یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

«مرکز هنری واکر» ویدئوهای آرشیوی مسترکلاس‌های فیلمسازان مطرح جهان همچون «عباس کیارستمی» و «اسپایک لی» را برای نخستین‌بار منتشر می‌کند.
«مرکز هنری واکر» ویدئوهای آرشیوی مسترکلاس‌های فیلمسازان مطرح جهان همچون «عباس کیارستمی» و «اسپایک لی» را برای نخستین‌بار منتشر می‌کند.

به گزارش هنرمندنیوز, و به نقل از فیلم استیج، «مرکز هنری واکر» واقع در «مینیاپولیس» از سال ۱۹۹۰ تاکنون میزبان مسترکلاس‌های فیلمسازان بزرگ جهان بوده‌ است. حالا که بسیاری از مراکز مختلف جهان به دلیل شیوع ویروس کرونا ناچار به تعطیلی شده‌اند این موسسه نیز فایل‌های هرگز دیده‌نشده‌ای را از آرشیو بیرون کشیده است.

این فایل‌ها گفت‌وگوی اخیر «بونگ‌ جونگ‌ هو» ‌کارگردان کره‌ای تاریخ‌ساز فیلم «انگل» تا گفت‌وگوهای مفصلی با فیلمسازانی همچون «لئوس کاراکس»، «عباس کیارستمی»،‌ «اگنس واردا»، «اسپایک لی»، «آپیتاچپونگ ویراستاکول»، «استن برکج»، «جیم جارموش»‌، «جین کمپیون» و بسیاری دیگر را شامل می‌شود.

این مجموعه فرصت خوبی را برای آن‌دسته از افرادی که به دنبال یادگیری فیلم‌سازی توسط برخی از برترین فیلم‌سازان معاصر و فقید هستند، فراهم کرده است.

فایل صوتی مربوط به «عباس کیارستمی» شامل گفت‌وگوی او با «ریچارد پنا» در مستر کلاس است. مدت زمان این مستر کلاس یک ساعت و ۲۷ دقیقه است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..