمومی اشاره کرد و همین امر زمینه ساز مشکلات دیگر میان دست اندرکاران این هنر خواهد شد.

وی در دامه با اشاره به این موضوع که مشکلات موجود در حوزۀ تئاتر موجب می‌شود که مشکلات عدیده پشت سر هم مانند زهر کام دست اندرکاران و تماشاچیان تئاتر را تلخ خواهد ساخت، افزود: امروز تبلیغات تئاتر، سینه به سینه و دست به دست منتقل می‌شود و همین امر موجب می‌شود تا تماشاچیان بسیاری به این حوزه جذب شوند.

این کارگردان تئاتر، عدم وجود سالن‌های مناسب در شهرستان‌ها و به ویژه شهرستان‌های استان تهران را از دیگر مشکلات موجود دانسته و ادامه داد: موقعیت بد جغرافیایی سالن‌های تئاتر در شهرستان‌های استان تهران، مخاطب را از این هنر دور می‌کند.

پاسیار در بخشی دیگر از این گفتگو، با تأکید بر این موضوع که تبلیغات در تئاتر مهم ترین رکن است و برای جذب مخاطب به این هنر باید تبلیغات بسیار گسترده و صحیح انجام شود، اظهار داشت: اثر نمایشی من حاصل تلاش گروهی جمعی از دانش آموختگان کلاس‌های آموزشی تئاتر است که بسیاری از این دوستان، کار اولی و مبتدی بوده‌اند و نخستین بار است که به روی صحنه می‌رود.

وی با اذعان به این امر که توانسته است نخستین تجربۀ خویش را در حوزۀ کارگردانی در کارنامۀ هنری خویش به ثبت برساند، تصریح کرد: مسیر کارگردانی حرفه ای مشکلات خاص خود را دارد و همواره هر کسی که می‌خواهد در این مسیر گام بردارد، می‌باید تمام این مشکلات را به جان بخرد.

پاسیار با تأکید بر این موضوع که بسیاری از مسائل و مشکلات امروز موجود در تئاتر با هدایت و راهنمایی‌های اساتید این حوزه برای دانش آموزان و دانشجویان این حوزه مرتفع می‌شود، تأکید کرد: بر خود لازم می‌دانم تا از زحمات استاد حبیب الله دانش و جناب آقای سید عباس طباطبایی تقدیر و تشکر کنم.

وی در همین راستا یادآور شد: آقای سید عباس طباطبائی نقش مرشد را ایفا کردند و ایشان سالها است که در زمینه تئاتر و  موسیقی در این شهرستان فعالیت می‌کنند و من با کمک ایشان و استاد حبیب الله دانش توانستم که این کار را به ثمر برسانم وسط یکسری مشکلات این چنینی هم بربیایم.

این کارگردان جوان تئاتر، در بخشی دیگر از این گفتگو، با اذعان به این امر که گروهش تا به امروز در عین نوپایی توانسته است موفقیت‌های بزرگی را کسب کند، گفت: از تمامی زحمات انجام شده در این گروه تقدیر و تشکر به عمل می‌آورم و حضور در این جشنواره را از جملۀ مهم ترین این موفقیت‌ها می‌دانم.

پاسیار، ضمن ابراز خرسندی از این امر که اعتبار داوران جشنواره به همۀ شرکت کنندگان قوت قلب داده است، ادامه داد:  امیدوارم که بتوانیم نتیجۀ این تلاش‌ها را به زودی ببینیم و تلاش کنیم تا آن چه در قالب مشکل بیان شد، مرتفع شود.

  • فاطمه برزویی

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..