چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ ۳۰ نوامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

گفتگوی هنرمندنیوز با خواننده و آهنگساز

محمد امین ابراهیمی با اسم هنری «امین آرا»، متولد بیست و سه بهمن هزار و سیصد و شصت و نه، شاهرود، فارغ التحصیل مهندسی ساخت تولید، خواننده و آهنگساز که تا امروز ترانه های «عشقت»، «دوباره غم»، «دل دل»، «نفس نفس»، «بس کن»، «حیف»، «ثانیه»، «عشق خوش قلبم»، «تولد»، «دستخوش»، «بامزه» و «قاب عکس» را از او شنیده ایم.
محمد امین ابراهیمی با اسم هنری «امین آرا»، متولد بیست و سه بهمن هزار و سیصد و شصت و نه، شاهرود، فارغ التحصیل مهندسی ساخت تولید، خواننده و آهنگساز که تا امروز ترانه های «عشقت»، «دوباره غم»، «دل دل»، «نفس نفس»، «بس کن»، «حیف»، «ثانیه»، «عشق خوش قلبم»، «تولد»، «دستخوش»، «بامزه» و «قاب عکس» را از او شنیده ایم.

هنرمندنیوز: چرا از اینهمه فعالیت هنری خوانندگی را انتخاب کرده اید؟

به خاطر اینکه یک چیزی از بچگی به من می گفت که تو یک روز ستاره می شوی، علاقمندی من نسبت به هنر از بچگی وجود داشته است، یعنی از زمانی که سه ساله بودم دوست داشتم بخوانم و خواننده شوم، این استعداد درونی و مادری من بوده و همیشه احساس می کردم با همه آدمها فرق می کنم و خواسته من چیز دیگری است، هدف من در موزیک محبوب شدن و ماندگار شدن است، اینکه حتی اگر نباشم در یاد مردم بمانم.

تا امروز چند کار از شما منتشر شده است و استقبال و بازخورد چگونه بوده است؟

سال نود و دو اولین ترک خودم را به اسم «حس های عاشقانه» تولید کردم و بعد از آن «دلداده تو»، «دیر شد» و «عید امسال»، این چهار اثر را به اسم محمدامین ابراهیمی پخش کردم و بعد از آن با اسم «امین آرا» و  از سال نود و هفت خیلی حرفه ای و جدی کارم را ادامه دادم، اسم اولین کار من عشقت بود تا رسید به دستخوش، شاخه گل، بامزه و قاب عکس که خیلی پرطرفدار شد.

صدای خودتان را چقدر می شنوید و کدام کار خودتان را بیشتر دوست دارید؟

صدای خودم را زیاد می شنوم و کاری که خودم خیلی در میان کارهایم آن را دوست دارم ترک حیف است، بعد از آن قاب عکس، بامزه،  دستخوش و شاخه گل، این ترک ها را خودم خیلی دوست دارم.

در ساخت یک موسیقی اولویت برای شما کدام است، ترانه، موزیک، تنظیم یا... و خودتان بیشتر چه سبک هایی می شنوید؟

به نظر من اول شعر و ملودی باید آدم را جذب کند و بعد از آن قضیه تنظیم و... برای من در درجه اول شعر و ملودی مهم است، من همه سبکها را گوش می دهم ولی بیشتر پاپ می شنوم.

وضعیت موسیقی داخلی امروز و آینده آن را چگونه می بینید؟

حقیقا بچه ها خیلی پر استعداد هستند و خیلی خوب کار می کنند، به نظر من دوران لس آنجلس تمام شده و وضعیت موزیک کشور خودمان خیلی خوب است، بچه ها خیلی خوب کار می کنند و حتی لس آنجلسی ها هم از بچه های داخل ایران کار می گیرند، به نظر من موزیک داخلی خیلی قوی است و اگر همینطور بماند عالی می شود، اگر کنسرتها را هم همینگونه ادامه بدهیم خیلی خوب است تا مردم داخل ایران حداقل با وجود همین کنسرت ها یک تفریح خوب داشته باشند.

