یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ۱ اکتبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

اجرای «سوگ شفق» بیانگر نویدی تازه در حوزه موسیقی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه گذشته در حاشیه تماشای موسیقی آیینی «سوگ شفق» اجرای آن را بیانگر نویدی تازه در حوزه موسیقی کشور برشمرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه گذشته در حاشیه تماشای موسیقی آیینی «سوگ شفق» اجرای آن را بیانگر نویدی تازه در حوزه موسیقی کشور برشمرد.

هنرمندنیوز: به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی با بیان این مطلب افزود: «سوگ شفق» کار بسیار فاخر و ارزشمندی است که اجرا شد و در این برنامه، ارکستر بسیار هماهنگ و در سطح بسیار عالی ظاهر شد . خوانندگان نیز اجرای  بسیار خوبی به تماشا گذاشتند. انتخاب اشعار نیز فوق العاده و هوشمندانه بود و این نگاه برگرفته از ایده آهنگساز اثر بوده است که توانسته اشعار قدیمی  را در کنار اشعار جدید قرار بدهد و این تلفیق موجب شده  اثر موسیقایی بسیار بدیع و کم نظیری شکل بگیرد.

وی ادامه داد: بر این اساس اجرای «سوگ شفق» بیانگر نویدی تازه در این حوزه است و با حضور این چهره های تحول آفرین، اتفاقات مبارکی در حوزه موسیقی شاهد خواهیم بود.

اسماعیلی گفت: «مجموعه کار «سوگ شفق»  به مناسبت اربعین حسینی بوده است و بیانگر همراهی جامعه موسیقایی کشورمان با تحولات جامعه و نبض فرهنگی جامعه و عمق ایمانی دینی جامعه است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه افزود: در مراسم اربعین امسال نزدیک به ۷۰ درصد مردم،  مشتاق زیارت اربعین بودند. بنابراین وقتی اکثریت قریب به اتفاق مردم ایران، عزادار حادثه کربلا و مصیبت عاشورا هستند، همراهی جامعه هنری با این تراز بالا، بسیار جای امیدواری دارد.

وی با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری اجرای این موسیقی درباره هدف از تولید و محتوای بیشتر  در زمینه کارهای آیینی از سوی هنرمندان و حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: به معاونت هنری تاکید کردیم برنامه ویژه ای  برای تقویت این موضوع در نظر بگیرند. اهالی هنر بخش مهمی از جامعه تاثیر گذار ما هستند و در تولید کارهای متناسب با ایام مختلف خوش ذوق عمل می کنند.

اسماعیلی ادامه داد: ما نیز باید بستر های لازم را در حمایت از کار این عزیزان فراهم کنیم و قطعا  با این دیدگاه اتفاق مبارکی رخ  خواهد داد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: امسال، سال بی نظیری در حوزه هنرهای آیینی بود که پشت سر گذاشتیم. در همین ایام برنامه های مختلف موسیقایی در تالار وحدت، تالار رودکی و همچنین مجموعه برج میلاد با اجرای سبک های  مختلفی از موسیقی آیینی برگزارشد و  این نشان از  شور و عشق و علاقه هنرمندان عزیز ما نسبت به مسائل مذهبی است.

اسماعیلی به اجرای کارهای آیینی در بخش موسیقی شادیانه نیز اشاره کرد و گفت: در حوزه شادیانه ها و آیین های سور و شادی باید کارهایی تولید شود و یکی از برنامه های مهم  با همین نگاه و  در این زمینه تقویت موسیقی مقامی و محلی است.

«سوگ شفق» با همراهی ارکستر بزرگ متشکل از نوازندگان به رهبری عرفان وکیلی و خوانندگان کُر به رهبری سرژیک میرزائیان با خوانندگی مجتبی عسگری (امام حسین (ع))، هادی فیض‌آبادی (حضرت عباس(ع))، سیدمحسن حسینی (جناب حُر)، امیرحسین سمیعی (عمربن سعد)، محمدرضا صفی (شمر) و ستار روزبه (ابلیس) به آهنگسازی میلاد آقایی است.

اجرای مناسبتی-مذهبی «سوگ شفق» به تهیه‌کنندگی انجمن موسیقی ایران و با مشارکت برج میلاد به مناسبت اربعین حسینی (ع) در برج میلاد تهران برگزار شد.

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..