سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

چهاردهمین قسمت ویژه‌برنامه‌ «+چرخ» امروز (چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه) با بررسی شرایط پایان شیوع کرونا در کشور روی آنتن شبکه‌ چهار می‌رود.
چهاردهمین قسمت ویژه‌برنامه‌ «+چرخ» امروز (چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه) با بررسی شرایط پایان شیوع کرونا در کشور روی آنتن شبکه‌ چهار می‌رود.

به گزارش هنرمندنیوز, و به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، در این قسمت از برنامه‌ «+چرخ»، حافظ آهی به‌عنوان مجری-کارشناس «+چرخ» با دکتر محمدحسین مدرسی، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت‌وگو می‌کند.

در هفته‌های اخیر بعضی از کشورها و مناطق مختلف دنیا اعلام کرده‌اند کم‌کم به شرایط مطلوبی برای مبارزه کامل با شیوع ویروس کووید ۱۹ رسیده‌اند، اما هنوز هیچ کشور پایان شیوع کامل کرونا در مناطق کشورش را اعلام نکرده است. نیوزیلند یکی از کشورهایی است که قوانین سختی برای مبارزه با شیوع کووید-۱۹ اعمال کرده است. تا امروز کل تعداد ابتلاها به کووید-۱۹ در نیوزیلند به ۱۴۸۹ مورد و کل مرگ ناشی از آن به ۲۱ نفر رسیده است. تنها ۱۳۴ مورد فعال ابتلا در این کشور وجود داشته و در روزهای گذشته تنها یک مورد ابتلای تازه در این کشور گزارش شده است. برای این‌که این کشور بتواند ادعا کند توانسته بیماری را سرکوب کند باید ۲۸ روز (دو دوره‌ پیاپی پنهان ویروس) را بدون ابتلایی تازه سپری کند.

ووهان چین هم شرایط نسبتا مطلوبی داشت تا این‌که برای نخستین‌بار پس از بازگشایی شرایط قرنطینه در این منطقه، در اوایل ماه آوریل، ابتلای افرادی جدید به ۲-SARS-CoV  در این شهر تایید شد. بر اساس این گزارش، پنج نفر که از اعضای یک محله‌ مسکونی بودند روز گذشته مبتلا به کووید-۱۹ تشخیص داده شدند. این آمار نشان می‌دهد که حتی با گذشت دو دوره‌ ۱۴ روزه‌ پنهان ماندن ویروس - که شرط لازم برای اعلام پایان شیوع در یک محل است - ممکن است ویروس بار دیگر در جامعه ظهور کند.

مجله‌ تصویری «+چرخ» رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ زندگی را با تمرکز بر تحولات علمی درباره‌ ویروس کرونا و با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور  کارشناسان، استادان دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند.

«+چرخ» در ماه مبارک رمضان از شنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۱۴:۳۰ به‌صورت زنده و تکرار آن ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه‌ چهار پخش می‌شود. مجری «+چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی آن را بر عهده دارند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..