چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ۲۹ نوامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

هیات اسلامی هنرمندان در بیانه ای تاکید کرد:

هیات اسلامی هنرمندان در بیانیه ای پیرامون واقعه اخیر، بر لزوم پیگیری ترک فعل متولیان فرهنگی تا انتقاد از سلبریتی ها و کانون های به اصطلاح صنفی را مورد تاکید قرار داد و اعلام کرد:انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا قدرتمندتر از همیشه است.
هیات اسلامی هنرمندان در بیانیه ای پیرامون واقعه اخیر، بر لزوم پیگیری ترک فعل متولیان فرهنگی تا انتقاد از سلبریتی ها و کانون های به اصطلاح صنفی را مورد تاکید قرار داد و اعلام کرد:انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا قدرتمندتر از همیشه است.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی هیات اسلامی هنرمندان، در این بیانیه آمده است: بی تردید انقلاب اسلامی واقعه بی نظیر تاریخ معاصر است و تلاش مستمر دشمن برای تحریف و تخریب چهره آن تا کنون بی نتیجه مانده و این انقلاب در نفوس مظلومان و مبارزان منطقه و عرصه جهانی حیاتبخش است. نظام جمهوری اسلامی برآمده از آرا مردم و در بستر این انقلاب و مجاهدت شهیدان به ثمر رسیده و تلاش دشمنان برای نابودی آن نه تنها ثمری نداشته که امروز این میراث امام راحل به برکت خون شهدا و در پرتو رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب پر توانتر و قدرتمندتر از همیشه است و حتی برخی بی تدبیری ها و بعضاً خیانت نفوذیها که باعث کاستی هایی شده، نتوانسته تغییری در مسیر و جهت رو به کمال نظام ایجاد نماید.

طی روزهای اخیر درگذشت دختری جوان که غم انگیز و قابل همدردی با خانواده اوست، تبدیل به حربه ای جدید از سوی جریانات معاند برای ایجاد اغتشاش و آسیب رساندن به امنیت روانی جامعه گردیده که همگان را به هوشیاری و مرزبندی با اغتشاش و تخریب و ضرب و جرح مردم و جوانان غیرتمند و ماموران نیروی انتظامی فرا می خوانیم.

جای بسی تأسف است که برخی هنرمندنماها و سلبریتی هایی که با امکانات و موقعیت های ایجاد شده از بیت المال به شهرت رسیده اند، امروز ابزاردست جریانات معاند و شناخته شده خارجی برای تحریک برخی مردم و به بازی گرفتن جان و مال ایشان شده اند و از آن تاسف برانگیز تر موضع گیری برخی کانون های به اصطلاح صنفی است که علیرغم ارتزاق از بودجه بیت المال، آتش بیار معرکه هایی می شوند که به صورت مستقیم از طریق دشمنان خارجی یا سفارتخانه ها هدایت می شود. جمع هایی که علیرغم برخورداری از اعتبار و حمایت‌های مالی نهادهای دولتی نه تنها وظایف اصلی خود را انجام نمی دهند بلکه تبدیل به تشکلهای سیاسی ضد نظام شده اند و صدور بیانه های عجیب و غریب آنها در این روزها به وضوح تصدیق کننده این حقیقت است که نهادهای دولتی می بایست از تزریق بودجه های بیت المال به آنها احراز کرده و نهادهای نظارتی و قضایی یکبار برای همیشه تکلیف آنها را مشخص نمایند.

هیات اسلامی هنرمندان ضمن همدردی با خانواده هایی که طی روزهای اخیر و در اغتشاشات ایجاد شده آسیب دیده اند مخصوصا شهدای بسیجی و نیروهای انتظامی، اعلام می دارد که ضروری است مدیران، برنامه ریزان و سیاست گذاران نسبت به اصلاح امور و قوانین و دستورات در راستای کرامت انسانی و زندگی مومنانه و سلامت روانی همه اقشار اجتماع تصمیمات منطقی اتخاذ نمایند. اما موضوع بسیار مهم، وظیفه مغفول مانده نهادهای فرهنگی و هنری مختلف و متعدد در ایجاد بسترهای لازم برای مقابله با تهاجم فرهنگی و جنگ رسانه ای دشمن است که امروز نتایج و آسیب های آن بروز اجتماعی یافته است و در این میان پیگیری ترک فعل متولیان فرهنگی از سوی نهادهای نظارتی اهمیتی مضاعف دارد و هیات اسلامی هنرمندان بر خود فرض می دارد این مطالبه را پیگیری نماید.

در پایان از قوای انتظامی و قضایی و امنیتی هم انتظار می رود همان طور که با فریب خوردگان با اغماض برخورد می کنند با لیدرها و عوامل اصلی این اغتشاشات بدون اغماض برخورد نمایند.

