دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ ۲۸ نوامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

گفتگوی «هنرمندنیوز» با مجری تاک شو «رخ به رخ»

امیرعلی دانایی، متولد بیست و چهار دی هزار و سیصد و پنجاه و نه، تهران، دانش ‌آموخته رشته صنایع از دانشگاه آزاد و فوق لیسانس علوم سیاسی ...
امیرعلی دانایی، متولد بیست و چهار دی هزار و سیصد و پنجاه و نه، تهران، دانش ‌آموخته رشته صنایع از دانشگاه آزاد و فوق لیسانس علوم سیاسی ...

هنرمندنیوز: امیرعلی دانایی، متولد بیست و چهار دی هزار و سیصد و پنجاه و نه، تهران، دانش ‌آموخته رشته صنایع از دانشگاه آزاد و فوق لیسانس علوم سیاسی، بازیگر تئاتر و سینما که در کارنامه هنری او می توان به فیلم های سینمایی «سه درجه تب»، «اشباح»، «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران»، «لاله»، «این سیب هم برای تو»، «آپاندیس»، «انزوا»، «بی وزنی»، مجموعه تلویزیونی «کلاه پهلوی» و سریال نمایش خانگی «خواب زده» اشاره کرد.با «امیرعلی دانایی» چند روز قبل از روز میلادش گفتگویی کوتاه داشته ایم که با هم می خوانیم.

انتظار این حجم از استقبال مخاطب را داشتید؟

به هر صورت ما از زمانی که این کار را با گروه «رخ به رخ» شروع کردیم برنامه ریزی و هدفی که داشتیم این بود که بتوانیم یک برنامه متفاوت تولید کنیم، برنامه ای که مورد نظر مخاطب قرار بگیرد ولی با توجه به اینکه ما در این برنانه شوخی و سوالات زرد نداشتیم در نتیجه روی یک خط خطرناک حرکت می کردیم، شاید برای بعضی از بچه های گروه نگرانی وجود داشت که این برنامه نتواند آنطور که باید نظر مخاطب را جذب کند اما خوشبختانه کاملا برعکس شد، برای پخش نه قسمت انتظار این حجم از استقبال را نداشتیم که خوشبختانه اتفاق افتاد و امیدواریم ادامه داشته باشد.

فکر می کنید چه ویژگی هایی باعث شده رخ به رخ مورد استقبال واقع شود؟

به نظر من مجموعه کلی فضایی که در برنامه وجود دارد فضای کلی برنامه است، سوالا ت ما بر فضای روانشناسی است و خیلی سعی کرده ایم بدون اینکه به آدمها آسیب بزنیم یا بخواهیم آنها را آزار بدهیم به لایه های شخصیتی آنها وارد شویم، فضای صمیمی که در برنامه می بینید و همینطور مهمان هایی که دعوت می شوند خیلی موثر است، فکر می کنم تلاش بر این است که سوال و جوابی که زرد باشد و وارد زندگی خصوصی آدمها می شود پرسیده نشود و این راحتی که بین مهمان و من اتفاق می افتد خیلی تاثیرگذار و از ویژگی های خوب برنامه است، این مورد چیزی است که من از دیگران هم زیاد شنیده ام.

انتخاب مهمان ها به چه صورت انجام می شود؟

انتخاب مهمان ها توسط تهیه کننده انجام می شود که البته در این مورد با هم صحبت می کنیم و بخشی از آنها هم دوستان من هستند که می آیند، به نظر من متفاوت بودن نوع مهمانها و اینکه تلاش شده از کسانی دعوت شود که کمتر جایی رفته اند خصوصیت خوبی بوده است.

گفتکوهای این چنینی در پلتفرم های اینترنتی هنوز تازگی دارد؟

بله در پلتفرم های مختلف چند مدل برنامه پخش شده است و اینکه موفق بوده یا نبوده اند را من نمی دانم ولی به نظر من ریتم برنامه رخ به رخ و فضای تدوینی برنامه، حرکتی که از میز گریم تا میز گفتگو داریم، کافه و باکس یک نرمی دارد که برنامه را دیدنی می کند، من این را خیلی می شنوم‌ که با وجود یک ساعت برنامه مخاطب خسته نمی شود، تلاش شده که به هر صورت با حرکت و تنوع در سوالاتی که مطرح می شود مخاطب خسته نشود.

