سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ۴ اکتبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

معاون تولید به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) از برگزاری نشست‌ «ادبیات دینی؛ چیستی، اصول و عناصر» در قالب سلسله نشست‌های تبلیغی-ترویجی «در پناه کلمات» در دفتر مرکزی این انتشارات در تهران خبر داد.
معاون تولید به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) از برگزاری نشست‌ «ادبیات دینی؛ چیستی، اصول و عناصر» در قالب سلسله نشست‌های تبلیغی-ترویجی «در پناه کلمات» در دفتر مرکزی این انتشارات در تهران خبر داد.

به گزارش هنرمندنیوزبه نقل از روابط عمومی به‌نشر، سیداحمد میرزاده با اعلام این خبر اظهار کرد: نشست «ادبیات دینی؛ چیستی، اصول و عناصر» با تاملی دوباره در حوزۀ ادبیات دینی و با حضور سیدعلی‌محمد رفیعی، نویسنده و منتقد ادبی یکشنبه ششم آبان‌ماه سال جاری در دفتر انتشارات آستان قدس رضوی واقع در خیابان کارگر شمالی، بعد از چهارراه نصرت، کوچه شهید طاهری، طبقه سوم برگزار می‌شود.

وی به حضور علاقه‌مندان به حوزه ادبیات دینی در این نشست اشاره کرد و افزود: این نشست به عنوان آغاز سلسله جلساتی است که قرار است تجربه‌های نوشتن در ارتباط با حوزه دین برای کودکان و نوجوانان پیگیری و بررسی شود.

معاون تولید به‌نشر با بیان اینکه خروجی این جلسات تدوین کتابی با عنوان «ادبیات دینی، چیستی، اصول، مبانی و شگردها» بر مبنای سخنرانی رفیعی خواهد بود، خاطرنشان کرد: در جلسات آینده این نشست ها که با حضور نویسندگان ادبیات دینی در حوزه کودک و نوجوان برگزار خواهد شد، کتابی با محتوای تجربه‌های نویسندگان حوزه دین که قصه های دینی برای کودکان و نوجوانان نگارش می کنند، تهیه و تدوین خواهد شد.

میرزاده با اشاره به اینکه محتوای این نشست ها، ادبیات داستانی دینی با جهت‌گیری گروه کودک و نوجوان برنامه‌ریزی شده است، یادآور شد: ماحصل این نشست‌ها تدوین کتاب‌هایی است که برای کارشناسان و نویسندگان حوزه ادبیات داستانی مفید فایده خواهد بود.

وی بهبود کیفیت ادبیات داستانی دینی را بر مبنای تجربه های نویسندگان از مسیری که تاکنون طی شده است هدف اصلی برگزاری سلسله نشست های «ادبیات دینی؛ چیستی، اصول و عناصر» دانست و تصریح کرد: در برگزاری این نشست ها از ۴۰ نفر از نویسندگان حوزه ادبیات داستانی دینی که در این چهار دهه برای ادبیات دینی قلم زده اند دعوت به حضور شده است که به مرور در این مراسم حضور پیدا خواهند کرد.

وی ابراز امیدواری کرد برگزاری این گونه نشست ها به منظور ارتقای کیفیت حوزه ادبیات داستانی دینی سیر بهتری در آینده این حوزه داشته باشد.

بر اساس این خبر، سیدعلی‌محمد رفیعی متولد سال ۱۳۳۷ در فسا و دانش آموخته کارشناسی ارشد الهیات از دانشگاه آزاد اسلامی است. آخرین مسئولیت های رسانه‌ای او به ترتیب، دبیری بخش دین در نشریه «کتاب هفته» و خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) بوده است. در حوزه کتاب نیز از ویرایش صوری تا ویرایش های تخصصی آثاری را بر عهده داشته است.

وی در «پنجمین دوره انتخاب روابط عمومی های برتر» به عنوان «کارشناس برتر روابط عمومی»، در «دومین دوره جشنواره رسانه و خبرنگاران برگزیده کتاب، به عنوان «خبرنگار برتر کتاب در حوزه نقد» و در «هفتمین دوره جشنواره نقد کتاب» به عنوان «منتقد برگزیده حوزه دین کودک و نوجوان» انتخاب شد.

از وی تاکنون ۱۴ عنوان کتاب تألیفی، ترجمه و تصحیح در حوزه‌های دین، ادبیات و مدیریت منتشر شده و مقاله کوتاه و یادداشت در نشریاتی که در آنها مسئولیت داشته، و نقد و مقاله تحقیقی در روزنامه‌ها و مجلات به چاپ رسیده است.

رفیعی داور کتاب سال جمهوری اسلامی ایران (۱۴ دوره)، داور کتاب فصل (از آغاز) و داور دوره‌هایی از کتاب سال ولایت، جشنواره مطبوعات، کتاب سال و جشنواره مطبوعات کانون پرورش فکری و نوجوان، جشنواره قصه‌های قرآنی و جشنواره گام اول بوده است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..