یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ۲۰ ژوئن ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نسخه تصویری مسترکلاس مهرداد اسکویی با عنوان «تجربه‌های من در نزدیک شدن به شخصیت‌ها» منتشر شد.
نسخه تصویری مسترکلاس مهرداد اسکویی با عنوان «تجربه‌های من در نزدیک شدن به شخصیت‌ها» منتشر شد.

هنرمندنیوز: به نقل از ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، امروز چهارشنبه ۱۲ خردادماه و در ادامه انتشار مسترکلاس‌های چهاردهمین جشنواره «سینماحقیقت»، نسخه تصویری مسترکلاس مهرداد اسکویی در سایت مرکز و فضای مجازی منتشر شد.

اسکویی در بخشی از این مسترکلاس می‌گوید: اینکه کاراکتر مستندهایی در جهان ماندگار می‌شوند به خاطر عمق و لایه‌های بسیار آنهاست. پس باید بتوانیم لایه‌های مختلفی از شخصیت مورد نظر را نشان دهیم که برای این کار نیاز است بتوانید با کاراکتر ارتباط نزدیکی برقرار کنید.

وی ادامه می‌دهد: کارگردان باید در تمام فیلم با شخصیت‌هایش ارتباط پایسته و پیوسته‌ای داشته باشد. چون در غیر این صورت فیلم فراتر از موضوع مطرح شده نمی‌رود. اگر تماشاگر از فیلم شما کشفی نداشته باشد، اثر هنری نداریم. ما نمی‌توانیم بگوییم فیلم این را می‌خواست بگوید. چون ارتباط ما با فیلم قطع شده است.

این مستندساز می افزاید: در حاشیه ساخت یکی از فیلم‌هایم چند نفری را دیدم که آمده بودند تا فیلم بسازند. ظاهر این افراد را به خاطر دارم. در ظاهر و لباسشان تفاوت‌های بسیاری با مردم آن منطقه وجود داشت و همین موضوع سبب شده بود که مردم در روستا همه نظاره‌گر آنها باشند. این فیلم ساخته نمی‌شود. چون آنها به سوژه‌ای برای تماشا در آن منطقه تبدیل شدند.

تماشای این مسترکلاس برای علاقه‌مندان سینمای مستند، دانشجویان و پژوهشگران رایگان است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..