دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ ۲۸ نوامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

سخنگوی انجمن سینماداران مطرح کرد:

سخنگوی انجمن سینماداران ابراز امیدواری کرد که شرایط برای بازگشت مخاطب بیشتر به سینما بهتر شود تا در فضایی آرام فیلم‌ها به نمایش درآیند.
سخنگوی انجمن سینماداران ابراز امیدواری کرد که شرایط برای بازگشت مخاطب بیشتر به سینما بهتر شود تا در فضایی آرام فیلم‌ها به نمایش درآیند.

هنرمندنیوز: محمدرضا صابری بیان کرد: در چند وقت اخیر شاهد افزایش تعداد مخاطبان سینما بودیم به طوری‌که به ۵۰ درصد میزان پیش از شیوع کرونا رسیده بودیم. این افزایش تماشاگر به رونق دوباره سینماها کمک کرد و با ادامه این روند همراه با نمایش فیلم‌های جدید، رشد بهتری را هم می‌شد پیش‌بینی کرد بویژه آنکه فیلم‌هایی مثل «پسر دلفینی» و «ابلق» روزانه ۵۰ و ۴۰ هزار نفر تماشاگر به سینما می‌کشاندند اما با ناآرامی‌هایی که در دو هفته گذشته در جامعه پیش آمده تعداد مخاطبان سینما به یک چهارم روزهای قبل کاهش پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه این کاهش مخاطب ارتباطی به سینما و فیلم‌ها ندارد، گفت:‌ قرار بود فیلم‌های جدیدی در روزهای آینده اکران شوند ولی با وضعیتی که گیشه سینما در این روزها دارد، اکران فیلم‌ها چه دلیلی می‌تواند داشته باشد؟ من در هیچ کدام از فیلم‌ها ذی‌نفع نیستم ولی اکران عمومی فیلم‌های جدید که در شرایط عادی می‌توانستند پرفروش باشند آن‌ها را نابود می‌کند بنابراین به نظر می‌رسد تا وقتی مردم احساس ناامنی کنند و حالشان خوب نباشد کمتر به سینما می‌آیند.

در یک هفته گذشته انیمیشن «پسر دلفینی» تنها ۳۰ هزار نفر تماشاگر داشته در حالی که طبق گفته صابری روزانه ۵۰ هزار بلیت می‌فروخته و با یک میلیارد تومان، پرفروش‌ترین فیلم در هفته قبل بوده است. همچنین «انفرادی» با فروش ۱۴هزار بلیت به رقم ۵۴۰ میلیون تومان و «ابلق» با ۱۲ هزار بلیت به مبلغ ۴۹۰ میلیون تومان دو فیلم پرفروش بعدی در هفته گذشته بودند که نسبت به هفته‌های قبل افت فروش قابل ملاحظه‌ای داشتند.

فیلم «دوزیست» هم که در چند وقت اخیر فروش خوبی داشت، در هفته گذشته روی هم ۱۱ هزار تماشاگر داشته است. کمدی «بانک‌زده‌ها» نیز در این مدت تنها سه هزار تماشاگر داشته و فیلم «شین» با ۱۵۰۰ تماشاگر در این یک هفته همچنان روی پرده است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..