این برنامه فصل های بعدی هم دارد؟

اینکه فصل های بعد دارد یا خیر را باید از تهیه کننده بپرسید اما این را  می دانم که نیت ایشان این است که فصل های بعد هم داشته باشد، می دانم که این موضوع به خیلی از مسائل و موارد مختلف برمی گردد که مهمترین آن حمایت سازمان است، اگر سازمان حمایت کند حتما ادامه پیدا می کند و اینکه من باشم یا نباشم بحث دیگری است چون من هم برنامه های کاری خودم را دارم.

چند درصد از اجرا تکنیک های شخصی و چقدر از آن مهارت های کلی اجرا است؟

من این سوال شما را متوجه نمی شوم ولی من از اول هم این را گفته بودم که من مجری نیستم و بازیگر هستم، این برای من تجربه خوبی بود که از آن لذت می برم و همه تلاشم را هم کرده ام که خیلی راحت و نرم در یک فضای دوستانه با مهمانها گفتگو کنم.

بدترین انتقاد و بهترین تعریفی که اول از خودتان و بعد برنامه رخ به رخ داشته اید؟

نقدی نوشته شده بود که یادم نمی آید توسط چه کسی نوشته شده بود اما آن نقد را خیلی دوست داشتم، در ارتباط با برنامه رخ به رخ بود که از نحوه اجرای من راضی بودند، از برنامه رخ به رخ خیلی تعریف شنیده ام که خوشحالم به دل مردم نشسته و انتقاد هم اگر بوده به گوش من نرسیده است، یعنی بدترین انتقاد به گوش من نرسیده و اگر هم انتقاد باشد اشکالی ندارد چون طبیعتا هر کاری می تواند موافق و مخالف داشته باشد.

به علاقه مندان اجرا چه توصیه ای دارید؟

من نمی توانم به علاقه مندان اجرا توصیه ای کنم چون من مجری نیستم و این سوال را باید مجری های حرفه ای جواب بدهند، پس از این سوال بگذریم!

بازیگری یا اجرا، از کدام لذت بیشتری می برید؟

قطعا از بازیگری بیشتر لذت می برم اما اجرا هم برای من فضای رشدی بوده که بیشتر توانسته ام در زمینه ای که تجربه نداشته ام خودم را محک بزنم و شخصا از آن راضی هستم، امیدوارم مخاطب هم راضی باشد.

امکان دارد به سوی موسیقی و خوانندگی بروید؟

نمی دانم! بهتر است نه بگویم نه و نه بگویم آره، ممکن است یک زمانی یک چراغی از یک توانمندی دیگر در درون آدم روشن شود.

فکر می کنید ده سال بعد کجا باشید؟

نمی دانم ده سال بعد کجا می توانم باشم اما اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدتی دارم که قطعا ده سال در آن گنجانده می شود، دارم برای آنها فعالیت و تلاش می کنم و امیدوارم به آن اهداف برسم.

یک اتفاق ایده آل همین الان برای شما چه می تواند باشد؟

خیلی سوال سختی است، متاسفانه نمی توانم به این سوال جواب بدهم و ببخشید! نمی دانم

یک آرزوی شخصی و یک آرزوی جمعی؟

این هم سوال سختی است! آرزوی جمعی این است که امیدوارم شرایط اقتصادی کشور به شکلی بشود که مردم بتوانند با آرامش بیشتری زندگی کنند، شرایط خیلی سخت شده و همینطور به لحاظ فضای سیاسی امیدوارم به یک آرامش و تعامل با بقیه کشورهای جهان به خصوص در مورد برجام برسیم و این موضوع به شکلی پیش برود تا تحریم ها برداشته شود، این می تواند آرزوی شخصی من هم باشد و اتفاق ایده آل هم می تواند این باشد که در کشور خودمان احساس آرامش کنیم.

 

  • عباسعلی اسکتی
  • عکس: مجید ریاحی

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..