دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ ۲۸ نوامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی در ارتباط با برخی از مسایل مطرح شده و نامه یکی از تهیه کنندگان در چند روز گذشته گفت: سخت ترین و تلخ ترین موقعیت برای من وهمکارانم بوجود امدن مشکل حتی در پایین ترین سطح ممکن برای پروژه ها و عوامل سینماست. اما طبیعی است که این تاسف مانع از اجرای قانون و ضوابط نمی شود و براساس تاکید صریح رییس سازمان این امر استثنا بردار وگزینشی نیز نخواهد بود.
معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی در ارتباط با برخی از مسایل مطرح شده و نامه یکی از تهیه کنندگان در چند روز گذشته گفت: سخت ترین و تلخ ترین موقعیت برای من وهمکارانم بوجود امدن مشکل حتی در پایین ترین سطح ممکن برای پروژه ها و عوامل سینماست. اما طبیعی است که این تاسف مانع از اجرای قانون و ضوابط نمی شود و براساس تاکید صریح رییس سازمان این امر استثنا بردار وگزینشی نیز نخواهد بود.

هنرمندنیوز: روابط عمومی سازمان سینمایی کشور، گفتگوی را بصورت رسمی برای رسانه ها پیرامون نامه منوچهر محمدی تهیه کننده فیلم سینمایی «چپ، راست» منتشر کرده است، فیلمی که با وجود پروانه نمایش فعلا اکران آن محقق نشده است و اتحادیه تهیه کنندگان سینما هم نسبت به این "اقدام فراقانونی" در قالب یک بیانیه واکنش داشته است.

متن این گفتگو بدین شرح است:

معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی در ارتباط  با برخی از مسایل مطرح شده و نامه یکی از تهیه کنندگان در چند روز گذشته گفت: سخت ترین و تلخ ترین موقعیت برای من وهمکارانم بوجود امدن مشکل حتی در پایین ترین سطح ممکن برای پروژه ها و عوامل سینماست. اما طبیعی است که این تاسف مانع از اجرای قانون و ضوابط  نمی شود و براساس تاکید صریح رییس سازمان این امر استثنا بردار وگزینشی نیز نخواهد بود.

حبیب ایل بیگی ضمن گلایه از لحن ناشکیبا و عجولانه بیانیه اخیر اتحادیه تهیه کنندگان در رابطه با مشکل اکران یکی از فیلمها اظهار داشت: جدای از آن تعجب من از عدم توجه عزیزان با تجربه سالیان متمادی بعنوان بزرگ ونماینده تشکل های تهیه کنندگی به آیین نامه و دستور العمل هایی است که سالیان سال با انها زیست کرده اند و بدان اشنا هستند.

وی افزود: براساس ماده ۴ ایین نامه و ماده ۶ دستورالعمل پروانه نمایش، سازمان سینمایی می تواند در موارد خاص علیرغم دارا بودن پروانه نمایش از اکران یک فیلم تا رفع حساسیت ها و یا رفع اشکالات مورد نظرش جلوگیری کند و این مطلب اگرچه بعضا بطور موردی و نه فراگیر رخ می دهد اما در طول دو سه دهه گذشته رخ داده و برای فیلمهایی اعمال شده است که علاقمندان حرفه ای سینما و بخصوص عزیزان تهیه کننده بدان کاملا آشنا هستند.

ایل بیگی با طرح اینکه چرا در مورد فیلم "چپ راست" با وجود اعلام آن به تهیه کننده محترم و جلسه حضوری با وی، تحت تاثیر برخی ملاحظات شخصی و تعصبات خاص بدان توجه نکرده و با صدور بیانیه ای غیر حساب شده بر مشکلات و سو تفاهم ها می افزایند و باعث نگرانی اهالی سینما و دست اندر کاران و مهم تر ازهمه دوستداران سینما می شوند ابراز تاسف کرد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: سازمان سینمایی ومعاونت ارزشیابی ونظارت قطعا خود را مجری رویه های قانونی ومتعهد به حقوق حقه سینما گران، مخاطبان و آحاد مردمی می داند که صیانت از حقوق و آرامش ذهنی و روحی شان در استفاده از فیلم های سینمایی، امری با اولویت و واجب است.

معاون نظارت و ارزشیابی همچنین در خصوص انتشار خبری مبنی بر یک شورای سه نفره خاص در رابطه با بازبینی فیلم ها گفت: با اهتمام مقام محترم وزارت و تاکید ریاست سازمان مبنی بر رسیدگی و حل مشکل و یا تعیین تکلیف آثاری که در شورای پروانه نمایش قبلی دچار اصلاحات متعدد شده بودند و یا نمایش عمومی انها بدلایل نظارتی معطل مانده بود،شورایی سه نفره بصورت فشرده تشکیل وباز بینی این دسته از فیلمها اهتمام نمود که اکران فیلم های "گشت ۳" و "بند در بند" در ماه گذشته بخشی از خروجی این شورا بود که عزبزان تهیه کننده کاملا در جریان هستند وازاین رویه استقبال نمودند.

ایل بیگی در پایان ابراز داشت: بدیهی است روند صدور پروانه نمایش برای سایر آثار متقاضی و در صف اکران بر عهده شورای ۹ نفره صدور پروانه نمایش است که از ماه گذشته براساس انتصاب وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی مشغول بکار شدند و بحمدالله جلسات ان بطور منظم نیز در سازمان تشکیل می شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..