دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۰
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

ترجمه دو کتاب «زیگموند فروید» و «کاربردهای فلسفه اخلاق» به دست خوانندگان رسید.
ترجمه دو کتاب «زیگموند فروید» و «کاربردهای فلسفه اخلاق» به دست خوانندگان رسید.

به گزارش هنرمندنیوز، کتاب «زیگموند فروید» نوشته پملاترسچول با ترجمه آنت شیروانیان در ۱۹۲ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۱۹ هزار تومان توسط نشر ماهریس منتشر شده است.

«جامعه در حال حاضر بر پایه همدست بودن در جرم مشترک قرار دارد. مذهب بر پایه احساس گناه و ندامت متصل به آن قرار دارد در حالی که اخلاق تا قسمتی بر پایه مقتضیات این جامعه و تا قسمتی بر پایه مجازات ایجاب‌شده از سوی احساس گناه قرار دارد.»؛ یادداشت کوتاهی است که در پشت جلد کتاب آمده است.

همچنین «نظریه‌های اولیه»، «تفسیر»، «میل جنسی»، «تاریخچه‌ی بیماران»، «نقشه‌های ذهن از نظر فروید» و «جامعه و دین»، شش بخش از این کتاب هستند که در قالب کلید افکار مطرح می‌شوند.

کتاب «کاربردهای فلسفه اخلاق» نوشته آ.رام.هِیر با ترجمه کوروش الماسی در ۱۵۸ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۱۶ هزار تومان، دیگر کتابی است که توسط این نشر منتشر شده.

در نوشته پشت جلد کتاب آمده است: اگر حاکم ما یک فیلسوف حکیم واقعی باشد، آنگاه از خطا مصون است. بنابراین نمی‌توان در اطاعت از وی دچار اشتباه شد. اما مسئله این است: آیا ما می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که آن حکم خالص است؟ آیا ما می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که اعداد در نسل قبلی نادرست محاسبه نشده‌اند و بنابراین فیلسوف حکیم فعلی در حال حاضر یک ستمکار ظالم نیست؟

در بخشی از مقدمه کتاب هم آمده است: مجلد حاضر دربردارنده‌ مطالعات یک فیلسوف اخلاق تحلیلی راجع به برخی مسائل فلسفه اخلاق عملی است. کتاب حاضر نشان می‌دهد کسانی که فیلسوفان اخلاق را به عدم علاقه به مسائل اخلاق عملی متهم می‌کنند خطا می‌کنند.

این کتاب، انعکاس قلمروی وسیع و دغدغه عمیق نگارنده نسبت به وقایعی است که در جامعه رخ می‌دهند. همه مسائلی که مورد بحث قرار گرفته‌اند اهمیت حیاتی دارند، این مسائل از کلیه اشخاصِ مسئول مطالبه‌ این را دارد که انتخاب خود را به شکل لفظ و گفتار دربیاورند.

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..