 هرگونه اهانت به پرچم کشور، قرآن و مقدسات دینی محکوم است

همچنین ۳۲ انجمن و ۶۴ گروه فیلمساز انقلاب اسلامی  سراسر کشور به مناسبت هفته دفاع مقدس و به دنبال رفتارهای ضد ملی و ضد اسلامی اخیر در بیانه ای هرگونه اهانت به پرچم کشور، قرآن و مقدسات دینی و انقلابی از سوی مزدوران و فریب خوردگان جبهه کفر و نفاق محکوم کردند.

در این بیانیه آمده است: هم زمان با آغاز هفته دفاع مقدس و در پی نا آرامی های اخیر در کشور که متاسفانه منجر به بروز برخی رفتارهای ضدملی، ضداسلامی و ضدانقلابی نظیر اهانت به پرچم جمهوری اسلامی ایران،   قرآن کریم، مقدسات دینی، رهبری و نظام شد، اعضای۳۲ انجمن و ۶۴ گروه فیلمساز انقلاب اسلامی سراسر کشور بیانیه مشترکی را در پاسداشت هفته دفاع مقدس و محکومیت رفتارهای خرابکارانه صادر کردند.

روز پایانی شهریور و آغاز هفته دفاع مقدس، بار دیگر، خاطرات آن روزها را برایمان زنده ساخت. هفته ای که به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب نیکوترین و مناسبترین زمان برای بزرگداشت یاد و نام شهیدان عزیز و شنیدن پیام آنان است. شهیدانی که رفتند تا ما بمانیم. همانهایی که هنر ایثار و جوانمردی و دفاع از ناموس و آب و خاک را در مدرسه عشق به ما آموختند و چه زیبا گفت بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی که هنری زیبا و پاک است که کوبندۀ سرمایه داری مدرن و ‌کمونیسم خون آشام و نابود کنندۀ اسلام رفاه و تجمل، اسلام التقاط، اسلام سازش و ‌فرومایگی، اسلام مرفهین بی درد، و در یک کلمه «اسلام امریکایی» باشد.

اینک در ایام بزرگداشت یاد و خاطره دلاور مردان ایران سربلند و پهناور را  که با روزهای رحلت پیامبر عظیم الشان اسلام  و  شهادت فرزندان پاکش امام حسن مجتبی (ع) و امام رئوف حضرت ثامن الحجج (ع) هم زمان شده است، متاسفانه شاهد اتفاقات ناگواری هستیم که سبب شادمانی دشمنان قسم خورده ایران و انقلاب شده است. این روزها که استکبار جهانی، شکست خود را در برابر قدرت روزافزون جبهه حق  به  علم داری ملت  قدرتمند ایران اسلامی می‌بیند، با سوء استفاده از برخی اتفاقات در کشورمان، و با فراخواندن عده‌ای از اجیرشدگان داخلی و خارجی به خیال خود به پیشبرد اهداف بزدلانه و مذبوحانه می‌پردازد و توهم براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی را در سر می‌پروراند، اما دور نیست زمانی که به یاری خداوند بزرگ و بصیرت و حضور همه‌جانبه ملت پر افتخار ایران اسلامی، جریان استکبار جهانی به ویژه رژیم کودک‌کش و خانمان‌برانداز صهیونیستی این مرحله از شکست را نیز بر تجربیات تلخ و مفتضحانه قبلی بیفزاید.

بر همین اساس، ما  سینماگران و فیلمسازان عضو۳۲ انجمن و ۶۴ گروه فیلمساز انقلاب اسلامی  سراسر کشور  با اظهار تاسف از رخدادهای اخیر و ریشه یابی رفتارهایی که موجبات کدورت خاطر هم میهنان عزیز را فراهم ساخت، ضمن ابراز تنفر از اقدامات خرابکارانه و غیرانسانی این روزها، هرگونه رفتار ضدملی، ضداسلامی و ضدانقلابی نظیر اهانت به پرچم جمهوری اسلامی ایران،   قرآن کریم، مقدسات دینی، رهبری و نظام استکبار ستیزمان را توطئه دشمنان سرزمین پهناور ایران اسلامی دانسته و مجریان آن را مزدوران و فریب خوردگان جبهه کفر و نفاق می‌دانیم و بدینوسیله مراتب انزجار خودرا از این رفتارها ابراز داشته، از مسئولین حفظ امنیت و نیز از دستگاه قضا خواهانیم که قاطعانه با عاملان خرابکاری، تضییع اموال عمومی، و آزار و اذیت مردم و خانواده‌های ایرانی برخورد کرده و به اربابان زیاده‌طلب، حقیر، و زورگوی آنان یکبار دیگرطعم قاطعیت انقلابی مسئولان ظلم‌ستیز جمهوری اسلامی را بچشانند.

تبلیغات

مطالب مرتبط

دیدگاه ها:

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..