سختی ها و شیرینی های این حرفه چیست؟

باید خیلی صبر داشته باشید و به خاطر اینکه ما علاقه و استعداد داریم پس برای ما سختی چندانی ندارد، سختی آن برای ما شیرین است چون به خاطر علاقه و استعداد خودمان وارد این کار شده ایم و اگر این کار را دوست داشته باشیم نمی توانیم بگوییم سخت است، فقط باید صبر و تحمل داشته باشید و شاید سختی آن این باشد که شما یک کار را تولید می کنید و مردم آن را نمی شنوند و نمی دانند که پشت این کار کلی زحمت کشیده شده است، زحمت یک تیم که حالا می تواند به هر دلیلی مثل پخش یا خود موزیک دیده نشود و آن کار وایرال نشود، زمانی خیلی شیرین است که موزیک خودتان را بیرون می شنوید، این خیلی لذت بخش است.

باندبازی و مافیا چقدر در این حرفه وجود دارد؟

باندبازی و مافیا خیلی در این کار زیاد است ولی اگر کار شما خوب باشد می توانید با آن مافیا هم کنار بیایید و کار کنید، منتها اول باید کار خودتان خوب باشد، مافیا در این کار زیاد است و همه چیز صدای خواننده نیست، خیلی چیزهای دیگر هم این وسط دخیل است، شاید بشود گفت بیست درصد صدای خواننده است و مابقی آن مافیا است که متاسفانه این بد است.

چه نوع مخاطبی بیشتر سبک شما را دنبال می کند و شما دنبال جذب چه مخاطبی هستید؟

سبک من را خیلی ها دنبال می کنند ولی فکر می کنم سبکی که جدیدا دارم کار می کنم یک سبک به روز، پرطرفدار و «تین ایج پسند» باشد، من دنبال جذب اکثر مردم هستم و دوست دارم همه مردم را در بین مخاطبانم داشته باشم ولی فکر می کنم بیشتر برای تین ایج کار می کنیم.

دوست دارید با کدام خواننده فیت بدهید و اینکه تمایل داشتید کدام ترانه را شما خوانده بودید؟

خواننده مورد علاقه من شادمهر عقیلی است که اگر یک روزی بخواهم فیت بدهم دوست دارم با شادمهر عقیلی فیت بدهم، کاری هم که دوست داشتم من بخوانم کار «پر پرواز» شادمهر بود و کار بعدی باز هم از شادمهر و «مسافر» را دوست داشتم بخوانم.

از برنامه های پیش رو صحبت کنید.

خودم را برای کنسرتها آماده می کنم و دوست دارم همینطور که جلو می رویم حمایت بشویم، چه از لحاظ ارشاد که به مشکل مجوزی نخوریم و چه از لحاظ مردم که اینهمه زحمت ما را نادیده نگیرند و گوش کنند، در انتشار کارها کمک کنند، ما را زود قضاوت نکنند و بدانند که اگر کاری منتشر می کنیم خیلی برای آن زحمت می کشیم، امیدوارم که کارهایم به دل مردم بنشیند، هدف من این است زودتر کنسرتهایم را شروع کنم و فکر می کنم بتوانم در سال جدید این کار را انجام بدهم، می خواهم بجنگم و تلاش کنم، برای مخاطبانم موزیک هایی را تولید کنم که حتی برای لحظه ای حال آنها را خوب کنم، با موزیک های من خاطره سازی کنند و اتفاق خوب خودشان را با این موزیک ها رقم بزنند، باز هم می گویم حمایت کنند چون موزیک این مملکت بستگی به حمایت مردم دارد.

 

گفتگو: عباسعلی اسکتی

تبلیغات

دیدگاه ها:

  • فرناز گفت:

    اهنگ های امین ارا فوق العادس و دلنشین صداش ارام بخش و موزیکاش برای همه نوع حس و حالی عالیه هم برای شادی رقص هم برای فضای عاشقانه بهترین ارزوهارو براشون دارم

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..